Dziewiętnaście minut Jodi Picoult

Okładka Dziewiętnaście minut
autor:
Jodi Picoult
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2009
ISBN:
9788389325334

Opis

Być sobą i narazić się na wykluczenie ze społeczności? Czy udawać, że jest się kimś innym? Jodi Picoult kreśli niepokojący portret rodziny i szkoły, w której przemoc wciąż stanowi poważny problem? To poruszająca opowieść o tym, jak trudno poznać kogoś do końca i jak bolesna bywa utrata niewinności. Siedemnastoletni Peter Houghton, od lat poniżany psychicznie i fizycznie przez szkolnych kolegów, zostaje doprowadzony do ostateczności. Feralnego ranka wyrusza do szkoły z plecakiem wypchan..ym bronią. Dziewiętnaście minut ? tyle wystarczy, żeby dopełnić zemsty i na zawsze zmienić życie mieszkańców Sterling. Alexandra Cormier, sędzia przypisana do sprawy Petera, a prywatnie matka Josie, jego najlepszej przyjaciółki i świadka dramatycznych zdarzeń, znajduje się w dość trudnej sytuacji ? czy biorąc udział w tej najpoważniejszej sprawie w swojej karierze, zburzy i tak kruche relacje z córką? Tymczasem Josie zeznaje, że nie pamięta, co się tak naprawdę stało, a rodzice Petera bezustannie badają przeszłość, by dociec, czy w jakikolwiek sposób natchnęli syna do zbrodni. Napisali o książce Fascynująco opowiedziana historia, która każe nam pamiętać, że morderców też ktoś kiedyś kochał bezwarunkową miłością - ?PEOPLE? Picoult po raz kolejny bierze na warsztat kontrowersyjny temat i swoim doskonałym piórem wydobywa na światło dzienne niezliczone odcienie szarości. Istna perfekcja - ?COSMOPOLITAN? Picoult porusza kolejny, gorący temat w swoim błyskotliwie skonstruowanym thrillerze? Wgląd autorki w najgłębsze pokłady emocjonalne postaci sprawia, że problem znany z nagłówków gazet i telewizyjnych newsów staje się porażająco realistyczny - ?PUBLISHER?S WEEKLY? Tą porywającą opowieścią o dramatycznym incydencie szkolnym autorka bestsellerów, Jodi Picoult, znowu sięgnęła wyżyn? Najbardziej pasjonująca lektura sezonu, od której nie można się oderwać! - ?SHE? Jej proza uzależnia? Picoult wykazuje szczególny talent do ukazywania skomplikowanych mechanizmów międzyludzkich interakcji? - ?GOOD HOUSEKEEPING? Gdyby można nauczać współczucia, Picoult byłaby w tym mistrzynią - ?WASHINGTON POST? Jodi Picoult Amerykańska pisarka, autorka bestsellerów, specjalistka w pisaniu książek na kontrowersyjne tematy. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book Award za całokształt twórczości. Jest autorką kilkunastu powieści, m.in.: Bez mojej zgody, Zagubiona przeszłość, Świadectwo prawdy, Jesień cudów, Dziesiąty krąg, Czarownice z Salem Falls, W imię miłości, Jak z obrazka. Łączny nakład jej książek na świecie (w ponad 40 krajach) to ponad 7 milionów egzemplarzy. Powieści Jodi Picoult przetłumaczono dotychczas na 30 języków. Mieszka z rodziną w Hanover, w stanie New Hampshire. Strona internetowa autorki: www.jodipicoult.com

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"Dziewiętnaście minut" jest drugą książką amerykańskiej pisarki Jodi Picoult, którą miałam okazję przeczytać. Już od bardzo dawna chodziła mi po głowie myśl, że muszę w końcu zebrać się w sobie i przeczytać coś innego tej autorki tak znanych wszystkim bestsellerów. Przeszukałam portal książkowy, ... więcej »
Co byście zrobili w dziewiętnaście minut? Jest wiele odpowiedzi na to pytanie. W tym czasie można wykonać przeróżne czynności... włącznie z dopełnieniem zemsty. Siedemnastoletni Peter Houghton już od pierwszych dni swojej edukacji był szykanowany i upokarzany przez szkolnych kolegów. Cichy... więcej »
Kto z nas nigdy nie wyśmiewał? Założę się, że każdy na chodź jedno pytanie, odpowie twierdząco, bo każdy z nas ma na koncie chociażby drobne żarty z ludzi, którzy go otaczają. Każdy z nas na pewno nie raz był świadkiem upokarzania kogoś. Każdy z nas kiedyś na pewno usłyszał jaką to ma brzydką bl... więcej »
...
Recenzent: joanna771
Wspaniałe studium psychologiczne nękanego nastolatka.Nawet nie zdajemy sobie sprawy ile młodzi ludzie czasem muszą znieść.Jak często wydaje nam sie, że wszystko jest w porządku....a potem okazuje się, że tak nie jest.Przewaznie jest już wtedy za późno. więcej »
Pierwsze spotkanie z Picoult i mam ochotę na jeszcze. Tyle emocji wzbudziła we mnie ta powieść, że trudno obrać je we właściwe słowa. Wina głównego bohatera nie ulega wątpliwości. Nie ma możliwości, żeby wybronić go przed więzieniem. Zabiegi retrospekcji wzbudzają silne emocje, gdy uświadomimy... więcej »
Autor: Jodi Picoult Tytuł: "Dziewiętnaście minut" Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Stron: 688 "W dziewiętnaście minut można skosić frontowy trawnik, ufarbować włosy, obejrzeć tercję meczu hokejowego. Dziewiętnaście minut wystarczy, żeby zaplombować ząb, upiec ciastka, poskładać pranie pięci... więcej »
"Dziewiętnaście minut"
Recenzent: Miravelle
"W dziewiętnaście minut można skosić frontowy trawnik, ufarbować włosy, obejrzeć tercję meczu hokejowego. Dziewiętnaście minut wystarczy, żeby zaplombować ząb, upiec ciastka, poskładać pranie pięcioosobowej rodziny. W ciągu dziewiętnastu minut można się doczekać dostawy zamówionej pizzy. Przeczyt... więcej »
19 minut
Recenzent: BQsia
Moje pierwsze spotkanie z autorką bardzo miło mnie zaskoczyło. Z początku wydawało się, że książka będzie nudna, jednak z każdą kolejną kartką wciągała mnie co raz głębiej w historię Petera. Ciężko mi było czytać o przykrościach jakie spotykają głównego bohatera. Ciężko sobie wyobrazić jak lud... więcej »
Jodi Picoult znana jest z tego, że w swoich książkach podejmuje dość kontrowersyjne tematy, chore dzieci, prześladowania... to dla niej norma! Ale przedstawia to tak, że nie da się przejść obok tego obojętnie i zaprząta myśli czytelników jeszcze przez długi czas od skończenia książki. Bo autorka ... więcej »
Kiedy Peter Houghton miał pięć lat nie mógł się doczekać dnia, w którym pierwszy raz wsiądzie do szkolnego autobusu i pojedzie do przedszkola. Niestety jego radość i ekscytacja szybko zderzyły się z brutalną rzeczywistością… Cichy, spokojny i niezwykle wrażliwy Peter odstaje od reszty swoich r... więcej »
Dodali do kolekcji
ftorek94
JosetteTussaud
Cropka
Surinder
ismen
sowkachoinowka
katkrys
katarinalukasiak
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Rzecz w tym, że poczucie bezpieczeństwa to złudna iluzja; zakotwiczenie niczego nie daje, jeśli puści węzeł na drugim końcu liny.

Dodane przez lamasta

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!