Lolita Vladimir Vladimirovič Nabokov

Okładka Lolita
autor:
Vladimir Vladimirovič Nabokov
wydawnictwo:
MUZA
data wydania:
2010
ISBN:
9788374953306

Opis

Lolita, najgłośniejsza powieść Vladimira Nabokova, jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku, jest opisem seksualnej obsesji czterdziestoletniego mężczyzny na punkcie dwunastoletniej dziewczynki Dolores. Powieść przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, wydawano ją w atmosferze kontrowersji i protestów, a autora pomawiano o pornografię i pedofilię. Obecnie uznawana jest za jedno z arcydzieł literatury światowej. Sfilmował ją w 1962 roku Stanley Kubrick i ponownie w 1997 Adrian Lyne.

..Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

„Lolita, światło mego życia, płomieniu mych lędźwi. Mój grzechu, moja duszo” pierwszy wers tej książki, tak krótki, a można powiedzieć, że streścił nam już całą fabułę, a jest ona wcale niebanalna. Nie jest to zwykła historia, aczkolwiek wiele już podobnych do niej się zdarzyło. To niesamowite ... więcej »
Pan Nabokov zaskakuje, intryguje czytelnika. Ale niezwykle/niezwyczajnie przedstawiając dziwaczną fascynację niemłodego/dojrzałego wiekiem mężczyzny; ukazuje w gruncie rzeczy proste przesłanie. Główny bohater nie kocha tytułowej Lolity. Kocha jedynie siebie, swoje upodobania/preferencje i swoj... więcej »
Dodali do kolekcji
gosiaw
Kasia1382
Nocena
radziecki
gestia
pauleena
figa
naai
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!