dostępne tylko u nas

Zrobię, co w mojej mocy..."

18.08.2021

Jeszcze większy przypał. Beth Garrod. Kolejna, bo już druga część przygód naszej niesfornej, pechowej i przyciągającej jak magnes kłopoty bohaterki - Belli Fisher. Czy zapowiada się również interesująco jak poprzednio? Hmm... Oj tak... W jej życiu bynajmniej nie brak przygód i kolejnych kłopotów, źle podjętych decyzji na których się nie potrafi u... Recenzja książki Jeszcze większy przypał

Wakacje Meg, ale i moje

18.08.2021

Beth Garrod jest brytyjską autorką komediowej serii dla młodzieży “Super przypał”. Ukończyła studia z biologii, pracowała w BBC i Radio 1, także jako producent telewizyjny, przygotowywała kampanie prospołeczne na rzecz młodych ludzi. Obecnie mieszka w Londynie.@Link Wakacje Meg nie zapowiadają się zbyt dobrze. Po nieudanym pierwszym pocałunku zysk... Recenzja książki Wybierz mnie!

@adam_miks@adam_miks × 5

INNY - PŁACZ GWARANTOWANY ( przynajmniej ja płakałam)

18.08.2021

Witam, Jestem właśnie po przeczytaniu książki Darcy Trigovise - Inny. Idealnie nieidealni. Tom 1. Powiem Wam, że ciężko jest cokolwiek napisać bez spoilera, ale się postaram. Książka od pierwszych stron wciąga. Jest trochę inna niż wszystkie w tematyce mafii, może dlatego też tak mnie pochłonęła. Nie wiem jak wy, ale ta cała mafia w książkach j... Recenzja książki Inny

VA
@valentina1moore

Nuty życia

18.08.2021

Co w człowieku jest prócz organów? Prócz duszy i tego, co widać na zewnątrz? Co jednego człowieka odróżnia od drugiego i co sprawia, że trudno znaleźć dwie takie same istoty? To muzyka. Dosłownie muzyka, bo każdy ma swoją, indywidualną, skomponowaną wyłącznie dla niego. Całe nasze życie to muzyka, i choć wielu z nas o tym nie wie, to jednak nieświ... Recenzja książki Kształt dźwięku

Mroczna Pokusa

17.08.2021

"Mroczna Pokusa" autorstwa D.B. Foryś Siedzę i patrze w ekran laptopa już dobre 10 minut. Pierwszy raz niezupełnie wiem, co napisać o przeczytanej książce. Może po prostu napiszę "co mi ślina na język przyniesie" chociaż to powiedzenie nie pasuje do formy pisanej no ale trudno... Podczas czytania historii Alana i Nel towarzyszyło mi wiele przeró... Recenzja książki Mroczna Pokusa

Sto osiemdziesiąt stopni <3

17.08.2021

Witam Was cieplutko, Jestem świeżo po przeczytaniu książki "Sto osiemdziesiąt stopni" Darcy Trigovise. Autorka ma na koncie również dwie książki. Z jedną już się zapoznałam, więc nie omieszkam się z Wami podzielić. Ale wracając do tematu - książka od pierwszej strony wciąga. Powiem wam szczerzę, że bardzo szybko ją przeczytałam. Odrywałam się o... Recenzja książki Sto osiemdziesiąt stopni

VA
@valentina1moore

Pajęczy dwór

16.08.2021

,,Mogę być sobą i tu, (...) i gdziekolwiek indziej. (...) Najważniejsze to szukać siebie. (...) ” Mówi się, że w książkach zwracamy największą uwagę na to, co już mamy w sobie lub czego nam brakuje i co próbujemy znaleźć. Ja uważam, że w rzeczywistości oba te twierdzenia są częściowo prawdą. Czasami może się też okazać, że znajdziemy w nich coś, ... Recenzja książki Pajęczy dwór

Gdy już poznasz swoją moc, musisz nauczyć się z niej korzystać

16.08.2021

Magiczne dziedzictwo to książka, której główną bohaterką jest piętnastoletnia Seraphine Brown. Wyjeżdża ona na wakacje do Khan. Z pozoru zwykły wyjazd przeradza się w niebezpieczną i niezapomnianą przygodę. Powieść jest bardzo wciągająca i czyta się ją z lekkością. Wprowadza nas w sferę magii i baśni, podoba mi się, że jest zrozumiała dla czyteln... Recenzja książki Magiczne dziedzictwo. Zegarki czasoprzestrzenne

@gaba3@gaba3 × 1

Nie wiesz wszystkiego

15.08.2021

"Nie wiesz wszystkiego" to thriller psychologiczny opowiadający o trudnym i niezrozumianym życiu młodych ludzi. Dwoje nastolatków, pochodzących z różnych środowisk, zostaje znalezionych martwych. Ich śmierć zostaje uznana za samobójstwo. O śmierć Alana- popularnego ucznia liceum zostaje obwiniana Otylia- szkolny wyrzutek, niedoszła samobójczyni. ... Recenzja książki Nie wiesz wszystkiego

@jula7202@jula7202 × 2

Książka, do której niezbędne jest posiadanie obok chusteczek.

