Gra anioła Carlos Ruiz Zafón

Okładka Gra anioła
autorzy:
Carlos Ruiz Zafón, Zafon Carlos Ruiz
wydawnictwo:
MUZA
data wydania:
2011
ISBN:
9788374956000

Opis

W mrocznej, niebezpiecznej i niespokojnej Barcelonie lat dwudziestych, młody pisarz, żyjący obsesyjną i niemożliwą miłością, otrzymuje od tajemniczego wydawcy ofertę napisania książki, jakiej jeszcze nie było, w zamian za fortunę i, być może coś więcej...
Z niezwykłą precyzją powieściopisarską i w charakterystycznym dlań, oszałamiającym stylu, autor ?Cienia wiatru? ponownie przenosi nas do Barcelony Cmentarzyska Zapomnianych Książek, by obdarować nas niezwykłą intrygą, romansem i tragedią po..przez labirynt tajemnic, gdzie czar książek, namiętności i przyjaźni splatają się w mistrzowskiej opowieści.

Kiedy następnym razem będziesz chciał uratować jakąś książkę nie ryzykuj życia...
Zaprowadzę cię do tajemnego miejsca gdzie książki nigdy nie umierają i nikt nie może ich zniszczyć.

Poznajmy fascynujący labirynt Carlosa Ruiza Zafona autora ?Cienia wiatru?.
Świat Barcelony wraz z jej tajemniczymi zakamarkami i mrocznymi sekretami.
Świat zapomnianych książek, cudownych i wyklętych, ich autorów i czytelników, świat wielkich miłości, wielkich rozczarowań i wielkich nadziei.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Psychologiczna
  Tematyka » Literatura piękna
  Społeczno-obyczajowa » Beletrystyka » Romans
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Grę Anioła dostałam dość dawno, bowiem w październiku, aczkolwiek dopiero wczoraj miałam czas żeby ją przeczytać. Zaopatrzona w kubek herbaty malinowej i jedną z ulubionych zakładek zabrałam się do czytania. „Pisarz nigdy nie zapomina dnia, w którym po raz pierwszy przyjmuje pieniądze lub pochl... więcej »
  David Martin marzy o tym, żeby pisać powieści i zarabiać tym na życie. Pewnego dnia dostaje swoją szansę i zaczyna pisać dla swojej gazety powieść w odcinkach. Jego „Tajemnice Barcelony” odnoszą ogromny sukces, co prowadzi do wydania kolejnych pod pseudonimem i w końcu do wydania swojej wymarzone... więcej »
  Po przeczytaniu rewelacyjnej powieści Cień wiartu nie Mogłam się doczekać drugiej książki Zafona. Podobnie jak "Cień Wiatru", "Gra Anioła" to wspaniała, wciągająca powieść napisana w pięknym stylu i ciekawym językiem. Jej akcja toczy się w mrocznej Barcelonie i również jak 'Cień Wiatru 'zawiera o... więcej »
  Carlos Ruiz Zafón jest obecnie chyba najpopularniejszym pisarzem pochodzenia hiszpańskiego. W jego dziełach zaczytują się zarówno młodsi jak i starsi. „Grę anioła” zalicza się do powieści dla dorosłych. Nawiązuje ona również do „Cienia wiatru”, którego nie miałam przyjemności przeczytać. David... więcej »
  Anioły. Coraz częściej spotykamy je w książkach fantasy, które debiutują na listach bestsellerów. Ale czy naprawdę istnieją? Pierwsze wątki o tych stworzeniach, były zapisane już w Biblii. Wyobrażano je sobie jako dobre, pomocne istoty, które służą Bogu. Ich zadaniem było chronić ludzi przed złem... więcej »
  Powiem szczerze,że dopiero kilka tygodni temu zabrałam się za czytanie Gry Anioła. Książka przeleżała u mnie na półce kilka lat...Kupiłam ją od razu po przeczytaniu "Cienia wiatru", jednak zniesmaczona recenzjami na jej temat, stwierdziłam, że muszę "odpocząć" na jakiś czas od twórczości Zafona. ... więcej »
  Dobrze jest pisać swoją opinię o książce zaraz po jej odłożeniu. Jest się pod jej wpływem, nie do końca porzuciło się jej świat. Piszę się na swoistym książkowym kacu, choć akurat w przypadku książki „Gra Anioła” kac ten trwa znacznie dłużej niż jak to bywa zazwyczaj po lekturze jednej z ... więcej »
  Z oryginalnym stylem pisania autora było mi już dane się zapoznać podczas czytania Cienia Wiatru, innej świetnej powieści tegoż autora, która oczarowała mnie już od pierwszych stron. Czy i ta historia warta jest przeczytania? „Natchnienie przychodzi, kiedy człowiek przyklei łokcie do biurka, t... więcej »
  "W mrocznej i niespokojnej Barcelonie lat dwudziestych XX wieku młody pisarz, żyjący obsesyjną i niemożliwą miłością, otrzymuje od tajemniczego wydawcy ofertę napisania książki, jakiej jeszcze nie było, w zamian za fortunę i, być może, coś więcej…" Tak właśnie brzmi umieszczony z tyłu okładki ... więcej »
  Carlos Ruiz Zafón to pisarz, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Zdobył uznanie wśród rzeszy czytelników na całym świecie, a jego powieści zbierają praktycznie same pozytywne recenzje. Ja pierwszy raz zetknęłam się z twórczością tego autora czytając Światła września. Powieść okazała się... więcej »
  "Gra anioła"
  Recenzent: Enigma
  „Gra anioła” tworzy wraz z „Więźniem Nieba” i „Cieniem Wiatru” trylogię, która nosi nazwę „Cmentarz zapomnianych książek”. Cała trylogia jest specyficzna. Autor, Carlos Ruiz Zafon stworzył kolekcję, którą można czytać nie w kolejności ich powstania. Akcja powieści toczy się w Barcelonie w XXw.... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Sheen
  sandra_katarzyna
  katarinalukasiak
  Lloret
  CukierekShow
  karin84
  vogue
  Elisabeta
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  Zawiść jest religią przeciętniaków. Umacnia ich, łagodzi gryzące niepokoje, a wreszcie przeżera duszę i pozwala usprawiedliwiać nikczemność i zazdrość do tego stopnia, iż zaczynają je uważać za cnoty, przekonani, że bramy raju staną otworem tylko przed takimi jak oni - kreatury, po których zostają jedynie żałosne próby pomniejszenia zasług innych i wykluczenia albo, jeśli to możliwe, zniszczenia tych, którzy samym swoim istnieniem i byciem tym, kim są obnażają ubóstwo ich ducha, umysłu i char...

  Dodane przez silverraven

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!