Cukiernia Pod Amorem 2 Cieślakowie Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Okładka Cukiernia Pod Amorem 2 Cieślakowie
autor:
Małgorzata Gutowska-Adamczyk
wydawnictwo:
NASZA KSIĘGARNIA
data wydania:
2010
ISBN:
9788310118226

Opis

W drugim tomie bestsellerowej sagi Cukiernia Pod Amorem autorka przedstawia dalsze losy rodu Zajezierskich. Wraz z jedną z bohaterek wyrusza za ocean, znakomicie odmalowując życie polskich emigrantów na przełomie XIX i XX wieku. Na scenę wkracza również barwna rodzina Cieślaków. Poznamy półświatek złodziejaszków z warszawskiego Powiśla, a także artystyczne środowisko przedwojennych teatrów i kabaretów.I tym razem nie zabraknie pięknych, zdecydowanych kobiet, przełomowych wydarzeń z dziejów Polski.. i świata oraz ekscytujących historii miłosnych.Popłyńmy z Marianną do Nowego Świata, a z Grażyną Toroszyn podbijajmy Warszawę i serca prawdziwych dżentelmenów, wiedząc, że i tak wszystkie drogi prowadzą do Gutowa.Dorota Koman, poetka, krytyk literacki?Cukiernia Pod Amorem? należy do tych książek, które mimo objętości czyta się jednym tchem.Katarzyna Badowska, ?Gazeta Wyborcza?Barwna obyczajowość opisana z imponującym realizmem i dbałością o detale, różnorodne, ciekawie nakreślone sylwetki bohaterów, a także ogrom wiedzy o minionych czasach czyni ?Cukiernię Pod Amorem? niezwykle zajmująca lekturą.Agnieszka Kantaruk, redaktor naczelna miesięcznika ?Modny Kraków?Powieści zdecydowanie nie można zarzucić nudy, czyta się ją bowiem z zachłannością.Joanna Hetman, ?Magazyn Literacki Książki?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Tematyka » Literatura kobieca
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Po pierwszym tomie "Cukierni pod Amorem" zdecydowałam się kolejny raz wkroczyć w progi Cukierni i śledzić losy bohaterów w jakiś sposób z nią związanych. I tym razem autorka zauroczyła mnie stworzonym przez siebie tłem, choć oczywiście akcja toczy się już w większej części na początku XX wieku... więcej »
  Ponad miesiąc temu zachwycałam się pierwszym tomem „Cukierni pod Amorem” a dzisiaj przyszedł czas na zachwyty nad tomem drugim. Małgorzata Gutowska-Adamczyk musiała wykazać się nie lada pomysłowością i talentem, aby kontynuacja nie ustępowała pierwszemu tomowi. Po raz kolejny spotykamy się z ... więcej »
  Kontynuacja bestsellerowej sagi Zajezierskich moim osobistym zdaniem dużo ciekawsza od pierwszej części bowiem zawiera wiele ciekawych wątków. szczególnie spodobał mi się wątek Grażyny Toroszyn, barwnej postaci która ziściła swoje marzenia o aktorstwie. Ona również pokochała dużo starszego od sie... więcej »
  O Małgorzacie Gutowskiej-Adamczyk słyszał każdy. Absolwentka warszawskiego Wydziału Wiedzy o Teatrze na obecnej Akademii Teatralnej podbiła serca tylu Polek, że chyba każda z nas zna choćby ze słyszenia tę drobną postać z niezwykle lekkim piórem. Gutowska-Adamczyk jest z resztą kojarzona nie tylk... więcej »
  „Cukiernia po Amorem” Małgorzata Gutowska-Adamczyk Trzy tomy 1. Zajezierscy 2. Cieślakowie 3. Hryciowie Ja nie będę oceniać każdej części osobno. „Cukiernia pod Amorem” to wspaniała historia trzech rodzin, których losy cudownie się ze sobą przeplatały na tle burzliwej historii naszego kraj... więcej »
  Opisany okres I wojny światowej w książce, uznaję za bardzo poruszający. Głód, przerażenie, strach przed dalszym życiem napawał większą część państwa. Ci co mieli szczęście przeżyli ukryci na wsi, lecz tym co się nie udało spotkała śmierć. To takie oczywiste. Nie którzy po prostu nie chcą wracać ... więcej »
  Wielkie namiętności, trudne wybory, silne kobiety, przeszłość splatająca się ze współczesnością - to wszystko znalazłam w Zajezierskich, czyli pierwszym tomie Cukierni pod Amorem. Na szczęście druga część - Cieślakowie okazała się równie wciągająca i barwna jak pierwsza. W grudniu 1895 roku Ad... więcej »
  Przyznaję, że dość rzadko sięgam po polską literaturę, ale pani Małgorzata Gutowska-Adamczyk, zaraz obok Hanny Kowalewskiej to moja ulubiona autorka, której książki serdecznie polecam. Niedawno w blogosferze popularna stała się najnowsza powieść pisarki "Podróż do miasta świateł", którą oczywiści... więcej »
  Już po przeczytaniu pierwszego tomu stałam się fanką Cukierni pod Amorem. Dlatego nie mogłam doczekać się tego, kiedy w moje ręce wpadnie kontynuacja i poznam dalsze losy Zajezierskich – tak się bowiem stało, że bardziej zainteresowała mnie przeszłość, niż teraźniejszość i losy rodowego pierścien... więcej »
  Mówi się, że gdy zajrzysz choć jeden raz do Cukierni pod Amorem, to będziesz do niej wracać przez całe życie. Nie wiem, czy będę wracać do sagi o Gutowie wielokrotnie w trakcie swojego życia, ale jedno wiem na pewno: przeczytawszy pierwszy tom, nie można nie przeczytać drugiego. Małgorzata G... więcej »
  Często w literaturze zdarza się, że pierwszy tom jakiejś serii jest świetny, a kolejne pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego z pewnym wahaniem sięgałam po drugi tom "Cukierni Pod Amorem" autorstwa Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Mimo przeczytania wielu pozytywnych opinii, bałam się rozczarowani... więcej »
  "Małżeństwo nie ma nic wspólnego miłością. To kontrakt. Miłość ma prawo skończyć się po tygodniu, z kontraktu należy się wywiązać." Witam was ponownie w świecie niezapomnianego Gutowa. W świecie przepysznych jagodzianek z cukierni "Pod Amorem" oraz barwnych, wielopokoleniowych bohaterów. ... więcej »
  Uwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzedniej części. Akcja powieści rozgrywa się w latach 1890-1939. Czytelnik poznaje dalsze losy bohaterów z pierwszego tomu, jednak na scenę wkracza (w jednym przypadku nawet dosłownie) nowe pokolenie. Pojawia się także tytułowy ród Cieślaków, a co kilka r... więcej »
  Dodali do kolekcji
  czochrata
  kora800
  jotgol
  anek7
  Alfaa
  IvanG
  otat
  blackcurrant
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!