Harry Potter i więzień Azkabanu J. K. Rowling

Okładka Harry Potter i więzień Azkabanu
autorzy:
J. K. Rowling, Gary Oldman
wydawnictwo:
HARBOR POINT MEDIA RODZINA
data wydania:
2010
ISBN:
9788372780164

Opis

Z pilnie strzeżonego więzienia ucieka niebezpieczny przestępca. Kim jest? Co łączy go z Harrym? Dlaczego lekcje przepowiadania przyszłości stają się dla bohatera udręką? W trzecim tomie przygód Harry'ego Pottera poznamy nowego nauczyciela obrony przed czarną magią, zobaczymy Hagrida w nowej roli oraz dowiemy się więcej o przeszłości profesora Snape'a. Wyprawimy się również wraz z trzecioklasistami do obfitującego w atrakcje Hogsmeade, jedynej wioski w Anglii zamieszkanej wyłącznie przez czarodzie..jów.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Nie muszę pisać kim jest Harry Potter, Ron czy Hermiona oraz przedstawiać nazwiska J.K. Rowling. Podejrzewam, że każdy zna tę paczkę przyjaciół i ich przygody nie są nam obce. Gdyby nie moja przyjaciółka, która z pasją opowiadała mi książkę po książce nigdy nie sięgnęłabym po żadną z serii. To... więcej »
Jako, że ostatnio nie potrafiłam się zdecydować po jaką książkę sięgnąć chwyciłam z półki trzeci tom „Harry`ego Pottera” z zamiarem zrelaksowania się, odpoczęcia, umilenia sobie czasu, a później napisania spokojnie recenzji. (Obiecałam zrecenzowanie całej serii.) I tu problem – siedzę przed kompu... więcej »
J.K. Rowling to autorka bestsellerowej serii książek o małym czarodzieju. „Harry Potter i Więzień Azkabanu” to trzecia część cyklu. Harry znów spędza lato u Dursleyów. Odwiedza ich ciotka Marge, która obraża jego zmarłych rodziców. Chłopiec nie wytrzymuje i nadmuchuje ciotkę zaklęciem. Kobieta... więcej »
Harry Potter gości w naszej kulturze już od dobrych kilkunastu lat. Choć mogłoby się wydawać, że jego fenomen przeminie wraz z ekranizacją ostatniej części, tak się absolutnie nie dzieje. Ktoś stale do niego wraca, odkopuje dawne wspomnienia lub jak ja, dopiero zaczyna czytelniczą przygodę z nim.... więcej »
Recenzja na: http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/2016/04/35-harry-potter-i-wiezien-azkabanu.html Co byś zrobił, będąc czarodziejem, kiedy okazałoby się, że z elitarnego więzienia uciekł właśnie bardzo niebezpieczny przestępca? Co by się stało, gdyby w przepowiedni Twojej przyszłości znaczn... więcej »
„Harry Potter i Więzień Azkabanu” to trzecia część słynnej sagi J. K. Rowling. Choć Harry już trzy razy starł się z samym Lordem Voldemortem, z czego aż dwa pamięta, to trzeci rok nauki w Hogwarcie nie będzie dla niego aż tak okrutny. A może? Być może spotkanie z człowiekiem, który wydał jego rod... więcej »
Dodali do kolekcji
JoeBlack
Nocena
kmita
Wolek
Arien
hotaru
szumo
zosiulek
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Lepiej umrzeć, niż zdradzić swoich przyjaciół.

Dodane przez Kamcio95

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!