Anioły i demony Dan Brown

Okładka Anioły i demony
autor:
Dan Brown
wydawnictwo:
Sonia Draga
data wydania:
2011
ISBN:
9788375084078

Opis

Robert Langdon zostaje pilnie wezwany do położonego koło Genewy centrum badań jądrowych CERN. Jego zadanie ? zidentyfikować zagadkowy wzór wypalony na ciele zamordowanego fizyka. Langdon ze zdumieniem stwierdza, że jest to symbol tajemnego bractwa iluminatów ? potężnej, aczkolwiek nieistniejącej od czterystu lat organizacji walczącej z Kościołem, do której należały najświetniejsze umysły Europy, jak choćby Galileusz. Jak się okazuje, iluminaci przetrwali w ukryciu do czasów współczesnych i planu..ją straszliwą wendettę- wysadzenie Watykanu przy użyciu antymaterii wykradzionej z genewskiego laboratorium. Langdon i Vittoria Vetra, córka zamordowanego fizyka, mają zaledwie dobę, by odnaleźć utajnioną od XVI wieku siedzibę iluminatów i zapobiec niewyobrażalnej tragedii. Czy zdołają na czas rozszyfrować wskazówki zapisane w jedynym zachowanym w archiwach Świętego Miasta egzemplarzu legendarnego traktatu Galileusza? Jak zakończy się dramatyczny wyścig z czasem ? po tajemnych kryptach i katakumbach, wyludnionych katedrach, tropem symboli iluminatów zakamuflowanych przed wiekami miejscach znanych każdemu mieszkańcowi Rzymu? Zagadka goni zagadkę, prowadząc do najbardziej nieoczekiwanego finału?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Sensacja Thriller
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Dan Brown był dla mnie pisarzem „nienormalnym”. Dlaczego? Otóż w jego książkach wszystko jest takie zawiłe, ale potrafi ułożyć w porządek. Zapoznaje czytelników z różnymi ciekawymi zjawiskami, tajemnicami. Jednak po przeczytaniu „Kodu Leonarda da Vinci”, „Zaginionego symbolu” i „Aniołów i d... więcej »
  Cóż by tu oceniać? Geniusz? Wspaniałą intrygę? Napięcie? Czy może akcję? Na pewno, bo wad tutaj nie widzę. Skomplikowana i trudna do rozgryzienia akcja. Napięcie budowane przy każdym rozdziale, tak, że czytelnik ma ochotę czytać takim tempem, jaki jest w książce. Z każdą minutą czy z każdą stron... więcej »
  Świat Browna
  Recenzent: dm1994
  Jest to moja pierwsza powieść Browna , która zachęciła mnie do zapoznania się z kolejnymi . Mimo tego,że wokół jego książek jest tyle szumu , a ta leżała na mojej półce prawie rok w miarę niechętnie po nią sięgnełam, ale gdy już przekroczyłam próg życia Langdona nie mogłam się od niej oderwać. ... więcej »
  Watykan, tajemniczy Iluminaci, niebezpieczna antymateria i okrutne morderstwa to wszystko znajdziemy w książce Dana Browna, 'Anioły i demony'. Powieść rozpoczyna się w momencie gdy Robert Langdon, ceniony harvardzki profesor zostaje poproszony o pomoc w sprawie morderstwa księdza i naukowca, Leo... więcej »
  Dodali do kolekcji
  JoeBlack
  Nocena
  La_Loba
  brocha
  Lilia
  Wolek
  dzusta_85
  hotaru
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  Strach obezwładnia szybciej niż jakikolwiek oręż wojenny.

  Dodane przez dona35

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!