Harry Potter i kamień filozoficzny J. K. Rowling

Okładka Harry Potter i kamień filozoficzny
autor:
J. K. Rowling
wydawnictwo:
MEDIA RODZINA
data wydania:
2010
ISBN:
9788372780003

Opis

Harry Potter - sierota i podrzutek, wychowywany przez ciotkę, traktowany jest jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą, jedyna pamiątka to zagadkowa blizna na czole. Wszystko wyjaśni się w jedenaste urodziny chłopca, a będzie to dopiero początek Wielkiej Tajemnicy...

Gdzie kupić?

Słowa kluczowe

Harry Potter i kamień filozoficzny jest pierwszą częścią sześciotomowego cyklu, opowiadającego o przygodach młodego czarodzieja Harrego Pottera. Autorką powieści jest J. K. Rowling, angielska pisarka, nauczycielka lit... więcej »
Niedawno przeczytałam wszystkie części serii o losach Harrego Pottera. Po raz pierwszy i myślę, że nie ostatni. Te książki odniosły ogromny sukces, czytając zastanawiałam się- dlaczego? Po pierwsze- nie zniechęcajcie... więcej »
Sława "Harry'ego Potteta" tak samo jak "Zmierzchu" rozsławia fabułę książki na wszystkie strony. Zanim więc, już praktycznie poznamy się z zawartością tomów, wiemy co w nich ogólnie będzie, gdyż o tym huczą wszyscy fa... więcej »
Harry Potter- imię, które zna niemal każdy dzieciak na całym świecie. Imię, które na zawsze zmieniło oblicze literatury fantastycznej. Imię, które do tej pory pobrzmiewa w wielu innych książkach, felietonach, opowiada... więcej »
W świecie magii Harry'ego Pottera
Recenzent: TheDogsBone
Tak, wiem. Powstało już tyle recenzji na temat tej książki, tej serii, tej autorki, że nie ma potrzeby pisać kolejnej, ale naszła mnie jakaś dziwna ochota, której chociaż chcę, to nie mogę uzasadnić. Może to dlatego, ... więcej »
„– Harry… jesteś czarodziejem.” * Kto z nas chociaż raz nie marzył o tym, żeby przydarzyło się nam coś niezwykłego, co zmieniłoby nasze życie na zawsze? Ja z pewnością. I Harry również. Odkąd tylko zamieszkał ze sw... więcej »
Chyba nie ma dziecka, które nie znałoby Harry'ego Potter'a. Jest to seria książek fantastycznych, na których wychowało się pokolenie żyjące na przełomie XX i XXI wieku. Również i ja zaliczam się do tej grupy. Kiedy pi... więcej »
Państwo Dursleyowie spod numeru czwartego przy Privet Drive mogli z dumą twierdzić, że są całkowicie normalni, chwała Bogu. Nie ma chyba na świecie osoby, która nie znałaby Harry’ego Pottera, obojętnie w jaki... więcej »
Naprawdę nie wiem co napisać o tej książce i o tej autorce żeby być oryginalną. J. K. Rowling – kobieta, która zarobiła miliony pisząc o chłopcu-czarodzieju. Najprościej i najprawdziwiej. Autorka zaczęła tworzyć losy ... więcej »
Podejrzewam, że pani J. K Rowling nie koniecznie trzeba przedstawiać. Szczególnie znana zapewne jest wśród grona młodzieży z całego świata, żyjących tworem jej wyobraźni. „Harry Potter i kamień filozo... więcej »
Każdy z nas marzył kiedyś o tym, by zostać czarodziejem. W przypadku Harrego akurat to marzenie się spełniło. Wychowany był u ciotki, w niezbyt dobrych warunkach. Od zawsze ciotka Petunia i jej mąż traktowali Harrego... więcej »
Kto nie słyszał o Harrym Potterze? Nie ma chyba na świecie takiej osoby. A wszyscy podzieleni są na dwie grupy: tych kochających i tych nienawidzących przygód o młodym czarodzieju. A ja zdecydowanie zaliczam się do te... więcej »
Dzisiaj opowiem wam o niesamowitej książce. Jest w niej odpowiednia dawka miłości, przyjaźni, zła. Zrecenzuję dla was jedną z najlepszych powieści wszech czasów. Jest to niezbędnik każdego książkoholika. Naprawdę nie ... więcej »
Dodali do kolekcji
JoeBlack
Nocena
kmita
Inqba
Arien
hotaru
szumo
zosiulek
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!