Merde! Rok w Paryżu Stephen Clarke

Okładka Merde! Rok w Paryżu
autor:
Stephen Clarke
wydawnictwo:
W.A.B.
data wydania:
2010
ISBN:
9788374142250

Opis

Paul West, typowy Brytyjczyk ? Hugh Grant połączony z Davidem Beckhamem ? przyjeżdża do Paryża, by pomóc w otwarciu sieci angielskich herbaciarni. Spędza tam dziewięć miesięcy, podczas których na własnej skórze odczuwa wady i zalety bycia cudzoziemcem we Francji ? kraju, gdzie rok zaczyna się we wrześniu, najczęściej uprawianą dziedziną sportu są strajki, a z powodu psich odchodów na ulicach do szpitala trafia ponad sześciuset Paryżan rocznie. Współpracownicy usiłują oczernić go w oczach szefa. S..am szef, początkowo sprawiający sympatyczne wrażenie, również ma na sumieniu kilka niecnych postępków. Bohaterami pozytywnymi są tu w zasadzie tylko kobiety... Merde! Rok w Paryżu to nie tylko wciągająca i niezwykle zabawna powieść przygodowa. Książka jest również doskonałym przewodnikiem, radzącym, jak skutecznie składać zamówienia w kawiarni, jak przyrządzić sos vinaigrette, żeby się nie zwarzył, jak kochać francuskie kobiety i wreszcie dlaczego na pewno nie należy kupować domku na wsi.
Pierwsze wydanie książki autor opublikował własnym sumptem w liczbie zaledwie 200 egzemplarzy. Powieść stała się jednak szybko bestsellerem. Prawa do jej przekładu kupiły wydawnictwa z kilkunastu krajów, w przygotowaniu jest również adaptacja filmowa. W 2005 roku ukazał się kolejny tom przygód Paula Westa ? Actually Merde.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Tematyka » Literatura piękna
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  W mojej okolicy jest organizowany od kilku lat powiatowy konkurs czytelniczy „Mól książkowy” . W tym roku będę brała w nim udział po raz drugi, gdyż po zeszłorocznej edycji jestem przekonana, że po raz kolejny przeczytam wiele ciekawych pozycji. Jedną z pierwszych książek jakie póki co przeczytał... więcej »
  Dodali do kolekcji
  kubis
  ibzik
  beatttka
  mpaquerette
  sowkachoinowka
  bookszpan
  Skrawek
  witwona
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!