(NIE)MIŁOŚĆ. Z TOBĄ I BEZ CIEBIE

Natasza Socha
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Książka (NIE)MIŁOŚĆ. Z TOBĄ I BEZ CIEBIE
Książka (NIE)MIŁOŚĆ. Z TOBĄ I BEZ CIEBIE
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

 Tajemnica małżeństwa to kumulacja drobiazgów, do których obcy ludzie nie mają dostępu. Cecylia i Wiktor marzą o rozwodzie, choć jeszcze żadne z nich nie powiedziało tego na głos. Ona chce wolności, on spotyka się ze swoją studentką. 
 
 Wszystko zmienia się w dniu, w którym Cecylia ma wypadek samochodowy i na jakiś czas zostaje unieruchomiona. Poruszając się na wózku, chce czy nie, jest skazana na pomoc męża. On również uważa, że jego obowiązkiem jest zaopiekowanie się żoną w tym czasie. Każde z nich chce się pozbyć tego drugiego, ale póki co muszą znowu udawać rodzinę. 
 
 Ta historia pokazuje, jak człowiek bez miłości szybko gaśnie. Jak chowa się w sobie, znika, traci chęć do życia. Czym tak naprawdę jest „niemiłość”? Końcem wszystkiego? Czy raczej początkiem? 
 

Data wydania: 2019-02-13
ISBN: 978-83-8164-003-9, 9788381640039
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Stron: 304
dodana przez: KIRIKIJO

Autor

Urodzona w 1973 roku w Polsce

Natasza Socha jest polską dziennikarką oraz bardzo poczytną powieściopisarką. W dorobku literackim autorki królują przede wszystkim pozycje z literatury obyczajowej, wśród których najbardziej znane są tytuły należące do cyklu powieściowego „Kobiety ...

Książki Natasza Socha

Wszystkie książki Natasza Socha

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Łatwiej żyć ze sobą czy oddzielnie

„ Człowiek, który kocha i jest kochany , rozsupłuje supełki bez większych problemów, nie szamocąc się przy tym i nie obcierając sobie palców „ „Trudno tak razem być nam ze sobą, bez Ciebie nie jest lżej, lecz trzeba nam, trzeba dbać o tę miłość nie wolno stracić jej, nam nie wolno stracić jej „ - słowa piosenki Edyty Bartosiewicz i Krzysztofa Krawczyka chyba najdobitniej określają treść książki Nataszy Sochy „ (Nie) miłość. Z tobą i bez ciebie. „. Natasza Socha nie jednokrotnie zaskoczyła mnie podejmowaną tematyką w swoich powieściach tym samym udowodniając, że jest autorką wszechstronną... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@gala26
2019-11-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Wypożyczone z biblioteki Obyczajowe 2019 Literatura współczesna

Łatwiej żyć ze sobą czy oddzielnie

„ Człowiek, który kocha i jest kochany , rozsupłuje supełki bez większych problemów, nie szamocąc się przy tym i nie obcierając sobie palców „

„Trudno tak razem być nam ze sobą, bez Ciebie nie jest lżej, lecz trzeba nam, trzeba dbać o tę miłość nie wolno stracić jej, nam nie wolno stracić jej „ - słowa piosenki Edyty Bartosiewicz i Krzysztofa Krawczyka chyba najdobitniej określają treść książki Nataszy Sochy „ (Nie) miłość. Z tobą i bez ciebie. „. Natasza Socha nie jednokrotnie zaskoczyła mnie podejmowaną tematyką w swoich powieściach tym samym udowodniając, że jest autorką wszechstronną. Tym razem moja ulubiona autorka stworzyła oryginalną historię o niemiłości bądź miłości w związku, który się wypala. Od pierwszej chwili ujęła mnie pięknym stylem, ciekawymi życiowymi spostrzeżeniami. Czułam, że szykuje się uczta literacka na wysokim poziomie. Rozsiadłam się wygodnie i z wielkim entuzjazmem zagłębiłam się w lekturę, ale w pewnym momencie ten mój entuzjazm opadł, bo jeżeli nawet początek był wciągający, nastąpiła stagnacja. Ale potem w miarę przewracania kolejnych stron, wzbudziła jednak moje niekłamane zainteresowanie. On i ona, pobrali się z wielkiej miłości, są małżeństwem od 14 lat. Wszystko im spowszedniało, zszarzało. Nie pielęgnowali swojej miłości, która zaczęła usychać, a oni rozglądają się na boki i zastanawiają każde z osobna w tajemnicy jedno przed drugim, jak z tego związku się wymiksować. Do czasu, kiedy C...