15.08.2021

Beata Agopsowicz jest autorką przepięknej książki wydanej przez wydawnictwo eSPe pt. "Cztery pory miłości". Tytuł mnie porwał i stwierdziłam, że muszę ją przeczytać. Małżeństwo Asi i Marka przechodzi trudny czas. Marek czuje, że pospieszył się z zakładaniem rodziny. Kiedy wszyscy jego znajomi ciągle się rozwijają i awansują, Marek bawi się w "rod... Recenzja książki Cztery pory miłości

Anioł Coltona

14.08.2021

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Czytałam wiele romansów mc. Większość z nich była na tyle średnia, by nie przyznać, że słaba. Po prostu do zapomnienia. Zrobiłam sobie długą przerwę od tych romansów. Aż do książki pani Agnieszki Siepielskiej. Czy był to dobry powrót? Ku mojemu smutkowi niespecjalnie. Wid... Recenzja książki Anioł Coltona

"Są rzeczy, o których fizjologom się nie śniło", czyli o zmarnowanym pomyśle

14.08.2021

Sięgnęłam po tę książkę z ciekawości. Cytat tytułowy pochodzi ze "Świata według Kiepskich", który w tekście zostaje wspomniany kilka razy. Opis produktu jest świetnie zredagowany. Okładka już niestety nie. Nie jest czytelna i nie ma związku z treścią. Ponad 300 stron lektury na jeden dzień. Czcionka dobrze dobrana do strony, mało błędów- brawo kor... Recenzja książki Nowy święty Graal

@beatazet@beatazet × 3

Razem lepiej niż osobno

14.08.2021

Danielle L. Jensen robisz to dobrze! Trylogia Klątwy to druga historia spod pióra tej autorki, którą mam przyjemność czytać i druga, która całkowicie mnie pochłonęła. Kupiłam całą serię w ciemno, korzystając z faktu, że były w bardzo okazyjnej cenie. Musiała odczekać swoje na półce, ale kiedy już się za nią zabrałam, przypomniałam sobie, dlaczego ... Recenzja książki Ukryta łowczyni

@Banshee22@Banshee22 × 1

Walka o wolność i marzenia

14.08.2021

Mając olbrzymi kryzys czytelniczy, gdy ciężko było znaleźć chęć by usiąść do książki, musiałam znaleźć powieść, która przypomni mi, co najbardziej lubię w czytaniu. Historię, która całkowicie mnie pochłonie i bohaterów, których pokocham i którym będę kibicować. Ostatnio przepadłam w świecie "Królestwa Mostu" Danielle L. Jensen i to właśnie do tej ... Recenzja książki Porwana Pieśniarka

Niebezpieczne związki

14.08.2021

Holly Black to autorka, po której ciężko się czegokolwiek spodziewać. Napisała świetną trylogię "Okrutnego księcia", którą przeczytałam z przyjemnością, ale popełniła również "Las na granicy światów", przy którym okropnie się wynudziłam. kiedy więc zabrałam się za trylogię "Elfów ziemi i powietrza", miałam lekkie obawy i niestety okazały się one s... Recenzja książki Serce Trolla

Dworskie intrygi

14.08.2021

Holly Black to bardzo kapryśna autorka. Potrafi napisać powieść, od której ciężko się oderwać, ale też pisze takie, których czytanie męczy. Sięgając po kolejne jej książki, zastanawiam się, co czeka mnie tym razem. "Elfy ziemi i powietrza" to jej debiut i brałam to pod uwagę, gdy zdecydowałam się poznać historię Kaye i Roibena. Pierwsza część była... Recenzja książki Żelazna Kraina

