Złodziejka książek Markus Zusak

Okładka Złodziejka książek
autor:
Markus Zusak
wydawnictwo:
Nasza Księgarnia

Opis

Rok 1939. Dziesięcioletnia Liesel mieszka u rodziny zastępczej w Molching koło Monachium. Jej życie jest naznaczone piętnem ciężkich czasów, w jakich dorasta. A jednak odkrywa jego piękno - dzięki wyjątkowym ludziom, których spotyka, oraz dzięki książkom, które kradnie. Od momentu wydania powieść znajduje się na szczycie listy bestsellerów „The New York Timesa”. Zyskała również ogromne uznanie krytyki literackiej.

Gdzie kupić?

Słowa kluczowe

Wojna jest czymś co łapie za serca. Jest straszna, a każdy przejaw odwagi na wagę złota. Czasy, w których żyła Liesel należą do najokrutniejszych na kartach historii. Został ukazany koszmar wojny. Pełno martwych ludzi... więcej »
"Kiedy zdecydowała się spisać swoją historię, rozważała dokładnie, od kiedy książki i słowa zaczęły znaczyć nie tylko to, co znaczyły, lecz wszystko". Przyznam, że nie raz obił mi się o uszy tytuł "Złodziejka książ... więcej »
Wstępna uwaga. Rzadko płaczę podczas czytania. W tym przypadku mam jedno skojarzenie – jest to WZRUSZENIE. Wzruszenie nad słowami, o których jest ta książka. Łza za łzą. Słowa mają w sobie zbawienną, a jednocześnie śm... więcej »
Dodali do kolekcji
monica
elyria
OlaFurtak
oktawia123
mmarcia
Muniolopek
wasilka
LovelyLady
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!