Cukiernia Pod Amorem 2 Cieślakowie Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Okładka Cukiernia Pod Amorem 2 Cieślakowie
autor:
Małgorzata Gutowska-Adamczyk
wydawnictwo:
NASZA KSIĘGARNIA
data wydania:
2010
ISBN:
9788310118226

Opis

W drugim tomie bestsellerowej sagi Cukiernia Pod Amorem autorka przedstawia dalsze losy rodu Zajezierskich. Wraz z jedną z bohaterek wyrusza za ocean, znakomicie odmalowując życie polskich emigrantów na przełomie XIX i XX wieku. Na scenę wkracza również barwna rodzina Cieślaków. Poznamy półświatek złodziejaszków z warszawskiego Powiśla, a także artystyczne środowisko przedwojennych teatrów i kabaretów.I tym razem nie zabraknie pięknych, zdecydowanych kobiet, przełomowych wydarzeń z dziejów Polski.. i świata oraz ekscytujących historii miłosnych.Popłyńmy z Marianną do Nowego Świata, a z Grażyną Toroszyn podbijajmy Warszawę i serca prawdziwych dżentelmenów, wiedząc, że i tak wszystkie drogi prowadzą do Gutowa.Dorota Koman, poetka, krytyk literacki?Cukiernia Pod Amorem? należy do tych książek, które mimo objętości czyta się jednym tchem.Katarzyna Badowska, ?Gazeta Wyborcza?Barwna obyczajowość opisana z imponującym realizmem i dbałością o detale, różnorodne, ciekawie nakreślone sylwetki bohaterów, a także ogrom wiedzy o minionych czasach czyni ?Cukiernię Pod Amorem? niezwykle zajmująca lekturą.Agnieszka Kantaruk, redaktor naczelna miesięcznika ?Modny Kraków?Powieści zdecydowanie nie można zarzucić nudy, czyta się ją bowiem z zachłannością.Joanna Hetman, ?Magazyn Literacki Książki?

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Sprzedawca Format Stan Cena
Inbook.pl - Nowe -
Swistak.pl - Nowe/używane -
Allegro.pl - Nowe/używane -

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Tematyka » Literatura kobieca
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Po pierwszym tomie "Cukierni pod Amorem" zdecydowałam się kolejny raz wkroczyć w progi Cukierni i śledzić losy bohaterów w jakiś sposób z nią związanych. I tym razem autorka zauroczyła mnie stworzonym przez siebie ... więcej »
  Ponad miesiąc temu zachwycałam się pierwszym tomem „Cukierni pod Amorem” a dzisiaj przyszedł czas na zachwyty nad tomem drugim. Małgorzata Gutowska-Adamczyk musiała wykazać się nie lada pomysłowością i talentem, aby k... więcej »
  Kontynuacja bestsellerowej sagi Zajezierskich moim osobistym zdaniem dużo ciekawsza od pierwszej części bowiem zawiera wiele ciekawych wątków. szczególnie spodobał mi się wątek Grażyny Toroszyn, barwnej postaci która ... więcej »
  O Małgorzacie Gutowskiej-Adamczyk słyszał każdy. Absolwentka warszawskiego Wydziału Wiedzy o Teatrze na obecnej Akademii Teatralnej podbiła serca tylu Polek, że chyba każda z nas zna choćby ze słyszenia tę drobną post... więcej »
  „Cukiernia po Amorem” Małgorzata Gutowska-Adamczyk Trzy tomy 1. Zajezierscy 2. Cieślakowie 3. Hryciowie Ja nie będę oceniać każdej części osobno. „Cukiernia pod Amorem” to wspaniała historia trzech rodzin, któr... więcej »
  Opisany okres I wojny światowej w książce, uznaję za bardzo poruszający. Głód, przerażenie, strach przed dalszym życiem napawał większą część państwa. Ci co mieli szczęście przeżyli ukryci na wsi, lecz tym co się nie ... więcej »
  Wielkie namiętności, trudne wybory, silne kobiety, przeszłość splatająca się ze współczesnością - to wszystko znalazłam w Zajezierskich, czyli pierwszym tomie Cukierni pod Amorem. Na szczęście druga część - Cieślakowi... więcej »
  Przyznaję, że dość rzadko sięgam po polską literaturę, ale pani Małgorzata Gutowska-Adamczyk, zaraz obok Hanny Kowalewskiej to moja ulubiona autorka, której książki serdecznie polecam. Niedawno w blogosferze popularna... więcej »
  Już po przeczytaniu pierwszego tomu stałam się fanką Cukierni pod Amorem. Dlatego nie mogłam doczekać się tego, kiedy w moje ręce wpadnie kontynuacja i poznam dalsze losy Zajezierskich – tak się bowiem stało, że bardz... więcej »
  Mówi się, że gdy zajrzysz choć jeden raz do Cukierni pod Amorem, to będziesz do niej wracać przez całe życie. Nie wiem, czy będę wracać do sagi o Gutowie wielokrotnie w trakcie swojego życia, ale jedno wiem na pewno... więcej »
  Często w literaturze zdarza się, że pierwszy tom jakiejś serii jest świetny, a kolejne pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego z pewnym wahaniem sięgałam po drugi tom "Cukierni Pod Amorem" autorstwa Małgorzaty Gutowsk... więcej »
  "Małżeństwo nie ma nic wspólnego miłością. To kontrakt. Miłość ma prawo skończyć się po tygodniu, z kontraktu należy się wywiązać." Witam was ponownie w świecie niezapomnianego Gutowa. W świecie przepysznych jag... więcej »
  Uwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzedniej części. Akcja powieści rozgrywa się w latach 1890-1939. Czytelnik poznaje dalsze losy bohaterów z pierwszego tomu, jednak na scenę wkracza (w jednym przypadku nawet d... więcej »
  Dodali do kolekcji
  czochrata
  kora800
  jotgol
  anek7
  Alfaa
  IvanG
  otat
  blackcurrant
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!