@Banshee22@Banshee22 × 2

Ruch to życie

13.08.2021

Życie w ruchu, życie ciągle zmieniające miejsce i czas. Życie, które nie patrzy na zegar, bo to czas ma się z nim liczyć. Postój, zatrzymanie to synonimy śmierci. Człowiek musi iść. Zmieniać przestrzenie i otoczenie, być pielgrzymem samym w sobie. Pielgrzymem życia. Takie myśli nasuwają mi się podczas czytania "Biegunów". Że nie tyle człowiek jest... Recenzja książki Bieguni

Problemy współczesnych czarownic

12.08.2021

Dziecięce lata mam już dawno za sobą, zdarza mi się jednak sięgnąć po książkę dla młodszych czytelników i dobrze się przy tym bawić. Niedawno w moje ręce wpadła powieść Hanny Kobus i Natalii Skoczylas "Pajęczy Dwór", a po opisie uznałam, że jest to coś w moim stylu. Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta portalu NaKanapie.pl. Mira i Rozalia są sio... Recenzja książki Pajęczy dwór

Suknia

12.08.2021

Znając fabułę tej książki i patrząc na jej okładkę, zaskakujące wydawać się mogą w niej trzy elementy: tytuł, podtytuł i zdjęcie ją wypełniające. Zaskakujące, bo wprowadzające w całkiem błędne myślenie o treści tej powieści. Można bowiem odnieść wrażenie, że oto przed nami znajduje się pełna danych faktograficznych opowieść o królewskim ślubie ora... Recenzja książki Suknia. Opowieść o królewskim ślubie

Na jedną noc

11.08.2021

"Na jedną noc" autorstwa Kristen Callihan Na początku tej książki byłam pewna, że będzie to kolejna typowa historia amerykańskiego bożyszcza, który łamie kobiece serca. Tak się jednak nie okazało. Jakież było moje zdziwienie, kiedy zorientowałam się, że główny bohater jest tak samo mądry jak przystojny. Czyli BARDZO! Ana jest cichą, spokojną i ... Recenzja książki Na jedną noc

Kiedy choruje dusza

11.08.2021

Rozmaite statystyki podają, iż z anoreksją zmaga się co pięćdziesiąta dorosła osoba (1-2 %). Najczęściej choruje młodzież w przedziale wiekowym 18-20 lat. Przypadłość ta w mniejszym stopniu dotyczy mężczyzn. Według National Association Anorexia Nervosa and Associated Disorders, 1,5 % kobiet cierpi na bulimię. Przyczyny tego schorzenia mają różnora... Recenzja książki Głos w mojej głowie

Pełna przygód droga w nieznane

11.08.2021

Na tę książkę czekałam od kiedy tylko autorka ogłosiła datę premiery na swoim instagramowym koncie. Czy warto było czekać? Czy „Droga do Wyraju” okaże się szlakiem godnym zapamiętania, czy może konkretnym fiaskiem?  Powieść opowiada o wąpierzu Elganie, który co rusz zostaje wplątany w różne sprawy. A wszystko zaczyna się niewinnie, kiedy decydu... Recenzja książki Droga do Wyraju

@Almaranth@Almaranth × 6

Pełnosprawni inaczej.

11.08.2021

"Nie przywitam się z państwem na ulicy. Szkic o doświadczaniu" Zastanawiam się, czy sięgnęłabym po tę książkę, gdybym sama nie była osobą niepełnosprawną..., możliwe, że tak, lecz odbieranie jej przez osoby całkowicie sprawne z pewnością jest inne niż moje. Pani Maria Reimann, osoba niedowidząca, na podstawie swoich doświadczeń oraz rozmów z kobie... Recenzja książki Nie przywitam się z państwem na ulicy

@maciejek7@maciejek7 × 10

Uciekaj, mała Jael

10.08.2021

Na początku trochę Wam zaspojleruję moją opinię, bo wiem, że wiele z Was nie jest przekonanych do literatury erotycznej. Ja czasem też nie, bo zbyt wiele w życiu przeczytałam złych książek z tej kategorii. Muszę jednak przyznać, że ta jest po prostu świetna. Dodam tylko jeszcze, że Jagna Ambroziak od razu z najwyższej półki zadebiutowała na rynku ... Recenzja książki Garderoba

@klaudiaannacebula@klaudiaannacebula × 3

Ocalić od zapomnienia...

10.08.2021

"Ocalać...Zofia Rydet a fotografia wernakularna." Niniejsza książka jest efektem prac badawczych w ramach grantu „Zofia Rydet. Dziedzictwo kulturowe i eksperyment fotograficzny” realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Owa Pani, której nie znałam wcześniej, to polska artystka fotograf, uhonorowana wieloma prestiżowymi ... Recenzja książki Ocalać