{} | link |
@caly_swiat_patrzy
2019-07-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

„Tak sobie myśle, że najgorsze w małżeństwie stają się komunikaty -powiedziała. Kiedy nagle przestajemy rozmawiać, a tylko komunikujemy.”

Niekiedy w małżeństwie dzieje się tak, że z dnia na dzień zaczynamy coraz bardziej wymagać czegoś od siebie nawzajem. Nie było by nic w tym złego gdyby nie fakt, iż nie umiemy o tym rozmawiać. A co za tym idzie zaczynamy stawiać partnerowi coraz wyższą poprzeczkę. Liczymy na to, że domyśli się o co nam chodzi i jak powinien zachowywać się wobec nas. Zaraz potem przychodzi rutyna. Przenika ona nas do tego stopnia ze nie jesteśmy w stanie już ze sobą rozmawiać o swoich potrzebach, co więcej jesteśmy nauczeni jednego codziennego schematu. Przez co często dochodzi do nieporozumień czy nawet kłótni. Gdy trwa to zbyt długo to oddalamy się od siebie. Szukamy ukojenia w ramionach innych osób. Po czym następuje wypalenie. A niekiedy kończy się nawet rozwodem.

Właśnie w takim momencie swojego życia znaleźli się głowni bohaterowie. Oboje marzą o rozwodzie. W dniu gdy Cecylia chciała poinformować męża, iż chciałaby wziąć rozwód ulega wypadkowi samochodowemu. Jej mąż Wiktor czuje się w obowiązku pomoc jej w tych trudnych chwilach, za to ona czuje że jest zdana tylko na niego.

Człowiek bez miłości jest niczym pusta studnia. Bez niej traci chęć do życia. Autorka porusza naprawdę ważne kwestie dotyczące małżeństwa. Podzieliła ona tą historie na dwie części. Jedna jest opowiadana z perspektywy Wiktora, a druga Cecylii. Książka b...

{} | link |
@portana36
@portana36
2019-11-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@nellik29
@nellik29
2019-11-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@MalaMi_2
@MalaMi_2
2019-10-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@dominika.nawidelcu
2019-09-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@napisaneslowa
2019-08-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
MO
@Moniskape
2019-05-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
KD
@Karolina_Domogala
2019-04-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
@KIRIKIJO
@KIRIKIJO
2019-04-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “(NIE)MIŁOŚĆ. Z TOBĄ I BEZ CIEBIE”- Natasza Socha

Książka Pokój kołysanek
Pokój kołysanek Natasza Socha
{}9.7/10
Ta historia ma swoje korzenie w rzeczywistości. Wszystko zac...
Książka Apteka marzeń
Apteka marzeń Natasza Socha
{}8.3/10
Człowiekowi wydaje się, że jest odporny na śmierć. Że jest o...
Książka Pokuta
Pokuta Anna Kańtoch
{}7.3/10
We wrześniu 1986 roku brutalne morderstwo wstrząsnęło niew...
Książka Wyprzedaż snów
Wyprzedaż snów Marzena Rogalska
{}6.3/10
Agata po ośmiu latach powraca do Krakowa, w którym spędziła ...
Książka Idealna
Idealna Magda Stachula
{}6.8/10
Thriller psychologiczny, którego nie będziesz mógł odłożyć T...

Cytaty z książki

“ „ Człowiek, który kocha i jest kochany , rozsupłuje supełki bez większych problemów, nie szamocąc się przy tym i nie obcierając sobie palców „ ”
{}
#
“Każda konfrontacja jest lepsza niż odkładanie uraz na bok , pielęgnowanie ich , podlewanie i troszczenie się , żeby mogła urosnąć do rozmiarów pozwu rozwodowego”
{}
#
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}