dostępne tylko u nas

Zagadkowa śmierć w klasztorze, długie macki urzędniczych układów i do tego te kobiety! – prob...

11.09.2021

Rasowy kryminał osadzony w polskich realiach. Rola prokuratura wiąże się z ciągłymi wyborami między własnym sumieniem a oczekiwaniami funkcjonującego od wielu lat systemu pełnego układów i układzików na stanowiskach urzędniczych. Czy główny bohater odważy się postawić krok poza granicę tych układów? Czy wychylenia nosa z za urzędniczego biurka ... Recenzja książki Uwikłanie

Niesmak w czarno-białym ujęciu

11.09.2021

Uwielbiam literaturę z północy Europy. Odnoszę wrażenie, że pisarze z tamtych rejonów mają jakieś inne wyczucie i odbiór rzeczywistości, inną wrażliwość, dlatego sięgnęłam po ten komiks-ksiązkę. Cegłę nie dość, że grubą, to i ciężką. Monumentalną wręcz. Nie omieszkam wspomnieć - nieco na marginesie, że napotkałam na wiele zachwytów na jej temat i ... Recenzja książki Ciemności Smalandii

Przeciętna obyczajówka z niezrealizowanym potencjałem

10.09.2021

Po "Zaopiekuj się mną" sięgnęłam z myślą, że wygląda na lekką, choć może niekoniecznie radosną powieść obyczajową, za to z nietuzinkowym wątkiem romansowym. Kiedy jeszcze doczytałam, że cała historia rozgrywa się w Australii, moja ciekawość jeszcze bardziej wzrosła, bowiem rzadko trafiam na książki, których akcja dzieje się właśnie w tym kraju. Ok... Recenzja książki Zaopiekuj się mną

Zło czai się wszędzie

10.09.2021

Agatha Christie jest niekwestionowaną królową kryminału. Można wcale nie czytać książek, ale doskonale kojarzyć i jej nazwisko, i gatunek, z którym związała swoją twórczość. Ja nie jestem zapamiętałą fanką powieści detektywistycznych, ale sięgam po nie od czasu do czasu, w przerwie od powieści wymagających ode mnie zwiększonego wysiłku intelektual... Recenzja książki Zło czai się wszędzie

Wendeta

9.09.2021

Na którejś z grup czytelniczych natknęłam się na tą książkę. Zainteresowała mnie recenzja i postanowiłam ją przeczytać. Mój nos wyczuł dobrą książkę i powiem Wam, że się nie pomylił. To naprawdę dobra książka a jeszcze lepiej, że ma jeszcze dwa tomy 😅 Przenosimy się w rejony parku Smoky Mountains. To łańcuch górski zachodnich Appalachów, przech... Recenzja książki Wendeta

Historia krwią pisana

9.09.2021

Książki Wacława Gąsiorowskiego zacząłem czytać niedawno. Zaraziłem się jego twórczością po przeczytaniu "Huraganu". Jeśli spodoba mi się jakaś książka, nieznanego wcześniej autora, to nie poprzestaję na tej jednej, sięgam po następne. Tak było w tym wypadku. Czytając kolejne książki tego pisarza, natrafiłem na "Królobójców". Jest to powieść szczeg... Recenzja książki Królobójcy

@tczuba@tczuba × 2

Cena marzeń

9.09.2021

Czy nam, dorosłym wystarczy odwagi w realizowaniu własnych pragnień? Obawiam się, że nie wszystkim, tym bardziej że cena często bywa bardzo wysoka. Życie pisze rozmaite scenariusze, których nie wymyśli nawet najlepszy scenarzysta, o czym szybko przekona się nasza bohaterka. Niektórym młodym ludziom wydaje się, że wszystko przychodzi łatwo: bogact... Recenzja książki Lśnić

Wyobraznia działa we Wszechświecie

7.09.2021

Książka „Wyobraź sobie wszechświat” Bogdana Krajewskiego jest podzielona na trzy części. W pierwszej Autor przybliża Czytelnikom Wszechświat w skali makro. Słońce, Księżyc, gwiazdy, Droga Mleczna, planety Układu Słonecznego. Zaczynamy od czasów Mikołaja Kopernika i jego dzieła, które dało podwaliny współczesnej nauki. Kończy Krajewski swoją opowie... Recenzja książki Wyobraź sobie wszechświat

@adam_miks@adam_miks × 4

Chaotyczna zbieranina tekstów

7.09.2021

Liczyłam na "kompendium wiedzy o wampirach i wilkołakach występujących w literaturze, sztuce i filmie, ilustrowane fragmentami tekstów literackich i przedstawieniami graficznymi", jak mi to obiecuje wydawca. Dostałam chaotyczną antologię urywków tekstów różnego rodzaju. Najwartościowszą częścią książki jest wstęp (s. 5-31), którego autorem jest Al... Recenzja książki Wampiry i wilkołaki. Źródła, historia, legendy od antyku do współczesności

