Atrofia Lauren DeStefano

Okładka Atrofia
autor:
Lauren DeStefano
wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
data wydania:
2011

Opis

Wyobraź sobie, że znasz dokładnie datę swojej śmierci…

Pierwsza część trylogii „Chemiczne światy”.

Dzieci poczęte naturalnie są niedoskonałe. Dlatego – żeby stworzyć idealnych ludzi – ruszyła produkcja embrionów bez najmniejszych wad genetycznych. Ale tylko pierwsze pokolenie to okazy zdrowia; potomkowie perfekcyjnych ludzi umierają w wieku dwudziestu paru lat. W tym ponurym świecie dziewczęta zmuszane są do poligamicznych małżeństw, by zapewnić przetrwanie gatunku. Rhine, J..enna i Cecily trafiają do ekskluzywnej rezydencji w gaju pomarańczowym, gdzie wszystkie poślubia młody syn właściciela. Serce Rhine bije jednak dla Gabriela, młodego Służącego, który zaryzykuje wszystko, by pomóc jej odzyskać wolność. Dziwaczny świat luksusu i piękna, skrywający mroczne sekrety, rozciąga swoje macki, wabi dziewczęta iluzją. Lecz widmo śmierci wciąż krąży wokół nich, niepogodzonych z losem. Liczą na cud, a każdemu z czymś innym się kojarzy prawdziwe życie.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Wyobraź sobie, że umrzesz za cztery lata. Wystarczająco przerażające prawda? A teraz dołóż do tego śmierć w samotności z dala od bliskich, w niewoli... Rhine, bohaterka „Atrofii”, ma 16 lat, została porwana, w wieku 20 lat umrze... Dlaczego? Ludzie, tworząc genetycznie doskonałe dzieci, nieświa... więcej »
"Na geografii dowiedziałam się jedynie, że nasza planeta dzieliła się kiedyś na siedem kontynentów i kilkadziesiąt państw, lecz trzecią wojnę światową przetrwała jedynie Ameryka Północna, kontynent najbardziej zaawansowany technologicznie. Reszta świata obróciła się w ruinę, został bezkresny ocea... więcej »
Lauren DeStefano, dzięki swojej debiutanckiej powieści, przenosi czytelnika w przyszłość, gdzie na choroby, takie jak rak znaleziono lekarstwo, a w wyniku III Wojny Światowej cały świat został zniszczony, prócz wysoko rozwiniętych technologicznie Stanów Zjednoczonych. W celu stworzenia idealnego ... więcej »
Atrofia
Recenzent: Floss
Kiedyś rozmawiałam z moim ojcem na temat przyszłości, a dokładniej jakie zdarzenia miałyby miejsce gdyby ludzie znali datę swojej śmierci oraz sposób i okoliczności w jakich wydadzą ostatnie tchnienie. Jednoznacznie stwierdziliśmy, że byłby to koniec świata. Ludzie wyzbyliby się wszystkich zasad ... więcej »
''Atrofia''
Recenzent: RedHead
Każdy jest ciekaw co przyniesie nam przyszłość. Nikt tego jednak nie wie. ''Atrofia'' zaś ukazuje nam ją w pewnym świetle. Ludzie produkują embriony. Dzieci poczęte naturalnie nie były doskonałe, stąd produkcja ludzi, którzy są idealni, zdrowi, lecz ledwo dożywają dwudziestu paru lat. To jest jed... więcej »
Lauren DeStefano skończyła filologię angielską ze specjalnością kreatywnego pisania w Albertus Magnus College w Connecticut. „Atrofia” to jej debiut literacki i pierwsza część znakomitej trylogii. Prawa do książki sprzedano już do kilkunastu krajów. Dzieci poczęte naturalnie są niedoskonałe. ... więcej »
Czasem coś mnie nachodzi i mimo obaw, sięgam po kolejny promowany, i polecany bestseller książkowy. Ostatnio kończyło się to rozczarowaniem i przeklinaniem, że spędziłam nad gniotem tyle czasu. Mimo to, sięgnęłam po „Atrofie”, bo jeszcze nie miałam do czynienia z powieścią antyutopijną, a z tego ... więcej »
atrofia
Recenzent: dm1994
W ciągu ostatnich kilku lat na co drugiej stronie internetowej atakują nas reklamy portali ,na których "dowiemy się" jaka jest data naszej śmierci.Wystarczy tylko wypełnić kilkuminutowy test ,by zdać sobie sprawę z tego ,że nasze dni są policzone.Taka wiedza niesie ze sobą wiele plusów - możemy p... więcej »
Atrofia
Recenzent: Rebellish
Co byście zrobili, gdybyście znali datę swojej śmierci? Gdybyście zamiast sędziwego wieku dożyli do jedynie dwudziestu lat i na tym zakończyło się Wasze życie? Zbyt mało czasu by czegokolwiek dokonać, zbyt mało czasu na to, aby zasmakować prawdziwego życia. Zmuszeni dorosnąć zbyt szybko i równie ... więcej »
Od lat naukowcy pracują nad tym, żeby przedłużyć nam życie, wynaleźć lek na nieuleczalne choroby. Zastanawialiście się kiedyś co by było, gdyby im się udało? DeStefano postanowiła podzielić się z nami swoją wizją takiej przyszłości. Udało się, w probówce stworzono dzieci idealne, długowieczne, po... więcej »
„Słyszałam, że takie rzeczy się zdarzają. Tam, skąd pochodzę, dziewczyny znikają bez śladu od dawna. Z własnych łóżek i z ulicy. (…) Te, które nie przechodzą wstępnej selekcji, wysyła się do burdeli w czerwonych dzielnicach. Inne się znajduje gnijące na poboczach dróg, bo Kolekcjonerzy nie za... więcej »
"Atrofia" to debiut literacki dotąd oczywiście nieznanej autorki. Mimo, że bardzo dużo osób długo czekało na premierę tej powieści, ja non stop czułam jakieś opory, bo opis mimo, że niby przyciągał to jakoś tak... nie czułam takiej wszechogarniającej potrzeby, jak to niekiedy mamy gdy przeczy... więcej »
Data śmierci pozostaje dla nas nieodgadnioną zagadką. Nikt nie wie, kiedy odejdzie z tego świata: czy stanie się to za miesiąc, czy może za parędziesiąt lat. Żyjemy w błogiej nieświadomości, nie przejmując się każdego dnia upływającym czasem. To, kiedy ostatecznie pożegnamy się z egzystencją, będ... więcej »
Są książki, które potrafią oczarować potencjalnego czytelnika magiczną okładką, chwytliwym tytułem, niebanalnym opisem czy samym nazwiskiem autora. Owy czar sprawia, że chwytamy za książkę i żwawym krokiem ruszamy w stronę kasy, niczym dobrze nakręcone mechaniczne zabawki. Jednak podświadomie zad... więcej »
„Ciesz się życiem, dopóki trwa.” [s. 287] Jestem zdania, że nikt nie powinien znać daty swojej śmierci. To byłoby czyste szaleństwo, wstawać każdego dnia rano i odliczać dni do tego, co nieuchronne. Z czasem ludzie zaczęliby od tego wariować, a przecież nie o to tutaj chodzi. Nawet teraz, gdy ... więcej »
Atrofia
Recenzent: Gumciobook
Rhine mieszka ze swoim bratem Rowanem w Nowym Jorku. Każdy dzień jest dla nich walką o przetrwanie. Co noc zamykają się na trzy spusty w domu, chowają do piwnicy i śpią na zmianę czuwając nad sobą nawzajem. Rowan nie spuszcza swojej siostry z oka, bo na każdym kroku czyhają na Rhine Kolekcjonerzy... więcej »
„I tak się właśnie kończy świat Nie hukiem ale skomleniem.” Thomas Stearns Eliot „Wydrążeni Ludzie” (w przekładzie Czesława Miłosza) Zastanawialiście się kiedyś nad tym, kiedy wybuchnie III Wojna Światowa i jakie mogłyby być jej następstwa? Co byście powiedzieli, gdyby ocalał tylko jeden kon... więcej »
"Atrofia" jest pierwszą częścią serii "Chemiczne światy" autorstwa Lauren DeStefano. Muszę przyznać, że opis bardzo mnie zachęcił, nie ma co ukrywać, zapowiadała się świetna i oryginalna lektura, nie czekając więc przystąpiłam do niej, a teraz podzielę się z Wami swoimi wrażeniami. „Prawdziwa ... więcej »
Dodali do kolekcji
Sallymy
Kobaltowa
Juliab3
tempestad
kasandra
Tanashi
narratorka
aanane
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!