Oskar i pani Róża Schmitt Eric-Emmanuel

Okładka Oskar i pani Róża
autor:
Schmitt Eric-Emmanuel
wydawnictwo:
Znak
data wydania:
2011
ISBN:
9788324016655

Opis

"Oskar i pani Róża" to wydarzenie literackie na miarę "Małego księcia".
Czy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Wtedy na jego drodze staje tajemnicza pani Róża, która ma za sobą karierę zapaśniczki i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji...
"Oskar i pani Róża" to jedna z najpiękniejszych i najsłynniejszych powieści Erica-Emmanuela Schmitta, znakomitego francuskiego pisarza,.. wyróżnionego w 2010 roku Le Prix Goncourt de la Nouvelle.
Książkę uzupełnia niezwykły prezent. Zawiera ona niezwykle osobistą przedmowę w formie listu napisaną specjalnie do polskich czytelników. Autor zdradza w nim, co skłoniło go do opowiedzenia niezwykłej historii Oskara i jak zmieniła ona jego życie.

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Psychologiczna
  Beletrystyka » Filozoficzna
  Tematyka » Literatura piękna
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Oskar to 11 letni chłopak chory na raka. Chciałby doczekać 100 lat życia jednak wie że to niemożliwe. Pani Róża - pielęgniarka i przyjaciółka Oskara. Odsłania przed nim Boga. Tajemnice życia i śmierci. Ten mały chłopi... więcej »
  Oskar ma 10 lat, ma raka, nie wierzy w Boga, jego rodzice to "kompletni debile", a jedyną osobą, która go rozumie jest ciocia Róża. To ona namawia go, by rozpoczął korespondencję z Bogiem... "Na imię mam Oskar, mam... więcej »
  Oskar i pani Róża
  Recenzent: Adelia.
  Czytając pierwsze słowa tej książki wydaje się być bardzo banalną. Ciężkie do zrozumienia sprawy zawiera w najprostszych słowach, tak by i młody czytelnik miał szansę zrozumienia. Pod tym względem jest ona idealna. Je... więcej »
  Okazuję się jednak, że tylko dzieci potrafią tak mocno złapać nas za serca. Że tylko dzieci są takie bezbronne, przez co sami tak się czujemy i chcemy w to wierzyć. Okazuję się, że postać dziecka porusza nas do głębi,... więcej »
  Z zamiarem przeczytania „Oskara i Pani Róży” nosiłam się dosyć długo. Po moim pierwszym spotkaniu ze Schmittem zakochałam się w jego prozie i postanowiłam przeczytać wszystkie jego książki. Jakiś rok temu chwyciłam za... więcej »
  Nikt tak naprawde nie wie, czym dla małego dziecka jest zbliżająca się śmierć. Ono jedno wie jakie uczucia się wtedy mieszają. Strach, nadzieja, wahania i wykorzystywanie każdej chwili, która została. To wszystko ukaz... więcej »
  "Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy". Eric-Emmanuel Schmitt urodził się w 1960 roku w Sainte-Foy-les-Lyon. Z wykształcenia filozof. Z zamiłowania twórca teatralny i pisarz. Jego książki p... więcej »
  Erice-Emmanuel Schmitt urodził się w w Sainte-Foy-les-Lyon w rodzinie sportowców. Z niewierzącego stał się człowiekiem zamiłowanym w Bogu, który mówił do niego na pustyni. To wydarzenie właśnie spowodowało, że jego k... więcej »
  Odwiedziłam dzisiaj bibliotekę z gęsto zapisaną kartką książek, które chcę wypożyczyc. Nie było na niej Oskara i pani Róży. Stojąc przy biurku kontem oka poznałam okładkę drobnej książeczki leżącej na dolnej półce re... więcej »
  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś/zastanawiałaś się jak czuje się małe dziecko w wieku 10lat, której lekarz przekazuje wiadomość, że niedługo umrze? Co mogło czuć to dziecko gdy rodzice bali się z nim przebywać, żeby cał... więcej »
