Harry Potter i kamień filozoficzny J. K. Rowling

Okładka Harry Potter i kamień filozoficzny
autor:
J. K. Rowling
wydawnictwo:
MEDIA RODZINA
data wydania:
2010
ISBN:
9788372780003

Opis

Harry Potter - sierota i podrzutek, wychowywany przez ciotkę, traktowany jest jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą, jedyna pamiątka to zagadkowa blizna na czole. Wszystko wyjaśni się w jedenaste urodziny chłopca, a będzie to dopiero początek Wielkiej Tajemnicy...

Słowa kluczowe

Harry Potter i kamień filozoficzny jest pierwszą częścią sześciotomowego cyklu, opowiadającego o przygodach młodego czarodzieja Harrego Pottera. Autorką powieści jest J. K. Rowling, angielska pisarka, nauczycielka literatury, która stworzyła jedną z najbardziej poczytnych i fascynujących książek ... więcej »
Niedawno przeczytałam wszystkie części serii o losach Harrego Pottera. Po raz pierwszy i myślę, że nie ostatni. Te książki odniosły ogromny sukces, czytając zastanawiałam się- dlaczego? Po pierwsze- nie zniechęcajcie się do tej książki po pierwszym rozdziale, a do całej serii po tym tomie. Harr... więcej »
Sława "Harry'ego Potteta" tak samo jak "Zmierzchu" rozsławia fabułę książki na wszystkie strony. Zanim więc, już praktycznie poznamy się z zawartością tomów, wiemy co w nich ogólnie będzie, gdyż o tym huczą wszyscy fani serii, a zdecydowanie już filmy. Cofnijmy się jednak o dziewięć lat wstecz, k... więcej »
Harry Potter- imię, które zna niemal każdy dzieciak na całym świecie. Imię, które na zawsze zmieniło oblicze literatury fantastycznej. Imię, które do tej pory pobrzmiewa w wielu innych książkach, felietonach, opowiadaniach czy notach krytyków. "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" to pierwszy tom... więcej »
W świecie magii Harry'ego Pottera
Recenzent: TheDogsBone
Tak, wiem. Powstało już tyle recenzji na temat tej książki, tej serii, tej autorki, że nie ma potrzeby pisać kolejnej, ale naszła mnie jakaś dziwna ochota, której chociaż chcę, to nie mogę uzasadnić. Może to dlatego, że dopiero niedawno uświadomiłam sobie, że seria książek o Harrym Potterze dobie... więcej »
„– Harry… jesteś czarodziejem.” * Kto z nas chociaż raz nie marzył o tym, żeby przydarzyło się nam coś niezwykłego, co zmieniłoby nasze życie na zawsze? Ja z pewnością. I Harry również. Odkąd tylko zamieszkał ze swoim okropnym wujostwem, które traktuje go jak piąte koło u wozu, marzył o tym, ż... więcej »
Chyba nie ma dziecka, które nie znałoby Harry'ego Potter'a. Jest to seria książek fantastycznych, na których wychowało się pokolenie żyjące na przełomie XX i XXI wieku. Również i ja zaliczam się do tej grupy. Kiedy pierwszy raz sięgnęłąm po tę książkę miałam zaledwie 10 lat. Harry Potter i kamień... więcej »
Państwo Dursleyowie spod numeru czwartego przy Privet Drive mogli z dumą twierdzić, że są całkowicie normalni, chwała Bogu. Nie ma chyba na świecie osoby, która nie znałaby Harry’ego Pottera, obojętnie w jakiej postaci. Znaczna część ludzkości przeczytała przynajmniej jeden tom, niezależ... więcej »
Naprawdę nie wiem co napisać o tej książce i o tej autorce żeby być oryginalną. J. K. Rowling – kobieta, która zarobiła miliony pisząc o chłopcu-czarodzieju. Najprościej i najprawdziwiej. Autorka zaczęła tworzyć losy Harry’ego na serwetkach w restauracji. Chwała jej za to, że starczyło zapału na ... więcej »
Podejrzewam, że pani J. K Rowling nie koniecznie trzeba przedstawiać. Szczególnie znana zapewne jest wśród grona młodzieży z całego świata, żyjących tworem jej wyobraźni. „Harry Potter i kamień filozoficzny” to wstęp do wielkiej siedmiotomowej przygody, którą pewnie wielu z nas j... więcej »
Każdy z nas marzył kiedyś o tym, by zostać czarodziejem. W przypadku Harrego akurat to marzenie się spełniło. Wychowany był u ciotki, w niezbyt dobrych warunkach. Od zawsze ciotka Petunia i jej mąż traktowali Harrego jak przysłowiowego psa, a nawet i gorzej. Mieszkał w komórce pod schodami, a ub... więcej »
Kto nie słyszał o Harrym Potterze? Nie ma chyba na świecie takiej osoby. A wszyscy podzieleni są na dwie grupy: tych kochających i tych nienawidzących przygód o młodym czarodzieju. A ja zdecydowanie zaliczam się do tej pierwszej grupy. Mimo, że cały ten `szał` mnie ominą, to gdy tylko trochę to u... więcej »
Dzisiaj opowiem wam o niesamowitej książce. Jest w niej odpowiednia dawka miłości, przyjaźni, zła. Zrecenzuję dla was jedną z najlepszych powieści wszech czasów. Jest to niezbędnik każdego książkoholika. Naprawdę nie wiem dlaczego ta 7 tomowa seria kusiła się u mnie na półce przez kilka dobrych p... więcej »
Serię o „Harry'm Potter'ze” znają chyba wszyscy. Historia małego czarodzieja podbiła, i nadal podbija, cały świat, zdobywając sobie rzesze fanów tak wśród dzieci, jak i dorosłych. Moja „potteromania” zaczęła się właśnie w tym drugim z wymienionych powyżej okresów życia. Jako nastolatka odrzucałam... więcej »
Dodali do kolekcji
JoeBlack
Nocena
kmita
Inqba
Arien
hotaru
szumo
zosiulek
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!