Mroczna połowa Stephen King

Okładka Mroczna połowa
autor:
Stephen King
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2010
ISBN:
9788376481760

Opis

"Mroczna połowa", mistrzowsko wykorzystująca motyw dr Jekylla i Mr Hydea, to znakomita satyra na literacki biznes, a zarazem mrożąca krew w żyłach powieść grozy.
Sensacja wśród wielbicieli krwawych kryminałów! George Stark, ich ulubiony twórca bestsellerów, nie istnieje, a pod tym pseudonimem ukrywał się dotychczas Thad Beaumont - autor ambitnych powieści psychologicznych! Stark nie zamierza jednak zniknąć. Jako mroczna połowa duszy Beaumonta prześladuje wszystkich, których uważa za winnych.. ujawnienia jego tajemnicy. Mnożą się niewyjaśnione i przerażające wypadki.
Powieść doczekała się ekranizacji. Podjął się jej kultowy twórca horrorów, George A. Romero (1991).

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Tak się czasem dzieje, że wielcy ludzie mają swoje alter ego. Pseudonim, którym mogą podpisać dzieło, obraz, film, czy książkę. Nic groźnego, niewinna zabawa, po prostu nowe nazwisko, tak, aby poczuć, że czasem jest się kimś innym lub by zmylić fanów. Tylko co się może zdarzyć, gdy ów pseudoni... więcej »
Życie jedenastoletniego Thada Beaumonta nie jest usłane różami. Po pierwszym napisanym przez niego opowiadaniu, doznaje silnych bólów głowy. W końcu dochodzi do tego, że chłopiec traci przytomność. Zostaje przewieziony do szpitala, gdzie lekarze odkrywają zdumiewające zjawisko. Obok mózgu znajduj... więcej »
Dodali do kolekcji
dGrey
bartekferus
spring
sabriel89
BorryS
Villain
paula_q
frodo
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!