(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie

Natasza Socha
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 25 ocen kanapowiczów
(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 25 ocen kanapowiczów

Opis

 Tajemnica małżeństwa to kumulacja drobiazgów, do których obcy ludzie nie mają dostępu. Cecylia i Wiktor marzą o rozwodzie, choć jeszcze żadne z nich nie powiedziało tego na głos. Ona chce wolności, on spotyka się ze swoją studentką. 
 
 Wszystko zmienia się w dniu, w którym Cecylia ma wypadek samochodowy i na jakiś czas zostaje unieruchomiona. Poruszając się na wózku, chce czy nie, jest skazana na pomoc męża. On również uważa, że jego obowiązkiem jest zaopiekowanie się żoną w tym czasie. Każde z nich chce się pozbyć tego drugiego, ale póki co muszą znowu udawać rodzinę. 
 
 Ta historia pokazuje, jak człowiek bez miłości szybko gaśnie. Jak chowa się w sobie, znika, traci chęć do życia. Czym tak naprawdę jest „niemiłość”? Końcem wszystkiego? Czy raczej początkiem? 
 

Data wydania: 2019-02-13
ISBN: 978-83-8164-003-9, 9788381640039
Wydawnictwo: Edipresse
Cykl: (Nie), tom 1
Seria: (Nie)
Stron: 304
dodana przez: KIRIKIJO

Autor

Natasza Socha Natasza Socha
Urodzona w 1973 roku w Polsce
Natasza Socha jest polską dziennikarką oraz bardzo poczytną powieściopisarką. W dorobku literackim autorki królują przede wszystkim pozycje z literatury obyczajowej, wśród których najbardziej znane są tytuły należące do cyklu powieściowego „Kobiety ...

Pozostałe książki:

Biuro przesyłek niedoręczonych Miłość z widokiem na morze PS I życzę Ci dużo miłości Awaria małżeńska Teraz cię rozumiem, mamo!
Wszystkie książki Natasza Socha

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Łatwiej żyć ze sobą czy oddzielnie

28.11.2019

„ Człowiek, który kocha i jest kochany , rozsupłuje supełki bez większych problemów, nie szamocąc się przy tym i nie obcierając sobie palców „ "Trudno tak razem być nam ze sobą, bez Ciebie nie jest lżej, lecz trzeba nam, trzeba dbać o tę miłość, nie wolno stracić jej, nam nie wolno stracić jej" - słowa piosenki Edyty Bartosiewicz i Krzysztofa Kra... Recenzja książki (Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie

@gala26@gala26 × 3

Inna perspektywa

22.10.2020

Cecylia z zawodu ornitolog, miłośniczka przyrody i świętego spokoju. Od jakiegoś czasu wiecznie niezadowolona ze swojego małżeństwa, zastanawia się nad rozwodem z mężem bo wg niej jej małżeństwo nie wygląda tak jak na początku czyli 14 lat temu. Wiktor z zawodu wykładowca prywatnie mąż Cecylii(od jakiegoś już czasu tylko na papierze) myśli o rozw... Recenzja książki (Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie

Czym tak naprawdę jest (nie)miłość?

30.08.2021

Małżeństwo to zazwyczaj nie decyzja podjęta pod presją chwili, ze względu na impuls, a ważna zmiana w życiu poprzedzona związkiem, poznaniem drugiej osoby, a przede wszystkim prawdziwą miłością. Ale czy słowa małżeńskiej przysięgi będą zawsze aktualne? Czy będąc wraz z ukochaną osobą, można się jednak gdzieś pogubić w tym wspólnym życiu? Tak właśn... Recenzja książki (Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie

@viki_zm@viki_zm × 1

Czy ludzie są jak ptaki?

7.01.2021

(Nie)miłość to bardzo pozytywna i godna polecenia opowieść o małżeńskim kryzysie, obustronnej zdradzie, poszukiwaniu siebie i tragedii nagłej niepełnosprawności. Małżeństwo zakochanej w ptakach i co nie bez znaczenia, niezależnej finansowo od męża (!), majętnej głównej bohaterki już od dawna chyli się ku upadkowi. Podczas gdy Cecylia, z zawodu orn... Recenzja książki (Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie

Moja opinia o książce

Opinie

@Lalka1
2020-12-31
7 /10
Przeczytane

Ciekawa historia pewnego małżeństwa. Książka o pokonywaniu przeciwności, rozważaniach na temat życia i rodziny. Pokazuje nam jak ważna jest komunikacja w związku. To co wydaje nam się mało ważne, drobne gesty i rzeczy nabierają innego znaczenia, gdy spojrzymy na nie z innej perspektywy.

