Milczenie Beate Teresa

Okładka Milczenie
autor:
Beate Teresa
wydawnictwo:
NASZA KSIĘGARNIA
data wydania:
2010
ISBN:
9788310118080

Opis

Kiedy krzywdy nie da się opisać, zapada milczenie.Malwina ma trzynaście lat i pozornie zwyczajne życie. Jej ojciec, dyrektor szkoły, to surowy i apodyktyczny mężczyzna. Matka cierpi na migreny i ciągłe zmiany nastroju. Kiedy babcia dziewczyny umiera na raka, Malwina ma się zająć dziadkiem. Jest ulubienicą starszego pana, ale nikt nie wie, że pod uczuciem do wnuczki kryje się coś więcej. Czy Malwina będzie umiała przełamać strach i wstyd, wykrzyczeć prawdę, która ją dusi??Milczenie? w delikatny i ..rozważny sposób podejmuje jeden z najtrudniejszych tematów, z jakim musi zmierzyć się człowiek ? wykorzystywania seksualnego w rodzinie.?Milczenie? to kolejna po ?Niewdzięcznej pamięci? i ?Dziecku z chmur? nowość w serii Zbliżenia, opowiadającej o ludziach, którzy dzień po dniu mierzą się z wyzwaniami współczesnego świata. Prezentowane książki, zarówno powieści, jak i autobiograficzne relacje, dotyczą powszechnych problemów, z jakimi może się zetknąć każdy z nas.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Strasznie się cieszę, że mogłam tę książkę przeczytać. Nie byle jaka, przerażająca historia. Czytając ją, mieszało się we mnie bardzo wiele uczuć. Poza tym ta książka przywołała wspomnienia, które najchętniej wywaliłabym ze swego serca, ale to nie istotne w tym momencie. Ważne jest to, jak bardzo... więcej »
Milczenie
Recenzent: p.paulina
"Milczenie" to książka o cierpieniu, ale i o odwadze. Mimo sugerującego tytułu, opisu i recenzji wielu czytelników wcale nie jest książką o krzywdzie. To by było zbyt proste. I zbyt okrutne. Napisana lekko, bez zbędnych dodatków. Nie mówi o uczuciach wprost - bo jak mówić o tym, co nosi się g... więcej »
Molestowanie seksualne, to jak piszą w wikipedii, zachowanie o charakterze seksualnym naruszające godność, nieakceptowane przez społeczeństwo jako sprzeczne z normami społecznymi. Jak to ładnie brzmi w ten sposób ubrane w słowa. I właśnie tylko tyle to dla mnie wcześniej znaczyło. Każdy zna defin... więcej »
Molestowanie seksualne, a tym bardziej w rodzinie jest bardzo trudnym tematem. Rodziny boją się o tym rozmawiać z dziećmi. Po pierwsze najczęściej taka rozmowa jest krepująca, a po drugie boją się, że dzieci popadną w paranoję i w każdym członku rodziny będą widzieć zagrożenie. Jednak takie rozmo... więcej »
Dodali do kolekcji
Albatros22
Roselle
Kegra
hospitalizacja
kinia1245
Futility
Makusia
Jenny
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!