Klątwa utopców

Iwona Banach
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Klątwa utopców
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Dagmara musi zająć się dziadkiem przez kilka dni. Nic prostszego? Nie w tym przypadku! Starszy pan zafunduje jej wakacje w zrujnowanym szpitalu psychiatrycznym na Roztoczu. Ludzie są tu mili i spokojni, szkoda tylko, że akurat ktoś postanowił wymordować pół wioski. No cóż, są miejsca, gdzie nawet najbłahsze urazy starannie się pielęgnuje, by z czasem wyrosły na porządne spory sąsiedzkie, i Utopce to jedno z tych uroczych miejsc. Warto je odwiedzić! Tutaj można się zakochać... na zabój! Ta książka to ostrzeżenie! Nieodpowiedzialne zachowanie może spowodować katastrofę w ruchu lądowym i kłopoty matrymonialne, nieboszczyk w płynie nie wpływa dobrze na cerę, a konkursy esemesowe mogą być przyczyną śmiertelnego zatrucia…
Data wydania: 2015-09-23
ISBN: 978-83-10-12930-7, 9788310129307
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Seria: Babie Lato
Kategoria: Komedia kryminalna
Stron: 400
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Iwona Banach Iwona Banach
Urodzona w 1960 roku w Polsce (Bolesławiec)
Pisarka i tłumaczka, ukończyła filologię romańską na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz resocjalizację na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Tłumaczy literaturę z języków francuskiego i włoskiego, autorka 10 powieści ( tym sześciu komedii kryminal...

Pozostałe książki:

Niedaleko pada trup od denata Głodnemu trup na myśli Stara zbrodnia nie rdzewieje Królowa Śniegu nie żyje Do zakopania jeden trup
Wszystkie książki Iwona Banach

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Klątwa utopców.

31.08.2021

"Klątwa utopców" Iwony Banach, to kolejna książka z serii "Babie lato", która wpadła mi w ręce a w zasadzie to w ucho, bo to był audiobook. Jest to bardzo zwariowana i zakręcona komedia kryminalna, w której na dodatek z każdym rozdziałem przybywa nowych bohaterów. Po wysłuchaniu "Szczęśliwego pecha" tej autorki sądziłam, że to będzie w podobnym st... Recenzja książki Klątwa utopców

@maciejek7@maciejek7 × 15

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2019-11-17
7 /10
Przeczytane 2015 2020 Mam Proza polska

Lekka, zabawna, jak inne autorki z tej serii. Dobrze mi zrobiła, oderwała od rzeczywistości, pozwoliła się uśmiać. Bardzo sympatyczne czytadło.

× 2 | link |
@Siostra_Kopciuszka
2020-03-31
3 /10
Przeczytane ☘️ Przeniesione z LC 👨 autor : Banach Iwona

'' Chłop musi śmierdzieć , inaczej jest nierób i już ''

Tak oto widzi '' chłopa '' autorka '' Klątwy utopców '' , w ogóle wieś widzi jako zabobonne , zacofane środowisko , na niczym się nie znające i jak najdalsze od wszelkich nowości technicznych i technologicznych . Bo aby wieś była '' porządna '' jak mawia naczelna '' debilka '' owej wsi , Kusiakowa , to musi być tłusty boczek , bo trawę jedzą krowy , sztachety , bo po co prawo i sądy skoro '' sprawiedliwość musi być po naszej stronie '' , bimberek i wszechobecne zabobony . No i aby było jeszcze fajniej musi ścielić się trup , nawet taki w płynie . A słowa '' debilko '' ; '' kretynko '' ; i idiotko , zamiennie , występują w ilościach przekraczających zdecydowanie moją na nie , tolerancję . Co z tego że to krzywe zwierciadło , że miało być śmiesznie . Wiem , niektórzy mogą mi zarzucić brak poczucia humoru . Ale to nie prawda , mam poczucie humoru , tylko raczej rozgraniczam subtelne , ciekawe i wyszukane poczucie humoru , od chamskiego naigrywania się ze wsi i ludzi tam mieszkających . Cóż , ja po prostu takiego humoru nie kupuję , sytuacje wcale nie nie bawiły i właściwie sama już nie wiem czy większą '' debilką '' jest w tej książce owa wspomniana już wyżej Kusiakowa , czy cała przyjezdna '' warszafka '' , bo ich zachowanie również odbiega sporo od przyjętych obyczajowych norm . Nie polecam

| link |
@beata87
2019-11-17
8 /10

Uśmiałam się jak rzadko, chociaż początkowo książka trochę mnie irytowała. Ale potem, gdy do akcji weszły i rozwinęły swoją ekstraordynaryjną osobowość moje ulubienice: Kusiakowa i Ziębowa, to ubawiłam się po pachy. "Konopielka" w wersji komediowej.

| link |
KS
2020-01-10
5 /10
Przeczytane

Było zabawnie, ale jakoś bardzo to ta książka w mojej pamięci nie zostanie. Można się przy niej dobrze bawić, ale to nic specjalnego.

| link |
@hag
2021-10-22
8 /10
Przeczytane
@dorotab
2021-09-12
5 /10
Przeczytane
@maciejek7
2021-08-30
8 /10
Przeczytane Legimi z humorem kryminał
@Danuta_Chodkowska
2019-04-16
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Kiedy więc na samym początku dziewczyna wlazła niechcący w krzaki malin, a zaraz potem w krowią kupę, uznał, że chyba się w nim zakochała, skoro chodzi z głową w chmurach, zamiast patrzeć pod ...”
× 1
#
“O, moje serce! – krzyknęła pani Stasia, prawie mdlejąc. Należała do kobiet starej daty, które bezbłędnie potrafiły symulować utratę przytomności, nie robiąc sobie przy tym żadnej krzywdy.”
× 1
#
“Widziałaś tych pod sklepem, co jeden to kawaler! – Im by się bardziej mydło przydało niż żona – mruknęła z obrzydzeniem Dagmara, przypominając sobie kwiat utopieckiej młodzieży, cuchnący tyg...”
× 1
#
“Jeżeli za to się tutaj zabija, to rzeczywiście urocza ta wioseczka! - mruknęła z przekąsem Dagmara. - Jeden drugiego w łyżce wody by utopił!”
× 1
#
“- Powiedzcie prawdę. Wy się urwaliście z jakiegoś wariatkowa, tak? Specjalnie tu przyjechaliście, żeby mnie wykończyć? Chcecie wymordować pół wsi? Któryś z moich kolegów was wynajął, żeby dobr...”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl