Między ustami a brzegiem pucharu Maria Rodziewiczówna

Okładka Między ustami a brzegiem pucharu
autor:
Maria Rodziewiczówna
wydawnictwo:
Świat Książki
data wydania:
2009
ISBN:
9788324716548

Opis

Jedna z najpopularniejszych naszych przedwojennych powieści. Pełna emocji, a zarazem ciepła i serdeczna historia wielkiego uczucia, które połączyło dwoje ludzi z kompletnie różnych światów. Wenzel, zniemczony Polak z Berlina i "król życia", zakochuje się bez pamięci w Jadwidze, polskiej pannie bez skazy, siostrze powstańca, wychowanej w patriotycznej tradycji i kulcie pracy. By jej się spodobać, Wenzel musi się zmienić. Czy miłość potrafi czynić aż takie cuda?

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura piękna
  Społeczno-obyczajowa » Beletrystyka » Romans
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  „Między ustami a brzegiem pucharu” to książka, która mnie zaczarowała tak, jak lubię gdy książki czarują. Maria Rodziewiczówna należy do moich ulubionych autorek. W swoich książkach zawiera chyba wszystko to, co mnie cieszy, napawa optymizmem, ukazuje świat którego wcześniej nie znałam, a którego... więcej »
  Miłość to temat ponadczasowy, będący zawsze aktualnym i często wykorzystywanym przez literatów. Starza tym samym realne zagrożenie dla danej książki – zagrożenie nudą, schematycznością, powtarzalnością czy przewidywalnością. Przecież potrzeba nie lada zdolności by napisać coś nowego – lekkiego, ś... więcej »
  Dodali do kolekcji
  arwena
  mpaquerette
  bookszpan
  wankle7201
  knuckles-may-be-bleeding
  Immora_Fray
  izabela4000
  gosiaw
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!