@Airain@Airain × 17

Villette

7.09.2021

"Villette" to książka o wiele bardziej wymagająca od "Shirley" czy "Dziwnych losów Jane Eyre". Przeczytana na fali mojej ogromnej fascynacji literaturą wiktoriańską, zachwyciła i poruszyła, pomimo tego, że jej lektura zajęła mi kilka długich dni. Ale to ten tym literatury, którego nie da się czytać szybko, bo choć nie dzieje się tu zbyt wiele, to ... Recenzja książki Villette

Szeptam do Ciebie, przyjacielu

7.09.2021

Ciężko o tej książce napisać coś... składnego. Coś na miarę jednolitego tekstu będącego jako tako recenzją i oceną jednocześnie. Ta powieść bowiem to zlepek wszystkiego - wspomnień, chaotycznie napisanych rozdziałów, fragmentów przeżyć, które odeszły, a które teraz nasuwają się na myśl. To wspomnienia minionych dni i lat, czasu, który już nigdy si... Recenzja książki Cicho, cichutko

Kobiety tak różne, jak północ i południe

6.09.2021

Książka z pogranicza kryminału, thrillera i obyczajowości. To powieść kalejdoskop. Autorka skacze po emocjach czytelnika i nie omieszka bawić się jego umysłem raz go zwodząc, raz prowadząc prostą drogą, która usypia czujność. Czyli, jakby to powiedział mól książkowy - jest to coś, co stanowi magnes. Takie mi się nasuwają spostrzeżenia tuż po skońc... Recenzja książki Toksyczna przyjaźń

Bardzo dobra lektura

5.09.2021

Muszę przyznać, że sięgając po "Inteligencję kwiatów" spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Kierowałam się głównie faktem, że był to zbiór esejów oraz autorem, który zdobył nagrodę Nobla. Pierwsze na co zdecydowanie warto zwrócić uwagę to piękne wydanie książki. "Inteligencja kwiatów" zachwyca już samym wyglądem, nie tylko zewnętrznym, ale ta... Recenzja książki Inteligencja kwiatów

@bookjedenwie@bookjedenwie

,, Przezwyciężanie swoich barier, czy jednak zwykła ambicja? "

4.09.2021

Książkę pod tytułem,, Zatańczyć z Amazonką,czyli jak zrealizowałem wielki triathlon przez Amerykę Południową" otrzymałam z Klubu Recenzenta z portalu na kanapie.pl. Jest to historia autorstwa Marcina Gienieczko, który jednocześnie jest głównym bohaterem całej historii. Cała książka jest jednym wielkim opisem wyprawy naszego rodaka. Dzięki niej mo... Recenzja książki Zatańczyć z Amazonką, czyli jak zrealizowałem wielki triathlon przez Amerykę Południową

Eksterminacja Ormian Osmańskich

4.09.2021

O tych mało znanych faktach mówi się niewiele. Jakieś wiadomości odbijają się echem, że mordowano Ormian w Turcji na początku XX w. Czasami przewinęło się coś w powieści jednej i drugiej, jakaś trauma, wiele niedopowiedzeń, ale zazwyczaj nic konkretnego. W tym opracowaniu historycznym ujęty został cały obraz eksterminacji Ormian na terenach kilku ... Recenzja książki Zniszczyć Ormian. Historia ludobójstwa

@Remma@Remma × 11

Bohater narodowy bohaterem powieści

4.09.2021

Z satysfakcją przeczytałem tę powieść, nie tylko ze względu na tytułowego bohatera, ale również ze względu na Powstanie Listopadowe, które jest tłem akcji. Od tego wydarzenia, zrywu narodowego wymierzonego przeciwko rosyjskiemu zaborscy, mija dokładnie 190 lat. Akcja powieści rozpoczyna się od bitwy pod Ostrołęką, która miała miejsce 26 maja 1831 ... Recenzja książki Bem

@tczuba@tczuba × 3

Wybierz mnie... to dobry wybór

3.09.2021

Książka pod zacnym tytułem "Wybierz mnie", to kontynuacja serii oblicza miłości. Pierwszą napisaną przez M.F. Mosquito książką jest" Przekonaj mnie" i tu na wstępie zobligowana jestem, by zaznaczyć, jeśli chcesz sięgnąć po tę pozycję, trzeba czytać po kolei. Jest dużo odniesień do pierwszej części, dlatego by nie czuć się zagubionym, sięgnijmy po... Recenzja książki Wybierz mnie