Książka ukazuje nam także stearypowe podejście do niektórych spraw. Zmusza do myślenia i refleksji. Czasem bawi i wzrusza.

Historia Celiny i Wiktora to ciepła opowieść o zwykłych ludziach, których wypadek zmusił do zmiany życia i nastawienia wobec siebie.

× 4 | link |
@caly_swiat_patrzy
2019-07-07
10 /10
Przeczytane

„Tak sobie myśle, że najgorsze w małżeństwie stają się komunikaty -powiedziała. Kiedy nagle przestajemy rozmawiać, a tylko komunikujemy.”

Niekiedy w małżeństwie dzieje się tak, że z dnia na dzień zaczynamy coraz bardziej wymagać czegoś od siebie nawzajem. Nie było by nic w tym złego gdyby nie fakt, iż nie umiemy o tym rozmawiać. A co za tym idzie zaczynamy stawiać partnerowi coraz wyższą poprzeczkę. Liczymy na to, że domyśli się o co nam chodzi i jak powinien zachowywać się wobec nas. Zaraz potem przychodzi rutyna. Przenika ona nas do tego stopnia ze nie jesteśmy w stanie już ze sobą rozmawiać o swoich potrzebach, co więcej jesteśmy nauczeni jednego codziennego schematu. Przez co często dochodzi do nieporozumień czy nawet kłótni. Gdy trwa to zbyt długo to oddalamy się od siebie. Szukamy ukojenia w ramionach innych osób. Po czym następuje wypalenie. A niekiedy kończy się nawet rozwodem.

Właśnie w takim momencie swojego życia znaleźli się głowni bohaterowie. Oboje marzą o rozwodzie. W dniu gdy Cecylia chciała poinformować męża, iż chciałaby wziąć rozwód ulega wypadkowi samochodowemu. Jej mąż Wiktor czuje się w obowiązku pomoc jej w tych trudnych chwilach, za to ona czuje że jest zdana tylko na niego.

Człowiek bez miłości jest niczym pusta studnia. Bez niej traci chęć do życia. Autorka porusza naprawdę ważne kwestie dotyczące małżeństwa. Podzieliła ona tą historie na dwie części. Jedna jest opowiadana z perspektywy Wiktora, a druga Cecylii. Książka b...

× 3 | link |
@gala26
2019-11-28
7 /10
Przeczytane Wypożyczone z biblioteki Obyczajowe 2019 Literatura współczesna

Łatwiej żyć ze sobą czy oddzielnie

„ Człowiek, który kocha i jest kochany , rozsupłuje supełki bez większych problemów, nie szamocąc się przy tym i nie obcierając sobie palców „

"Trudno tak razem być nam ze sobą, bez Ciebie nie jest lżej, lecz trzeba nam, trzeba dbać o tę miłość, nie wolno stracić jej, nam nie wolno stracić jej" - słowa piosenki Edyty Bartosiewicz i Krzysztofa Krawczyka chyba najdobitniej określają treść książki Nataszy Sochy "(Nie) miłość. Z tobą i bez ciebie". Natasza Socha nie jednokrotnie zaskoczyła mnie, podejmowaną tematyką w swoich powieściach tym samym udowodniając, że jest autorką wszechstronną. Tym razem moja ulubiona autorka stworzyła oryginalną historię o nie miłości bądź miłości w związku, który się wypala. Od pierwszej chwili ujęła mnie pięknym stylem, ciekawymi życiowymi spostrzeżeniami. Czułam, że szykuje się uczta literacka na wysokim poziomie. Rozsiadłam się wygodnie i z wielkim entuzjazmem zagłębiłam się w lekturę, ale w pewnym momencie ten mój entuzjazm opadł, bo jeżeli nawet początek był wciągający, nastąpiła stagnacja. Ale potem w miarę przewracania kolejnych stron, wzbudziła jednak moje niekłamane zainteresowanie. On i ona, pobrali się z wielkiej miłości, są małżeństwem od 14 lat. Wszystko im spowszedniało, zszarzało. Nie pielęgnowali swojej miłości, która zaczęła usychać, a oni rozglądają się na boki i zastanawiają każde z osobna w tajemnicy jedno przed drugim, jak z tego związku się wymiksować. Do czasu, kiedy C...

