Miasteczko Salem Stephen King

Okładka Miasteczko Salem
autor:
Stephen King
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2011
ISBN:
9788376486079

Opis

W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku zaczynają dziać się rzeczy niepojęte i przerażające. Znikają bądź umierają w dziwnych okolicznościach dzieci i dorośli, jedna śmierć pociąga za sobą drugą. Czyżby Salem było nawiedzone przez złe moce? Kilku śmiałków, którym przewodzi mały chłopiec, wydaje im pełną determinacji walkę. Miasteczko Salem, klasyczny horror Stephena Kinga, ukazało się po raz pierwszy w roku 1975. Demoniczna opowieść natychmiast przeraziła i oczarowała czytelników i stała się ..światowym bestsellerem. Doczekała się też dwóch ekranizacji.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"I doszedł mnie głos z bezdennej otchłani: Chodź do nas, dziecino i śpij razem z nami." Do małej miejscowości w Ameryce, tytułowego Salem przyjeżdża pisarz Ben Mayers mieszkający w miasteczku jako chłopiec. Chce on tutaj napisać swoją nową powieść - opowiadającej o pewnej jego przygodzie ... więcej »
Miasteczko Salem-Druga z kolei po słynnej Carrie powieść Stephena Kinga,człowieka uważanego przez wielu za mistrza swego gatunku,którym oczywiście jest literatura grozy.Powieść wydana w 1975 roku od razu zaczęła podbijać serca czytelników i choć w Polsce wydano ją dopiero po szesnastu latach t... więcej »
''Miasteczko Salem" to już moje kolejne zetknięcie się z autorstwem pana Kinga. O książce słyszałam same dobre opinie. Ponoć, kto raz ją przeczytał, wciąż do niej wracał. Niewątpliwie ze mną też tak będzie. Autor przedstawia nam ciche i zapomniane przez Boga miasteczko Jeruzalem, potocznie n... więcej »
Odkąd poznałam twórczość Stephena Kinga, mając przed sobą jego nieprzeczytaną jeszcze przeze mnie książkę wiedziałam, że na pewno nie będę się nudzić. I tym razem się nie zawiodłam. Jednakże pewna rzecz mnie zaskoczyła. Mając przed sobą tytuł, byłam przekonana, że będzie to historia, w której n... więcej »
Stephen King JEST mistrzem grozy. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Jego styl literacki zachwyca i przeraża jednocześnie. Nie sposób zatem przejść obojętnie obok jego największych dzieł, szczególnie tych starszych klasyków horroru. „Miasteczko Salem” to książka, która powstała w 1975 roku, ... więcej »
To moje drugie podejście do tej książki i powiem szczerze, że cieszę się iż zdecydowałam się sięgnąć po nią ponownie. Mój gust czytelniczy trochę się wyrobił i na Kinga przyszedł znowu czas. Książki tego autora są dla mnie zagadką nigdy nie wiem czy będzie to gniot który ledwo da się przeczytać, ... więcej »
Recenzja pojawiła się także na moim blogu, na którego zapraszam: http://czytajacyzpasja.blogspot.com/ Akcja powieści rozgrywa się w małym miasteczku: Jerusalem w stanie Main. Salem jest to jego skrócona nazwa. Prolog zaczyna się dość intrygującą frazą , którą pozwolę sobie przedstawić: "Cz... więcej »
Dodali do kolekcji
pimpong
wredna_suka
Inqba
shamrok
rissy
hukume
Maadzia
rakija
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Cicha woda zawsze płynie głęboko.

Dodane przez dona35

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!