@Damka1988@Damka1988 × 2

Niepopularny a niezwykle ważny temat

2.09.2021

Książka Nancy A. Pachany pod tytułem „Starzenie się” porusza temat często pomijany, a nawet wypierany, w naszej kulturze. Starość i jej oznaki nie kojarzą się bowiem pozytywnie, pewnie między innymi dlatego, że przypominają ludziom o śmierci. Myślę, że ważnym czynnikiem wpływającym na swego rodzaju tabuizację starzenia się jest także zafiksowanie ... Recenzja książki Starzenie się

Podróż odmieniająca życie i krok w nieznane z zawiązanymi oczami? Ja mówię zdecydowane tak!

2.09.2021

Biuro Podróży Samotnych Serc. Kierunek: Tajlandia to książka, która zdecydowanie skradała moje serce. Kupiła moją uwagę już samą okładką – cudownie kolorowe zdjęcie przedstawiające obraz sielskich wakacji w egzotycznym miejscu. Któż nie chciałby tego doświadczyć? Czy można marzyć o czymś więcej w upalne letnie dni? No, może jedynie o wygodnym hama... Recenzja książki Biuro Podróży Samotnych Serc. Kierunek: Tajlandia

Jak działać na internautów (krótkie wprowadzenie)

2.09.2021

Wydawca obiecał, że z tej książki dowiem się jak zastosować neuromarketing w e-commerce... Oraz jak dotrzeć do klientów oraz zaangażować ich na tyle, by kupili to, co chcę im sprzedać. Obietnice - nomen omen - brzmiały obiecująco. Ale czy faktycznie każdy po lekturze tej pozycji zmienia się automatycznie w magika od neuromarketingu? No nie, nie... Recenzja książki Neuromarketing w Internecie

@luizko@luizko × 3

Miłość w pandemii

1.09.2021

Ta książka dzieje się współcześnie. Wszyscy chcielibyśmy uniknąć pandemii, bo ile o niej można czytać i denerwować się jeszcze bardziej... I temat romansu nie pasuje wcale na pierwszy rzut oka do tak poważnej tematyki jak śmierć, cierpienie, czy samotność. Autorka znalazła jednak złoty środek na połączenie tych tematów, co dodaje lekturze autentyc... Recenzja książki Tylko nie on

@beatazet@beatazet × 3

Wyprawa w mroźne góry szaleństwa

1.09.2021

Wyobraźcie sobie, że czytacie książkę, w której serdecznie nienawidzicie jakiegoś bohatera. Kolejna strona i już marzycie by ta postać zakończyła żywot w rzece wrzącej lawy, pod katowskim toporem lub na szubienicy. Niestety to autor kieruje jego losem i obsypuje go złotem, kwiatkami, a na trawce przed jego domem pasie się jednorożec. Szlag może Wa... Recenzja książki W górach szaleństwa. Gra paragrafowa

@Almaranth@Almaranth × 6

Wira z powstania

1.09.2021

Po przeczytaniu pierwszych stron zaczęłam wątpić w to, że przeczytam całą książkę. Myślałam, że jest to autobiografia i swoje przeżycia opisuje właśnie „Wira". Niestety okazało się, że książkę napisał George Szlachetko opierając się jedynie na wspomnieniach swojej mamy, przy czym postanowił napisać ją w narracji pierwszoosobowej. Byłam pewna, że w... Recenzja książki Wira z Powstania

HO
@Hortensja

Tarcza i kuracja sanatoryjna

31.08.2021

Uwielbiam komiksy o tej dwójce dzielnych Gallów. Czytanie ich, oglądanie perfekcyjnie wykonanych rysunków i poszczególnych detali na nich, to dla mnie czas wyjątkowy. Tu ważny jest każdy - i ptaszek na drzewie i kura i kogut i kwiatuszek i kiść winogrona. Wszystko. A podczas czytania jestem TYLKO ja i komiks i nikt ani nic więcej. Świat się wycisz... Recenzja książki Tarcza Arwernów

Pięć ich było. On - Henryk Sienkiewicz nazywał się

31.08.2021

Monografia „Marie jego życia” Barbary Wachowicz opowiada o … Henryku Sienkiewiczu. Bardzo znana popularyzatorka literatury, już nieżyjąca, przedstawia autora „W pustyni i w puszczy” poprzez kobiety z którymi związał go los. Tak się ułożyło, iż pierwszą spotkał u progu życia, ostatnią poznał u kresu wędrówki ziemskiej. Mogła zatem Wachowicz prześle... Recenzja książki Marie jego życia

@adam_miks@adam_miks × 5