× 2 | Komentarze (1) | link |
@viki_zm
2021-08-30
6 /10
Przeczytane Z biblioteki Książka papierowa 2021

Czym tak naprawdę jest (nie)miłość?

Małżeństwo to zazwyczaj nie decyzja podjęta pod presją chwili, ze względu na impuls, a ważna zmiana w życiu poprzedzona związkiem, poznaniem drugiej osoby, a przede wszystkim prawdziwą miłością. Ale czy słowa małżeńskiej przysięgi będą zawsze aktualne? Czy będąc wraz z ukochaną osobą, można się jednak gdzieś pogubić w tym wspólnym życiu? Tak właśnie było z głównymi bohaterami powieści.

Cecylia i Wiktor po kilkunastu latach w małżeństwie zboczyli z właściwej drogi. Oboje już od jakiegoś czasu pragną rozwodu, ale żadne z nich nie powiedziało tego na głos. Drobiazgi i większe rzeczy sprawiły, że stopniowo zaczęli się od siebie oddalać. Cecylia flirtuje z mężczyznami przez internet, a Wiktor znalazł sobie młodą i atrakcyjną kochankę, która jest jego studentką.

Wszystko zmienia się w dniu, który z pozoru jest podobny do ostatnich w ich małżeństwie. Jest to również dzień, w którym Cecylia w końcu podejmuje decyzję o rozmowie z mężem o rozwodzie. Nie dochodzi do niej jednak, ponieważ kobieta rano ma poważny wypadek samochodowy. Cecylia przechodzi operację, jednak nie może chodzić. Czy tego chce, czy nie w najbliższym czasie jest skazana na wózek, a co za tym idzie na pomoc męża. W perspektywie długa rehabilitacja i niepewna przyszłość sprawiają, że małżonkowie dalej nie decydują się na rozmowę o rozwodzie i udają szczęśliwą rodzinę.

Ale czy na pewno udają? Paradoksalnie stra...

× 1 | link |
@monka7421
2021-02-21
8 /10
Przeczytane
MO
2021-02-19
8 /10
Przeczytane
@beata.stefanek
2021-02-06
10 /10
Przeczytane
PA
2021-02-03
7 /10
Przeczytane
@edytre
2021-01-06
8 /10
Przeczytane
@aklein89
2020-11-07
10 /10
Przeczytane
@BarbaraMaster
2020-10-22
7 /10
Przeczytane Niepełnosprawość, choroba Posiadam Przeczytane w 2020 roku
@angell15
2020-09-14
8 /10
Przeczytane
@elcia17
2020-07-17
10 /10
Przeczytane
CZ
2020-07-02
9 /10
Przeczytane
@malwinasleziak
2020-06-29
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“ „ Człowiek, który kocha i jest kochany , rozsupłuje supełki bez większych problemów, nie szamocąc się przy tym i nie obcierając sobie palców „ ”
× 1
#
“Każda konfrontacja jest lepsza niż odkładanie uraz na bok , pielęgnowanie ich , podlewanie i troszczenie się , żeby mogła urosnąć do rozmiarów pozwu rozwodowego”
#
“Życie trochę przypomina grę w bierki. Kiedy decydujesz, który patyczek zostaje poruszony, wszystko przebiega sprawnie i bez większych niespodzianek. Kiedy naruszysz strukturę większej konstruk...”
#
“Skoro człowiek łączy się w parę, a potem odczuwa palącą potrzebę rozłączenia, to znaczy, że gdzieś po drodze doszło do jakiejś usterki. A jak wiadomo, nie wszystko można naprawić.”
#
“Zauroczenie i zakochanie potrafią z mędrca zrobić idiotę.”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

(Nie)piękność. Ile jest warta Twoja uroda?
(Nie)piękność. Ile jest war...
Natasza Socha
7.1/10
Nasturcja ma dwadzieścia osiem lat i piękne imię, choć sama czuje się kwintesencją brzydoty. W czas...
(Nie)młodość. Czy kobiecość ma termin ważności?
(Nie)młodość. Czy kobiecość...
Natasza Socha
8.7/10
W "(Nie)młodości" po raz trzeci splatają się losy bohaterów sagi Nataszy Sochy. Tym razem muszą zmie...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl