Marina Ruiz, Zafón,

Okładka Marina
autor:
Ruiz, Zafón,
wydawnictwo:
Muza
data wydania:
2010
ISBN:
9788374958301

Opis

Barcelona, lata osiemdziesiąte XX wieku. Oscar Drai, zauroczony atmosferą podupadających secesyjnych pałacyków otaczających jego szkołę z internatem, śni swoje sny na jawie. Pewnego dnia spotyka Marinę, która od pierwszej chwili wydaje mu się nie mniej fascynujaca niż sekrety dawnej Barcelony. Śledząc zagadkową damę w czerni, odwiedzająca co miesiąc bezimienny nagrobek na cmentarzu dzielnicy Sarriá, Oscar i jego przyjaciółka poznają zapomnianą od lat historię rodem z Frankensteina i XIX-wiecznych.. thrillerów. Historię, której dramatyczny finał ma się dopiero rozegrać...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Marina
Recenzent: Rebellish
Autor już na samym początku książki wspomina, że powieść ta jest dla niego naprawdę bardzo ważna. Pisze, że jest jego ulubioną książką, którą do tej pory wydał. Dodaje również, że po skończeniu książki czuł się tak, jakby coś dla niego bardzo ważnego zostawił w tej książce. Jakąś cząstkę siebie. ... więcej »
Barcelona, lata 80 XX wieku. Oscar Drai uczęszcza do szkoły z internatem, jednak codziennie po lekcjach cały wolny czas spędza włócząc się po mieście i odkrywając uroki starych pałacyków otaczających szkołę. Pewnego dnia spotyka Marinę, która z czasem staje się dla niego jeszcze bardziej fascynuj... więcej »
Marina
Recenzent: nenya89
Tego autora nie trzeba nikomu przedstawiać. Sława, którą zdobył "Cień wiatru" niezmiennie towarzyszy Zafonowi i sprawia, że po jego książki sięgają miliony czytelników. Początkowo jego twórczość skierowana była do młodzieży - "Książę mgły" rozpoczął serię czterech książek dla młodego odbiorcy. Do... więcej »
Zafon do ulubionych
Recenzent: Alessa
Zafon, Zafon... któż by nie znał Zafona? Jeden z najpopularniejszych hiszpańskich pisarzy, autor najwspanialszych na świecie "Cienia Wiatru" i "Gry Anioła" oraz mój prywatny ideał twórczy. Już od pierwszej strony, kiedy zaczynam czytać którąś z jego powieści, ogarnia mnie uczucie pewności, że i t... więcej »
Dodali do kolekcji
melomanka
cassandra9891
wankle7201
paprotka
mru
alutka65
sandra_katarzyna
makrela
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!