  Już od pierwszych zdań "Oskara..." wiem,że to książka dla mnie. Książka dla zagubionych w życiu. Można powiedzieć,że trochę taki kopniak w tyłek - bo przecież inni mają gorzej niż ja. Jednak ogólny wydźw... więcej »
  Oskar i Pani Róża
  Recenzent: asiekowska
  Eric-Emmanuel Schmitt-francuski powieściopisarz, dramaturg, eseista, z wykształcenia filozof, mieszkający w Belgii.Jest jednym z najpoczytniejszych francuskojęzycznych autorów na świecie. Jego książki tłumaczone są n... więcej »
  Przepiękna książka, podczas której łza kręci się w oku. więcej »
  Dorastanie
  Recenzent: Cornelie21
  „Oskar i Pani Róża” to opowieść przejmująca, dotykająca problemu ciężkiego i niewytłumaczalnego. Bo jak możemy pojąć, że małe dziecko musi umrzeć, że choroba zabiera mu możliwość dorastania. Jak możemy uwierzyć, że św... więcej »
  Wiesz, że niedługo umrzesz. Rodzice ukrywają przed tobą tą straszną prawdę. Jak wykorzystasz ostatnie dni swojego życia? Może tak jak Oskar? Przeżyjesz przez dziesięć dni swoje całe życia. Będziesz dzieckiem, nastolat... więcej »
  Eric-Emmanuel Schmitt urodził się w 1960 roku. Jest francuskim eseistą, powieściopisarzem i dramaturgiem. Z wykształcenia filozof. Gdy miał 11 lat, napisał swoją pierwszą powieść. Na świecie znany głównie jako twórca ... więcej »
  „[…]Zapominamy, że życie jest kruche, delikatne, że nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jak byśmy byli nieśmiertelni. […]” „Oskar i Pani Róża” to bardziej opowiadanie niż powieść w pospolitym tego słowa zna... więcej »
  Niedawno miałam okazję poznać niezwykłą powiastkę filozoficzną "Oskar i pani Róża" Erica-Emmanuela Schmitta, która opowiada zapierającą dech, krótką historię dziesięcioletniego Oskara, umierającego na białaczkę. W tyc... więcej »
  Jaka piękna okładka. Rzeczywiście. Ta książka drze serce na kawałki. Co można napisać o książce, która ma zaledwie 80 stron? Czy można w nich zmieścić wszystko to co trzeba, a nawet więcej niżby to było możliwe? Oc... więcej »
  Oskar jest chłopcem chorym na białaczkę. Leki i operacje już nie działają, a chłopca czeka zapewne śmierć. W tych ostatnich chwilach pomaga mu pani Róża- pomagająca w szpitalu zapaśniczka. Chłopiec za jej namową zaczy... więcej »
  Oskar ma dziesięć lat i jest chory na raka. Wie, że zostało mu niewiele czasu, choć nikt nie chce mu tego oświadczyć wprost, wyczuwa to w subtelnych zmianach zachowania ludzi z jego otoczenia. Prawdziwe oparcie znajdu... więcej »
  "...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu k... więcej »
  Poruszanie tematu śmierci nigdy nie było proste, szczególnie gdy wiąże się z istotami niewinnymi, dziećmi. Jak zaakceptować fakt, że człowiek umiera, bez możliwości poznania wad i zalet życia, ukazując brutalność świ... więcej »
  Książka Oskar i pani Róża była mi polecana niejednokrotnie, jednak za każdym razem odkładałam ją na później i później, aż w końcu sobie o niej przypomniałam i postanowiłam wypożyczyć z biblioteki. Wcześniej wydawało m... więcej »
  Dodali do kolekcji
  danielmonika
  BP
  JoeBlack
  Qavtan
  kmita
  jolmirek
  November
  naai
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  "Tylko Bóg ma prawo mnie obudzić"

  Dodane przez Aguleczek94

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!