dostępne tylko u nas

Reportaż o tematyce górskiej

29.09.2021

Rok 2021 jest dla mnie rokiem wyjątkowym również pod względem czytelnictwa. Postanowiłam poszerzać swoje horyzonty, wychodzić poza swoją strefę komfortu i zapoznawać się z gatunkami literackimi, po które normalnie nie sięgałam. Właśnie z tego powodu zdecydowałam się na przeczytanie książki „Groza wokół K2” Anny Czerwińskiej. Książkę tę określiła... Recenzja książki Groza wokół K2

Kosmici, spisek na szczeblu państwowym… czy po prostu pogoń za kolejnymi zagadkami?

29.09.2021

Śmiertelne napięcie to jeden z kryminałów należących do cyklu o Maggie O’Dell -agentce FBI. Jest to pierwsza książka pisarki Alex Kava, z którą miałam do czynienia. Opis i okładka sugerowały, że będzie to historia o tajemniczej i brutalnej zbrodni, która dostarczy czytelnikowi dreszczyku emocji w miarę zagłębiania się w śledztwo. I choć nie jest t... Recenzja książki Śmiertelne napięcie

Any Border- czy w życiu potrzebne są granice.

28.09.2021

Gabriela L. Orione autorka, która w swojej prezentacji wskazuje, iż pisze o kobietach dla kobiet, tak by każda znalazła w bohaterkach coś z siebie. Skoro tak to ja zdecydowanie zostałabym opiekunką do dzieci :) Any Border to pierwszy tom nowej serii tej autorki, bardzo lekko napisany, nie ciągnie się w nieskończoność. Poznajemy historię samotnej m... Recenzja książki Any Border. Tom I

@Damka1988@Damka1988 × 1

Przypadkowe spotkanie, które wiele zmienia

28.09.2021

Czy masz takie miejsce, do którego wracasz z przyjemnością? Takie, które kojarzy ci się z beztroskimi wakacjami, spędzonymi w gronie ulubionych znajomych? Miejsce, w które uciekasz przed tłumem i pędzącym zawrotnie czasem? Takim miejscem dla Goliardy Sapienzy było Positano. Urocze włoskie miasteczko usadowione pomiędzy lazurowym morzem a szczytami... Recenzja książki Spotkanie w Positano

@angell15@angell15 × 3

Oklepany temat, ważny w życiu

27.09.2021

"Nawyki zen. Mała książka na resztę życia" Leo Babauta jest książką lekką i prosto napisaną, którą pochłania się dosłownie w chwilę. Autor pisze wprost, co powinno się zrobić aby żyć prościej, z ograniczeniem stresu. Już na początku możemy przeczytać, że nie trzeba robić tysiąc małych rzeczy, lecz jedną większą a porządnie. Osobiście sprowadziłam ... Recenzja książki Nawyki zen. Mała książka na resztę życia

Trzymamy poziom, czyli drugi tom świetnej serii!!

27.09.2021

„Nasze obawy zawsze dotyczą przeszłości. Nie boimy się tego, co się wydarzyło. Owszem, przeszłość może mieć wpływ na przyszłość. Ale nie przejmuj się wszyscy je odczuwamy”. Aleksandra Turek zaskoczyła czytelników już w pierwszym tomie debiutującej serii pod tytułem Ucieleśnione emocje. Kolejna część trzyma poziom i zaskakuje pomysłami na rozw... Recenzja książki Osobliwość

Co lubią mężczyźni.... ?

27.09.2021

Poradnik autorstwa Sherry Argov stworzony dla kobiet i mówiący o budowaniu silnej pozycji w relacjach z mężczyznami szybko wspiął się na listę bestsellerów i odbił się szerokim echem. Kontrowersyjna książka o nieco zadziornym charakterze stanowi bezwzględną analizę mechanizmów, które odpowiadają za to, że silne i niezależne kobiety są bardziej atr... Recenzja książki Dlaczego mężczyźni kochają zołzy. Kultowy poradnik o miłości i związkach

Las Przeznaczenia 43

26.09.2021

Dobry wieczór , kochani Dziś przychodzę do was z kolejnym świetnym patronatem medialnym Las Przeznaczenia 43 Sam przecież wiesz, że człowiek przechodzi przez życie, jak ślepiec, nie podejmując najmniejszego wysiłku, by nadać swemu życiu jakiekolwiek znaczenie. Rodzi się bez celu i umiera bez sensu. @Link, @Link Kolejna książka, której akcja... Recenzja książki Las przeznaczenia '43

@madziara091@madziara091

Nie ufaj nikomu. Nie mów kim jesteś.

