188 dni i nocy Małgorzata Domagalik

Okładka 188 dni i nocy
autor:
Małgorzata Domagalik
wydawnictwo:
W.A.B.
data wydania:
2009
ISBN:
9788377470008

Opis

Czy chodzi Pani na spacery w innych miastach i z innym mężczyzną? Pyta on na początku pierwszego listu. Jej to pytanie wyda się zuchwałe, ale napisze mu o tym dopiero w ostatnim liście. Po 188 dniach i nocach elektronicznej korespondencji, podczas której kilobajtami tekstu opisywali sobie siebie.
Małgorzata Domagalik i Janusz Leon Wiśniewski oddają w ręce czytelników fascynujący zapis mailowych rozmów.
O wszystkim. On czasem bywa prowokujący. Ona często się z nim nie zgadza. Bo też ..piszą o rzeczach trudnych. Samotności, zdradzie, miłości. Przytaczają ciekawostki ze świata nauki i kultury, dzielą się spostrzeżeniami z przeczytanych książek, opowiadają o ludziach, którzy ich otaczają. Spierają się o feminizm, homoseksualizm i kult młodości. O Biblię i dziesięcioro przykazań. Ona powoli przestaje zwracać się do niego Panie Januszu, on dla żadnej innej kobiety nie był tyle razy w bibliotece.
Obydwoje wirtuozi pióra. Obydwoje prawdziwi, wyzuci z wszelkiej fikcji literackiej. Inteligentni, dojrzali, sławni i coraz bardziej sobie bliscy. Wiśniewski zabiera Domagalik do miejsc, które jej obiecał. Szczególnie do tych, do których mieli dotrzeć nocą. A my możemy dyskretnie im towarzyszyć. I chyba na tym polega fenomen tej korespondencji.
Jest w tej książce wiele błyskotliwego fechtunku na słowa i równie błyskotliwych ripost. Jest trochę gry, ale więcej wzajemnej życzliwości, zrozumienia i zadumy.
Gazeta Wyborcza
Powstała książka jak na nasze czasy niezwykła. Mniejsze budziłaby zdziwienie sto lat temu, kiedy epistolografia nie była w zaniku... Domagalik i Wiśniewski ślą do siebie listy pełne przyjaźni, marzeń i poezji.
Twój Styl
Wiśniewski czaruje Domagalik swoją subtelnością i umiejętnością przyglądania się kobietom niczym zjawiskom.
ksiazki.wp.pl

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Małgorzata Domagalik, Janusz Leon Wiśniewski - pamiętam swoją reakcję, kiedy zobaczyłam oba nazwiska na książce. ,,Już, teraz i natychmiast muszę ją mieć, muszę ją przeczytać". Pani Domagalik kojarzy mi się z profesjonalizmem, Pan Wiśniewski z melancholią i ogromną wiedzą. Oba te nazwiska razem b... więcej »
Dodali do kolekcji
kultur-alnie
koronka
yankes
Eilean
Ann85
Skrawek
Artemizja
CzytAsia
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!