Komisarz

Paulina Świst
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 61 ocen kanapowiczów
Książka Komisarz
Książka Komisarz
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 61 ocen kanapowiczów

Opis

Zuzanna Kadziewicz żyje jak pod kloszem. Kochający ojciec-biznesmen trzyma nad ukochaną jedynaczką parasol finansowy. Zuzanna pracuje jako pedagog z pasji, nie dla chleba. Uwielbia pomagać dzieciom. W jej odrealnionym świecie pewnego dnia pojawia się mężczyzna… Radosław jest wykształcony, męski, przystojny, dobrze wychowany, zamożny. Potrafi się znaleźć w teatrze, cierpliwie doradzać w butikach. W dodatku, po pięciu tygodniach znajomości, wyjaśnia się, że jest gentelmanem w łóżku. Prawdziwy ideał. Niestety, wyśniony mężczyzna okazuje się policjantem. Komisarz Radosław Wyrwa – fachowiec od działań „pod przykrywką”. Zuzanna to dla niego tylko figurantka, zaledwie narzędzie służące do rozpracowania ciemnych interesów ojca. Antoni Kadziewicz, na pozór szanowany biznesmen, w rzeczywistości zwabia z Ukrainy dziewczyny do domów publicznych. Zadłużony, szantażowany przez ukraińskich mafiosów, nie potrafi wydostać się z matni. Szansą może być współpraca z prokuratorem Łukaszem Zimnickim. „Zimny” przedstawia plan. Kadziewicz w obawie przed dożywociem, godzi się zostać „wtyką” i podejmuje grę na dwa fronty…
Data wydania: 2017-11-22
ISBN: 978-83-287-0805-1, 9788328708051
Wydawnictwo: Muza
Cykl: Prokurator, tom 2
Stron: 320
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Paulina Świst
Urodzona w 1986 roku w Polsce (Gliwice)
Rocznik 1986, urodzona w Gliwicach, absolwentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Czynny adwokat, specjalizuje się w prawie karnym. W swojej karierze pełniła funkcję obrońcy w wielu postępowaniach sądowych: od spraw drobnych kradzieży, aż po pro...

Książki Paulina Świst

Wszystkie książki Paulina Świst

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 1 osoba szuka tej książki.
{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ostrej jazdy ciąg dalszy

30.12.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Zapewne niebywały sukces „ Prokuratora „ skłonił Paulinę Świst do napisania kolejnej części. Sięgając po „ Komisarza „ miałam pewne obawy, jak wypadnie druga odsłona twórczości autorki, bo z kontynuacjami różnie bywa. Zastanawiałam się, czy będę się równie dobrze bawić, jak poprzednio czy wręcz odwrotnie? Czy w tego rodzaju historiach można jeszc... {} Recenzja książki Komisarz

@gala26@gala26 {}× 11

Niebezpieczeństwo i namiętność

10.01.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kolejna książka Pauliny Świst napisana w naprawdę dobrym klimacie. Przepełniona szybką akcją, namiętnością, niebezpieczeństwem i seksem. Radek to facet, który w pełni poświęca się pracy gliniarza. Zuzanna to delikatna kobieta, która marzy o prawdziwej wielkiej miłości. Tych dwoje spotyka się w nietypowych okolicznościach, gdy Radek udaje kogoś kim... {} Recenzja książki Komisarz

@Gosia@Gosia {}× 2

"Komisarz" Paulina Świst

16.07.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Poczułem alarmowy hejnał w głowie, ale nie chciało mi się myśleć ani ruszać. Zwłaszcza że leżała na mnie ruda czarownica i najwyraźniej również nie miała zamiaru drgnąć." 🔫🔫🔫🔫 "-Kiedy od niej wychodzę, mam ochotę wybijać zęby niewinny ludziom, topić koty i rżnąć się w stylu BDSM... Jestem przesłodzony! - przerwałem jego wywód" 🔫🔫🔫🔫 "Komisarz" to ... {} Recenzja książki Komisarz

Komisarz

3.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Komisarz" 📍 Druga część serii Prokurator. Każdy zapewne spodziewa się kontynuacji losów prokuratora Zimnickiego i mecenas Błońskiej i oczywiście pojawiają się oni lecz nie są już na pierwszym planie. W tej części główną rolę odgrywa komisarz Radosław Wyrwa, spec od działań pod przykrywką. Jego zadaniem jest zbliżenie się do córki na pozór zwykłeg... {} Recenzja książki Komisarz

Moja opinia o książce

Opinie

@Johnson
2019-10-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Kryminał 📚2018 Posiadam Polskie

To jest bardzo dobra książka! Przy słabszym "Prokuratorze" w tej „części” Autorka wspięła się na wyżyny zdolności pisarskich i powiem szczerze, mimo że pod pseudonimem – taką Świst chcę czytać!