26.09.2021

,,(...) nie potrafimy zmieniać przeszłości. Jedynie możemy zmieniać przyszłość.'' Wielu z nas zrobiło w życiu coś, czego później przez długi czas żałowało. Być może był to niepotrzebny gest, czy zwykłe słowo. Później uparcie staraliśmy się wyrzucić to z pamięci, nie dopuszczać do świadomości lub myśleliśmy, jak inaczej można było postąpić... Recenzja książki Szept

Dyskurs międzypokoleniowy

26.09.2021

,,Jak wychować rapera" to książka bardzo złożona w swojej strukturze i treści. Punktem wyjścia każdego z rozdziałów jest jeden z kawałków Maty, który jest obecnie jednym z najpopularniejszych raperów w Polsce. Te zahaczki to idealny pretekst, by jego ojciec - prof. filozofii prawa, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i prawnik skomentował aktual... Recenzja książki Jak wychować rapera. Bezradnik

Czar mszar Polesia

25.09.2021

„Polesia mszar” to debiut Elwiry Izdebskiej – Kuchty. Autorka jest właścicielką bloga literackiego. Pochodzi z rejonu Polski, o którym pisze w swojej książeczce. Zdrobnienie na końcu ostatniego zdania jest na miejscu, bowiem sto stron to rzeczywiście krótkie czytanie. Krótkie, lecz bardzo przyjemne. Dziewięć opowiadań, krótkich: maksimum trzy stro... Recenzja książki Polesia mszar

@adam_miks@adam_miks × 7

Rowerowa podróż marzeń

24.09.2021

Australia to kontynent, który od zawsze mnie fascynował. Kocham też poczucie wolności, jaką daje jazda na rowerze. Kiedy zobaczyłam książkę "Bike’owa podróż" (czytaj: bajkowa), łączącą oba te tematy, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Pamiętam jedną z pierwszych moich ukochanych książek, z ilustrowaną wkładką, "Elza z afrykańskiego buszu". Po ... Recenzja książki Bike'owa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1

@angell15@angell15 × 3

Wysłuchaj mnie

23.09.2021

"Nie mogła już powstrzymać łez, ale też nie musiała. Nikt na nią nie patrzył. Mogła sobie ulżyć. Gdy stąd wyjdzie, znów będzie się uśmiechać. Przecież wzięła się garść, prawda?" 10 września 2021 roku miała miejsce premiera książki Pauli Er "Wysłuchaj mnie". Jak podaje sama autorka, nie jest to data przypadkowa. Tego dnia przypada Światowy Dzień Z... Recenzja książki Wysłuchaj mnie

Zwierzęta w akcji

22.09.2021

Obok tego tytułu nie mogłam przejść obojętnie. Kevina Richardsona poznałam po raz pierwszy oglądając z nim filmy na kanale You Tube i zafascynował mnie sposób, w jaki odnosi się do zwierząt. Jako wielka miłośniczka zwierząt, nie tylko tych domowych, oraz jako osoba, która kocha przyrodę bez namysłu sięgnęłam po pozycję książkową tego, jak dla mnie... Recenzja książki Zaklinacz lwów. Historia najniebezpieczniejszej przyjaźni na świecie

Lepiej się zatrzymać

22.09.2021

Do zakupu tej książki zachęcił mnie sam tytuł i był to strzał w dziesiątkę. Nie pamiętam kiedy uśmiałam się tak przy czytaniu, a tu spotkało mnie bardzo miłe zaskoczenie. Peter Allison jest przewodnikiem po afrykańskim buszu oraz jak się okazało w trakcie czytania człowiekiem z WIELKIM poczuciem humoru, nawet w ekstremalnych sytuacjach. Swoją przy... Recenzja książki Ucieka tylko jedzenie

Historia zakazanej miłości, która przysporzy niemałych kłopotów.

22.09.2021

Na książkę Santa Montefiore natknęłam się w miejskiej bibliotece. Spotkajmy się pod drzewem Ombu to dość nieszablonowa historia o rodzących się uczuciach. Główna bohaterka, Sofia dorasta na argentyńskim ranczo. Uparta, butna i swawolna dziewczynka jest rozpieszczana i uwielbiana przez wszystkich z wyjątkiem własnej matki o Irlandzkich korzeniach, ... Recenzja książki Spotkamy się pod drzewem ombu

Poszukiwacze szczęścia

22.09.2021

📚 RECENZJA 📚 Babo jako młodzieniec wyjeżdża na studia z Madrasu do Londynu. Marzy o wielkim sukcesie. Cały chce poświęcić się karierze, aby zarabiać pieniądze, które pomogłyby jemu jak i jego rodzinie. Chciałby zostać bohaterem rodziny. W Londynie poznaje Sian, piękną dziewczynę, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia, choć "nie powinie... Recenzja książki Poszukiwacze szczęścia

