Dżozef

Jakub Małecki
8.9 /10
Ocena 8.9 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Książka Dżozef
Książka Dżozef
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.9 /10
Ocena 8.9 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Dżozef Jakuba Małeckiego to intrygujące połączenie realizmu magicznego z powieścią dresiarską. Grzesio Bednar, absolwent szkoły zawodowej na warszawskiej Pradze, spotyka na swej drodze „złych ludzi", którzy łamią mu nos i zabierają telefon. Na domiar złego napuchnięta twarz chłopaka nie podoba się pracodawcy, a dziewczyna nie potrafi zrozumieć, jak można było do niej zaraz po wypadku... nie zadzwonić. Bednar trafia do szpitala. W sali poznaje trójkę mężczyzn, przekraczających smugę cienia. „Kurz" to rzutki biznesmen, „Maruda" jest wiadomo jaki, a „Czwarty" okazuje się bibliofilem i dziwakiem - czyta bez opamiętania książki Josepha Conrada, a kiedy zaczyna gorączkować, dyktuje Grzesiowi tajem...
Data wydania: 2011-01-26
ISBN: 978-83-7414-919-8, 9788374149198
Wydawnictwo: W.A.B.
Stron: 384
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Urodzony 25 czerwieca 1982 roku w Polsce ( Koło )

Polski tłumacz oraz pisarz zaliczany początkowo do nurtu fantastyki, obecnie piszący głównie literaturę obyczajową. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, tłumacz literatury z języka angielskiego. W marcu 2007 roku zadebiutował opowiadaniem Dł...

Książki Jakub Małecki

Wszystkie książki Jakub Małecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zaskakująca i interesująca

Grzesio Bendar, młodzieniec pochodzący z Pragi-Północ, który po ukończeniu szkoły zawodowej znalazł pierwszą pracę i w jednym dniu - dzięki pechowemu wypadkowi - ją stracił, ląduje ze złamanym nosem na oddziale laryngologicznym. Trafia na barwnych towarzyszy nieszczęścia - Kurza, Marudę i Czwartego.... czytaj dalej »

@enga @enga

Dżozef

Zapewne nie raz zdarzyło wam się przeczytać poleconą przez kogoś książkę, by po jej lekturze zauważyć, że nie spełniła ona waszych oczekiwać. Ów ktoś zachwalał ją pod niebiosa, a wy oczekując „cudów na kiju” wyraźnie się zawiedliście. To częsty przypadek, rzadziej ma miejsce sytuacja (przynajmniej w... czytaj dalej »

@Maks @Maks

Nie daj się swojemu Drewniakowi!

Dżozef” to moja trzecia powieść od Jakuba Małeckiego. Trzeba przyznać, że ta książka jest zupełnie inna, niż pozostałe książki autora. Z jednej strony mamy obraz polskiego szpitala, poznajemy dresiarza Grzegorza, który do końca nie wie kim jest, biznesmena Kurza, który uwielbia swoją pracę i całe je... czytaj dalej »

PA
@patcyr
Zobacz wszystkie · {} Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
EM
@emijatt 2018-12-12
"W życiu są tylko opowieści" Grzegor, Kurz, Maruda i Czwarty (Stach) znajomi ze szpitalnej sali. Każdy z nich ma swoją własną historię, ale Czwarty majacząc w gorączce prosi Grzegorza o spisanie swojej. Co łączy Czwartego z Josephem Conradem i jaki wpływ na życie Stacha ma wyjątkowo wredny Kozioł Drewniak? Jakub Małecki w swojej książce pokazuje nam, że każdy z nas posiada swojego Drewniaka z którym walczy. I tylko od nas zależy czy z nim wygramy. Książka pokazuje jaką wartość ma życie, skłania do refleksji i przemyśleń.
serce | link |
@iusta
@iusta 2011-06-08
Przeczytane (2011-06-08)
niezwykle wciągająca opowieść, w miarę czytania ciekawi coraz bardziej, świetnie napisana, taka plastyczna... ...co nie zmienia faktu,że dresiarz Grzesiu jest na początku wyjątkowo wnerwiającym osobnikiem;) hmm... no i aż nabrałam chęci wziąć się znów za J. Conrada, tak z własnej, nieprzymuszonej niegdysiejszymi, szkolnymi wymogami woli...
serce | link |
@calamitas
@calamitas 2012-04-05
Przeczytane (2012-04-05)
Lubię taką literaturę, trochę surrealistyczną i oniryczną, a jednak głęboko zakorzenioną w rzeczywistości. Może zakończenie ciut przesłodzone, ale dzięki porywającej historii toksycznego związku Stasia i Drewniaka mogę przymknąć na to oko. Cieszę się, że Polacy potrafią pisać takie książki.
serce | link |
@Cropka
@Cropka 2012-07-11
Przeczytane (2012-01-01) Fantastyka polska Moja biblioteczka
@Dawiro
@Dawiro 2011-11-23
Przeczytane (2011-11-23)
@enga
@enga 2011-04-16
Przeczytane (2011-04-16) Biblioteczne
@Maks
@Maks 2011-04-13
Przeczytane (2011-01-01) Recenzje Polecane
@kalio
@kalio 2011-02-24
Przeczytane (2011-02-24)
@kasandra
@kasandra 2011-02-10
Przeczytane (2011-02-10) Posiadam

Co czytać po książce “Dżozef”- Jakub Małecki

Książka Pochowajcie mnie pod podłogą
Pochowajcie mnie pod podłogą Paweł Sanajew
10/10
Sasza Sawielew mieszka z babcią i dziadkiem. Jest chorowity,...
Książka Zabawa w miłość
Zabawa w miłość Margaux Fragoso
9.7/10
Wstrząsająca, drastyczna i porywająca lektura, ku przestrodz...
Książka Rozpustne nasienie : powieść
Rozpustne nasienie : powieść Anthony Burgess
9.5/10
Eksplozja zaludnienia, gwałtowne obniżanie stopy życiwej... ...
Książka Empire V
Empire V Wiktor Pielewin
8.6/10
Młody nieudacznik, Roma Szurkin, odpowiada na ogłoszenie pra...
Książka Małpie amory i inne pouczające historie o zwierzęciu zwanym człowiekiem
Małpie amory i inne pouczaj... Robert M. Sapolsky
10/10
Robert Sapolsky, uznany przez Olivera Sachsa za ?jednego z n...

Kategorie

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się