Zagubiona przeszłość Jodi Picoult

Okładka Zagubiona przeszłość
autor:
Jodi Picoult
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2010
ISBN:
9788376485249

Opis

Delia Hopkins ma bajkowe życie. Mieszka w uroczym miasteczku w sielskim stanie New Hampshire. Ma małą córeczkę, przystojnego narzeczonego, ukochanego ojca oraz psa, z którym pracuje przy poszukiwaniu zaginionych ludzi. Trwają przygotowania do ślubu. Ni stąd, ni zowąd Delię zaczynają dręczyć wspomnienia, których nie potrafi wyjaśnić ani umiejscowić w czasie i przestrzeni. A potem nagle w jej domu zjawia się policjant, przynosząc nieoczekiwaną wiadomość, która rujnuje bezpieczny świat młodej kobiet..y. Co czuje człowiek, dowiedziawszy się, że nie jest tym, za kogo się uważał? Jak pogodzić się z faktem, że kochany człowiek ukrywał prawdziwą tożsamość, a jakaś obca osoba może rościć sobie prawo do silnych więzi? Dlaczego na pozór słuszne decyzje są często krzywdzące dla innych? Jodi Picoult dotyka kolejnego trudnego tematu zaczerpniętego z życia, przedstawiając go z właściwą sobie przenikliwością, empatią i wrażliwością.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Pamięć płata różne figle. Kiedy coś na gwałt jest mi potrzebne, akurat właśnie w tym momencie ucieka wgłąb pamięci i przypomina się dopiero , gdy potrzebne już nie jest. Inną sprawą są obrazy, które wydają nam się prawdziwe, a jednak wymyślone przez nas dla zapełnienia luki. Zupełnie inną bajką s... więcej »
Jodi Picoult – amerykańska pisarka, autorka bestsellerów, specjalistka w pisaniu książek na kontrowersyjne tematy. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book za całokształt twórczości. Jest autorką kilkunastu powieści, m.in.: „Bez mojej zgody”, „Świadectwo prawdy”, „W imię miłości”. * ... więcej »
Jodi Picoult jest w moim mniemaniu pisarką niezwykłą, która – wydawać by się mogło – podejmowane przez siebie tematy pisze z lekkością pióra. Cóż, zaprzeczyć nie można, gdyż tak w rzeczywistości jest. Nad żadną ze swoich książek nie pracowała sama, zawsze towarzyszył jej zespół wspomagających ją ... więcej »
Delia Hopkins to główna bohaterka "Zagubionej przeszłości". Przez większość swojego życia nie miała matki. Z opowieści ojca wynika, że zginęła w wypadku, kiedy dziewczyna miała 4 latka. Pewnego dnia okazuje się, że ojciec Delii to przestępca poszukiwany za porwanie dziecka, a dokładnie...jej. Zos... więcej »
Pamiętam, że wcale nie chciałam wypożyczyć tej książki. Okładka... cóż, nie podobała mi się zupełnie, a ja do okładki mimo wszystko przywiązuję wagę. Wybrałam sobie inną - "Zachód słońca" Kingsbury, którego okładka była prawie urzekająca. Rękami i nogami zapierałam się przed tą powieścią. Nie pam... więcej »
Dodali do kolekcji
jotgol
Selia
arwena
katie77
zDEPPtana
Nihal
sypa
Skrawek
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Kłamstwo to naprawdę przedziwna rzecz. Kiedy raz się zacznie, można dojść do tego, że człowiek jest w stanie oszukać samego siebie.

Dodane przez lamasta

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!