Niebo jest wszędzie Nelson Jandy

Okładka Niebo jest wszędzie
autorzy:
Nelson Jandy, Agata Kowalczyk
wydawnictwo:
AMBER
data wydania:
2011
ISBN:
9788324139101

Opis

Poddać się takiej miłości to podłość?
Powieść Niebo jest wszędzie wzbudziła zachwyt czytelniczek. Na portalach czytelniczych pojawiły się setki entuzjastycznych recenzji:
-To powieść z sercem i duszą.
-Zmusza do płaczu i śmiechu.
-Jest prawdziwa, seksowna, dowcipna i głęboka.
-Uzależniająca, dramatyczna i romantyczna.
-Piękna, świetnie napisana przeplatanka humoru i łez.
-Wyjątkowa powieść, rozdziera i rozgrzewa serce równocześnie.
Siedemnastoletnia Lennie ..jest załamana po niespodziewanej śmierci starszej siostry. Jedyną osobą, przy której czuje mniejszy ból, jest chłopak siostry, Toby, który cierpi tak samo jak ona. Są ze sobą coraz częściej, coraz bliżej. Nic nie mogą na to poradzić ? ani na potworne wyrzuty sumienia. Wszystko staje się jeszcze bardziej trudne, gdy w szkole zjawia się nowy chłopak, Joe. A Lennie z przerażeniem odkrywa, że nie może przestać myśleć o jego czarnych oczach i miękkich ustach...
Czy można przeżywać żałobę i myśleć o chłopaku? Rozpaczać i równocześnie być tak szczęśliwą?
A może miłość jest właśnie po to, by nie dać się prześladować temu, co przepadło, i tylko trwać w zachwycie nad tym, co było...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura młodzieżowa
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla dziewcząt zagraniczna
  Lennie Walker miesiąc temu straciła starszą siostrę, która zmarła podczas próby "Romea i Julii". Zmagając się ze stratą jednej z najważniejszych osób w jej życiu, stara się żyć normalnie. Chociaż jest to niemożliwe...W tym nie pomaga jej również fakt, iż matka porzuciła je 16 lat temu. Najgorsz... więcej »
  Wszystko wydaje się lepsze, gdy ma się rodzeństwo. Nawet, kiedy się wkurzasz.. Nawet, kiedy jesteś zły.. Nigdy byś nie oddał swojego brata lub siostrę. Wiesz czemu? Bo to rodzina. Załóżmy, że masz siostrę. A gdyby nagle jej zabrakło? Gdyby niespodziewanie zmarła? Nie da się ukryć, że pewnie byłby... więcej »
  "Niebo jest wszędzie" to naprawdę wyjątkowa powieść obok której nie da sie przejść obojętnie. UWAGA! Lepiej nie zaczynać czytania wieczorem, gdyż grozi to (jak w moim przypadku) zarwaniem nocy. Lennon to niezwykła siedemnastolatka. Gra na klarnecie, pisze wiersze i stara się stawić c... więcej »
  W jednej chwili zmienia się wszystko. Śmierć zmienia wszystko. Nic już nie jest takie samo jak było. Osoba, którą byłeś już nie istnieje. Pozostaje tylko samotność, ból i cierpienie. Smutek wlewa się do serca z każdą następną chwilą wspomnień. Każda minuta życia wypełniona jest żałobą. A t... więcej »
  Na pewno zdarzyło ci się uczestniczyć w pogrzebie. Wiadomo, inaczej gdy odchodzi jakaś daleka ciotka czy wuj lub osoba, której praktycznie nie znaliśmy. Gorzej, gdy musimy pożegnać drogą nam osobę... Lennie próbuje się doprowadzić swoje życie do normalności po gwałtownej śmierci siostry. Nie m... więcej »
  Szukacie książki, która zagra na Waszych uczuciach, a po skończonej lekturze na długo nie da o sobie zapomnieć? Szukacie książki, która doprowadzi Was do łez, a jednocześnie wywoła uśmiech na twarzach? Książką, która wzbudzi w Was tak skrajne emocje jest właśnie Niebo jest wszędzie. Od mojej p... więcej »
  „Była sobie raz dziewczyna, która znalazła się poza życiem/ Wyjrzała przez parapet nieba/ i zobaczyła, że na ziemi/ jej siostra tęskni za nią za bardzo,/jest o wiele za smutna,/więc skrzyżowała parę ścieżek/ które by się nie zbiegły/ wzięła w dłoń kilka chwil,/ potrząsnęła nimi/ i rozsypała jak ... więcej »
  O tej historii ostatnio dużo się mówi, a przede wszystkim pisze. Ostatnio co drugi blog, który obserwuję dodaje tą książkę wraz z recenzją oczywiście. Czy może mi ktoś to wytłumaczyć ? Wydana została w 2011 r., a mimo to teraz naszła na nią tak jakby "moda". Tę książkę troszkę "przetrzymuję... więcej »
  Dodali do kolekcji
  angela21
  lilencia
  Magdalejn
  loho14
  Ameliie
  gabka123
  melve
  Aly102
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!