Książkę „zjadłem” w jeden wieczór, tak mnie wciągnęła. Uważam, że przede wszystkim zaleta dobrej książki to pochłonięcie czytelnika bez reszty, całkowite wciągnięcie w świat wykreowany, świat powieści. Paulina Świst nie przejmuje się kreowaniem tła powieści biorąc za coś oczywistego, że wiemy w jakim świecie się obracamy. Nie opisuje zdarzeń w tle, świata, miasta, ludzi, zwyczajów, procesów. To powieść akcji, szybkiej sensacji, gdzie nie ma miejsca na rozwlekłe opisy i refleksje postaci czy samego narratora.

Świetnie skrojone charaktery, jeszcze bardziej bijące po oczach niż w poprzedniej części. Bardzo wyraziste postacie, każda jest umiejętnie wykreowana, każda ma mocny, zadziorny charakterek (lub jego brak, ale to też cecha!). Do tego niewymuszone dialogi, te słowa nie są zapełniaczem strony, te postacie autentycznie ze sobą rozmawiają! Dopasowane do sytuacji, niekiedy spokojne, kiedy indziej dynamiczne.
Akcja! Dzięki umiejętnie budowanemu napięciu, czytelnik żyje razem z bohaterami, w sytuacji zagrożenia czuć pompę adrenaliny i to lekkie niezdrowe podniecenie tym co będzie za chwilę! I czytasz więcej i więcej, by w końcu skończyć czytać o 2 w nocy z pytaniem „ale jak to koniec?!”

Seks. Jest. Dużo, ale go czuć miło i nie wali po oczach chamskimi opis...

{}× 5 | Komentarze (1) | link |
SA
2019-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Relaks

Wciągająca książka opowiadająca dalsze losy Kingi i Zimnego oraz ich najbliższych przyjaciół. Tym razem główny wątek to historia tytułowego Komisarza i figurantki. Zimny rozpracowuje gang handlarzy żywym towarem a w tym pomaga mu Radosław Wyrwa, który umawia się z córką wysoko postawionego członka mafii. Sytuacje jak zwykle komplikują się, bo na scenie pojawia się brat Kingi. Książka z pewnością umili jesienne popołudnia i wieczory.

{}× 3 | link |
@Gosia
2020-01-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Kolejna książka Pauliny Świst napisana w naprawdę dobrym klimacie. Przepełniona szybką akcją, namiętnością, niebezpieczeństwem i seksem.
Radek to facet, który w pełni poświęca się pracy gliniarza.
Zuzanna to delikatna kobieta, która marzy o prawdziwej wielkiej miłości.
Tych dwoje spotyka się w nietypowych okolicznościach, gdy Radek udaje kogoś kim tak naprawdę nie jest, tylko po to by mieć możliwość zbliżenia się do ojca dziewczyny.
Zuzanna niczego nie świadoma, zakochuje się w nim bez pamięci, gdy nagle mężczyzna odkrywa przed nią swoje prawdziwe zamiary, uczucia i swoje prawdziwe oblicze, które jest kompletnie różne od tego, prezentowanego do tej pory.
Losy tych dwoje spotły się i z kazdym dniem komplikują się coraz bardziej. Szczególnie, że nie zawsze mogą zapanować nad swoimi uczuciami.
Świetna książka, która idealnie łączy świat przestępczy z uczuciami ludzi, którzy się w nim obracają. Zdecydowanie polecam! 

{}× 2 | link |
@gala26
2019-11-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Moja prywatna biblioteczka Obyczajowe 2018Trudno mi było uniknąć porównań obu części, ale muszę stwierdzić, że świat Pauliny Świst stworzony z mieszanki kryminału, sensacji i romansu , podoba mi się coraz bardziej, chociaż nie jest to dzieło wybitne. Książka typowo rozrywkowa, która jest idealna na chwilę odstresowania i odreagowania od codzienności, taka miła odskocznia na poprawienie humoru. Książka, przy której nie trzeba za nadto myśleć, za to można się dobrze bawić, jeśli ktoś lubi powieści sensacyjne okraszane wątkami erotycznymi polecam.

{}× 2 | link |
@beata87
2019-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Doskonały romans kryminalny, kontynuacja historii Prokuratora. Napisana lekko i swobodnie, przeczytana w jeden deszczowy wieczór... za szybko się skończyła... mogłabym czytać i czytać.
Znani nam bohaterowie Kinga i Łukasz, Szary, Wyrwa i nowi Zuza i Daniel kontynuują grę w policjantów, prokuratorów i gangsterów. Akcja szybka, wciągająca. Zgodnie z zapowiedzią: ostry język, ostry seks i ostra jazda, wszystko z odpowiednią dozą humoru. Czekam na dalszy ciąg.

{}× 2 | link |
@Ewelina229
2019-11-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane Posiadam

Dałam drugą szansę, bo taki mam zwyczaj czytając nowych autorów, no ale tutaj niestety znowu się zawiodłam.
To bardziej dla mnie opowieść jak zimny drań w ciągu kilkunastu dni staje się pantoflem.
Z żalem stwierdzam, że poziom został utrzymany, niestety bardzo niski.To chyba byłoby na tyle przy opinii tej książki, wczoraj skończyłam czytać, dziś już zapominam o czym była... na tyle zapadła mi w pamięć.

