Opowieści z Narnii. Tom 1. Lew, czarownica i stara szafa C. S. Lewis

Okładka Opowieści z Narnii. Tom 1. Lew, czarownica i stara szafa
autor:
C. S. Lewis
wydawnictwo:
HARBOR POINT MEDIA RODZINA
data wydania:
2010
ISBN:
9788372781758

Opis

Kultowy cykl stworzony przez profesora z Oksfordu od lat niesie nieprzemijalne wartości i uczy rozwijać wyobraźnię kolejnych pokoleń młodych czytelników.
Często miarą sukcesu czytelniczego książki jest filmowa ekranizacja dzieł literackiego, której w przypadku Lwa, Czarownicy i starej szafy podjęła się wytwórnia Walta Disneya przenosząca już nie raz na ekran dziecięce marzenia.
Wydanie pierwszej książki cyklu narnijskich opowieści ilustrowanych filmowymi scenami oraz w ?filmowej? okładc..e powinno przypaść do gustu nowym zastępom czytelników Lewisa.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Niejednokrotnie w dzieciństwie bawiłem się w chowanego. Niejednokrotnie przyszło mi chować się w szafie. Niejednokrotnie wierzyłem że to idealna kryjówka, co zwykle było mylnym osądem. Niestety nigdy nie było mi dane trafić do Narnii. „Narnia – skuta wiecznym mrozem kraina, która czeka na wyzw... więcej »
„Opowieści z Narnii” to siedmiotomowy cykl wydany w latach 1950-1956 przez Clive'a Staplesa Lewisa. Był angielskim pisarzem, historykiem literatury uważanym za znawcę średniowiecza i renesansu. Przyjaźnił się z J. R. R. Tolkienem, którego prace były dla niego inspiracją. Podobnie do twórca Śródzi... więcej »
Na pewno po obejrzeniu Opowieści z Narni spodziewałam się czegoś całkiem odmiennego. Książka mnie mile zaskoczyła. Przede wszystkim nie jest gruba, bo ma niecałe 200 stron, a do tego liczne rysunki pani Pauline Baynes umilają czas spędzony z książką. Zaraz po karcie tytułowej i niewielkiej mapce ... więcej »
Każdy słyszał o Opowieściach z Narnii, jednak większość kojarzy ten tytuł nie z książką, lecz z filmem. Po zapoznaniu się z obiema wersjami, z przykrością stwierdzam, po raz pierwszy w życiu, że film był zdecydowanie lepszy. Zagłębiał się w każda scenę i dokładnie pokazywał uczucia bohaterów.... więcej »
Kiedy mała Łucja otwiera drzwi pewnej starej szafy, życie całego jej rodzeństwa zmienia się na zawsze. Odtąd rzeczywistość, w której żyli - ta, gdzie toczy się okrutna wojna - przestaje mieć znaczenie. Teraz liczy się już tylko wyzwolenie Narnii z rąk Białej Czarownicy. A legenda głosi, że Piotro... więcej »
Dodali do kolekcji
olka1211
arwen
Elyemel
konwallia
nutkab
Cytrynowaaa
pawelx321
sybka
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!