Rio Anaconda Wojciech Cejrowski

Okładka Rio Anaconda
autor:
Wojciech Cejrowski
wydawnictwo:
ZYSK I S-KA
data wydania:
2009
ISBN:
9788375060225

Opis

W książce autor opisuje kolejną ze swoich wypraw w głąb amazońskiej dżungli, którą podjął w poszukiwaniu jednego z izolowanych od współczesnej cywilizacji plemion indiańskich. Wojciech Cejrowski, ekscentryk z fantazją i niezwykłym poczuciu humoru, podróżnik, fotograf, dziennikarz radiowy i telewizyjny (WC Kwadrans, Z kamerą wśród ludzi). Od 20 lat organizuje wyprawy w najdziksze zakątki kuli ziemskiej. Jako trzeci w historii Polak został przyjęty do Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londy..nie.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Rio Anaconda
Recenzent: Iv
W swoim życiu przeczytałam bardzo wiele książek. I były to różnego rodzaju publikacje. Począwszy od pozycji stricte naukowych, poprzez poezję, prozę, a skończywszy na literaturze mniej ambitnej. Jednakże nigdy nie fascynowały mnie książki typowo podróżnicze. Można powiedzieć, że wzbraniałam się p... więcej »
Bardzo rzadko piszę recenzję od razu po zamknięciu książki. Wszystko musi się "przetrawić", nabrać kształtu, który mniej lub bardziej nadaje się do upublicznienia. W tym przypadku przychodzimy na gotowe - kształt już został nadany. Kształt bez kształtu. Nie rozumiecie? Zrozumiecie, kiedy przeczyt... więcej »
Wojciech Cejrowski już od dłuższego czasu raczy nas nie tylko wspaniałymi książkami, ale również ciekawymi filmami. Tym razem miałam okazję przeczytać kolejną już książkę tego pisarza a jest nią „Rio Anaconda Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana”. Pozycja ta została wydana dokładnie siedem... więcej »
Co byście powiedzieli na daleką podróż w poszukiwaniu być może ostatniego, nieodkrytego plemienia? Podróż takowa nie będzie łatwa, bowiem trzeba zapuścić się w głąb dżungli, zmierzyć się ze strachem, który może całkowicie sparaliżować w najmniej odpowiednim momencie, gdzie stawka jest bardzo wys... więcej »
Rio Anaconda jest drugą z kolei książką podróżniczą autorstwa Wojciecha Cejrowskiego. Pan Wojciech rozpoznawalny jest jako polski satyryk i komediant, podróżnik, pisarz książek i publikacji. Słynie ze swojej wyrazistości, niezmiennych poglądów. Jest nieustępliwy i bezkompromisowy. Jako jeden z... więcej »
Dodali do kolekcji
arwena
mpaquerette
gosiaw
BollyGirl
zosikk
Nosane
castorama
jolmirek
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Oczy nie kłamią. Twarz możesz nauczyć wszystkiego, wyćwiczyć w układaniu się w dowolną minę - oczy pozostają poza zasięgiem woli. Bo oczy to zwierciadło duszy, a dusza nie jest własnością człowieka i nie mamy nad nią władzy. Dlatego zdrajca ucieka ze spojrzeniami, oszust kryje się za ciemnymi szkłami okularów...

Dodane przez allisonluthor

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!