{}× 2 | link |
@_alex_sandra_mama_
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@wiedzma.sol
2019-12-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Zaczytanie 12 Grudzień 2018 Biblioteczne

Wzięłam z biblioteki to przeczytam. Z takim podejściem zaczęłam Komisarza, nie spodziewając się niczego wybitnego, zwłaszcza, że Prokurator był totalnie 'taki se'.
I 'Komisarz' w zasadzie jest dokładnie taki sam, tylko takosebowość objawia się w innych elementach. Jak Paulina Świst powoli uczy się pisać część kryminalną, tak romansowa dalej leży, kwiczy i macha raciczkami. No nie umie kobieta w początki romansu, bo jeśli chodzi o relację znanej nam już pary Zimnego i Kingi to naprawdę fajnie się o nich czyta. Wreszcie mogę uwierzyć, że z nich cokolwiek będzie.
Za to o Wyrwie mogłabym czytać, poproszę o cykl z nim jako bohaterem, rozwiązującym różne sprawy, zagadki i robiącym różne naloty. Może być wraz z Zimnym (cudzysłowu nie będzie, wkurzają mnie one) bo jego też wyjątkowo w tej części obdarzyłam sympatią.
Na Zuzannę najchętniej spuściłabym kurtynę milczenia. Co za wkurzająca baba :P

Za to właśnie ta strona sensacyjna czy jak zwał kryminalna, podeszła mi. Nie, że jest bez wad, ale autorka ładnie łączy wątki z poprzednim tomem, plecie ciekawą sieć powiązań i motywacji różnych złych ludzi, plącze i podaje w wątpliwość moralność wielu drugoplanowych postaci.
Wadą tego wątku jest fakt, że tych drugo- trzecio- czwarto- a nawet piąto- planowych jest taki nawał jak na tak krótką ksiażkę, że ja się zgubiłam.

No i drobna sugestia. Świst, przestań pisać sceny erotyczne :P ten czas przeznacz na poznawanie się bohaterów czy nawet ich utarczki, tak dl...

{}× 1 | link |
@Meszuge
2020-07-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10

Zuzanna Kadziewicz, córka zamieszanego w brudne interesy biznesmena, nawiązuje romans z Radosławem, ideałem pod każdym względem, bo to i nie nudzi się na zakupach, i dba przede wszystkim o nią w łóżku, i potrafi się zachować w każdym, najlepszym nawet towarzystwie, i jest bogaty, i przystojny itd. Kiedy wychodzi na jaw, że jest gliniarzem pracującym w przebraniu (a nie korporacyjnym menadżerem wysokiego szczebla), że rozpracowuje ojca Zuzanny, a jej samej tylko… używa, Radosław zmienia się w twardziela komisarza Radka i w tej roli okazuje się… jeszcze bardziej fantastyczny. Niespełnione marzenie każdej znudzonej pani domu, prawda?

Wbrew pozorom „Komisarz” nie jest powieścią sensacyjną ani kryminalną, to po prostu średniej jakości romans, kolejny, może nawet nie taki zły, klon „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Czytelniczki powinny być zachwycone. Czytelnicy zapewne znacznie mniej.

{}× 1 | link |
@milka.czyta
2019-06-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane • Ś •

 
Kryminał z wątkiem romasu - romans z wątkiem kryminału ... Kończąc pierwszy tom byłam ciekawa drugiego i ... nie było takiego "wow". Książka lekka, idealna do oderwania się, pisana zwykłym prostym językiem (nawet powiedziałabym prostackim). Tak jak w poprzedniej części bohaterowie zbyt płytcy - jedynie z Kingi i Zimnego mogą być ludzie ... Teraz zastanawiam się czy czytać 3 tom ?

{}× 1 | link |
@silwana
2020-06-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Ta część podobała mi się ciut mniej niż poprzednia, ale nadal warto ją przeczytać.

{} | link |
@gosiekkulas1991
2020-11-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@milka.czyta
2020-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
AN
2020-11-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@MAD_ABOUT_YOU
2020-10-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 1a) Biblioteka Miejska K. 1g) Erotyka 1g) Kryminał/ sensacja/ thriller❤ 1j) Literatura polska 1ź) 2020 1g) Uśmiałam się 😂
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Zęby nie trawa, dwa razy nie rosną.”
{}
#
“(…) sukces przychodził tylko wtedy, kiedy okupiło się go odpowiednią liczbą poświęceń.”
{}
#
“Adwokat nie koza, kwiatków nie zeżre.”
{}
#
“- Co znaczy "kocynder"? - zapytała. - Kocynder to śląski wyraz, który oznacza chaos, kompletny rozpierdziel... - Nazywasz tak córkę? - Popatrzyła na mnie z oburzeniem. - Tak. Pasuje do jej cha...”
{}
#
“Nie chciałem wnikać w powody, skoro rezultaty były zachwycające.”
{}
#
Przeglądaj
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Książka Prokurator
Prokurator Paulina Świst
{}6.7/10
Trzydziestoletnia, niezwykle atrakcyjna Kinga Błońska jes...
Książka Podejrzany
Podejrzany Paulina Świst
{}6.8/10
To nie żarty, to nie przelewki, tu się dzieje, i to jak! ...
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe