Chemia śmierci Simon Beckett

Okładka Chemia śmierci
autorzy:
Simon Beckett, Jan Kraśko
wydawnictwo:
AMBER
data wydania:
2006
ISBN:
9788324124459

Opis

Doktor Hunter wiedział o śmierci wszystko. Znał aż nazbyt wiele jej twarzy, kiedyś, zanim porzucił poprzednie życie i karierę. Był najlepszym antropologiem sądowym, teraz woli być zwykłym lekarzem w sennym miasteczku wśród bagien. Ale policja prosi go znów o pomoc...
Jeszcze nie wiemy, dlaczego Hunter zgadza się tak niechętnie. Nie wiemy, kiedy zginie kolejna osoba. Razem z mieszkańcami Manham poddajemy się psychozie strachu i wzajemnej podejrzliwości. Każdy może być ofiarą i... mordercą. A ..Simon Beckett nie zdradza nam, czy wiedza wybitnego specjalisty wystarczy, by powstrzymać sadystę.
Jedno wiemy na pewno: boimy się, z każdą stroną coraz bardziej, a autor wie, jak spotęgować nasz strach. Klaustrofobiczna atmosfera osacza, wręcz czujemy wszechobecny zapach śmierci. W Manham jest upalne lato, ale po plecach przechodzą nam ciarki, gdy czytamy opisy kolejnych znalezionych zwłok: oszczędne w słowach, obojętne, nawet bezduszne. A przecież seria makabrycznych morderstw to tylko tło, na którym rozgrywa się inny dramat, a może inne dramaty – przejmujące, jak przejmujące mogą być ludzkie uczucia: rozpacz, żal, gniew, niemożność zapomnienia.
Nas również Chemia śmierci pozostawia z emocjami nie do zapomnienia. Więc kiedy kończymy czytać, dziękujemy Bogu, że to tylko powieść...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  „Chemia śmierci” jest to świetny kryminał stworzony przez Simona Becketta. W małym i spokojnym miasteczku, gdzie życie toczy się bardzo leniwie i każdy każdego zna dochodzi do serii brutalnych zabójstw młodych kobiet. Nikt nie wie kim jest morderca i jakimi kieruje się motywami rozpoczyna s... więcej »
  Każdy z nas był lub przejeżdżał, albo co najmniej słyszał, o małych miasteczkach gdzie czas się zatrzymał, a problemy lokalnej społeczności to wszystko czym żyją mieszkańcy. Takie właśnie jest Manham, miejsce akcji powieści Simona Beckett-a. Senna atmosfera zostaje przerwana atakiem seryjnego mor... więcej »
  Będąc introwertykiem wciąż patrzącym ponuro na otaczającą mnie rzeczywistość, postanowiłam w końcu sięgnąć po coś, co pozwoli mi zapomnieć o całym bożym świecie. Nie ukrywam, iż odkąd pamiętam, nie potrafiłam zmusić się do przeczytania chociażby kilku stron jakiejkolwiek książki. Można by rzec, i... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Oksa
  rose2311
  czarnuch25
  EmilyStrange
  tala86
  tiwoli
  winterolmostover
  Kobaltowa
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!