Morderca jest wśród nas...dwóch

21.09.2021

„Chór zapomnianych głosów” to opowieść o ludziach, którzy utknęli w kosmosie kilkadziesiąt lat drogi od domu, bez żadnej pomocy, w obecności wielu trupów i ani jednego pewnego sprzymierzeńca. Jest to połączenie kryminału, horroru, fantasy, powieści sensacyjnej i oczywiście SF. Można powiedzieć, że jest to książka o wszystkim: ludziach, przy... Recenzja książki Chór zapomnianych głosów

MUST HAVE współczesnego edukatora!

21.09.2021

Nie mam w zwyczaju wystawiać wysokich ocen… Jednakże w tym przypadku nie mogłam postąpić inaczej! Dawno nie trzymałam w dłoni tak dobrze i mądrze napisanej publikacji, która jednocześnie łączy praktykę z teorią, zawiera liczne przykłady i materiały ilustracyjne, a przy tym jest napisana naprawdę przystępnym, raczej popularnonaukowym językiem, pozw... Recenzja książki Design thinking dla edukatorów

"Biuro Podróży Samotnych Serc" powraca!

21.09.2021

Po przeczytaniu pierwszej książki z serii Biuro Podróży Samotnych Serc wiedziałam, że będę chciała dalej towarzyszyć szalonej Georgii w jej przygodach. Kierunek Indie to druga powieść z cyklu, w której znaną już główną bohaterkę, Georgie Green możemy zobaczyć w nowej odsłonie – jako prawdziwą kobietę biznesu. Dzieje się tak, ponieważ po powrocie z... Recenzja książki Biuro Podróży Samotnych Serc. Kierunek: Indie

Jest krew, nie ma nudy...ale czy na pewno?

21.09.2021

„Jest krew…” to zbiór opowiadań Stephena Kinga zwanego też mistrzem grozy. Są to historie zarówno krótkie jak i nieco dłuższe, ale wszystkie określa się mianem horrorów. Czy słusznie? Po części tak, ponieważ wszystkie są nieco nieprawdopodobne i przerażające, jednak żadna z nich nie budzi strachu sprawiającego, że nie można zasnąć w nocy. Jest to ... Recenzja książki Jest krew...

Jeśli raz pozwolisz na zło, ono wróci ze zwiększoną mocą!

21.09.2021

Książka Velveeten youth opiera się głównie na zabójstwie Piotra Nowaka, który miał wiele za uszami i z pewnością nie brakowało mu wrogów. W utworze podobało mi się to, że rozdziały były krótkie i treściwe. Fabuła za to wciągająca, choć muszę przyznać, że trochę dziwna i przerażająca, dużo jest opisów przeżyć i myśli bohaterów myślę że nawet zbyt ... Recenzja książki Velveteen youth

@gaba3@gaba3 × 2

Ciężkie dzieciństwo i jeszcze cięższe dorastanie…

20.09.2021

Początek mocny i jak dla mnie przesadzony. Akcja sponiewierania kobiety – lekkich obyczajów jest niestety mało realistycznie ukazana, a szkoda, bo pomysł na dobre wejście był, lecz nie w pełni zostało wykorzystane. Niewielka ilość dialogów w książce powoduje, że czyta się ją ciężko, a jeszcze ciężej opisy rozgrywek meczy piłkarskich idola naszego... Recenzja książki Czytając o matce

@jagodabuch@jagodabuch × 10

Zastanów się, czy aby na pewno chcesz być wyjątkowa…Człowiek z lasu widzi wszystko

20.09.2021

Człowiek z lasu to chyba pierwsza książka Phoebe Locke, która wpadła w moje ręce. Pozostawiła po sobie jednak silne wrażenie. To wciągająca i trwale zapadająca w pamięć historia, której granicie gatunkowe zacierają się gdzieś między thrillerem a powieścią psychologiczną z elementami suspensu. Nieraz przewracając kolejne strony czułam na plecach dr... Recenzja książki Człowiek z lasu

Na początku był Chaos... później jeszcze gorzej

20.09.2021

Po książkę Julii Kail sięgnęłam z miłości do mitologii, wampirów i wilkołaków. Obawiałam się, że trochę tego za dużo jak na jedną książkę, ale uznałam, że warto dać temu szansę. Niestety po raz kolejny okazało się, że co za dużo to nie zdrowo. Mnogość bohaterów i wątków na stosunkowo niewielkiej powierzchni spowodowała, że w pewnym momencie nie t... Recenzja książki Zmiennokształtna