Pamięć ziemi Orson Scott Card

Okładka Pamięć ziemi
autor:
Orson Scott Card
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2011
ISBN:
9788376485386

Opis

Przed tysiącami lat ludzie powierzyli swój los sztucznej inteligencji. Teraz chcą odzyskać wolność. Wysoko znad planety Harmonia spogląda Naddusza i bacznie obserwuje. Jego zadanie od wielu tysięcy lat jest takie samo ? chronić ludzką kolonię zasiedlającą tę planetę, za wszelką cenę bronić Harmonii, a przede wszystkim nie dopuścić do jej autodestrukcji. Do tej pory na Harmonii panował pokój, nie istniała niebezpieczna broń masowej zagłady ani technologia, która umożliwiłaby stworzenie takiej b..roni. Kontrolując bazy danych i ingerując w ludzkie umysły, sztuczna inteligencja ? Naddusza ? mógł bez problemów wypełniać swą misję. Pojawił się jednak poważny problem. Naddusza odkrywa, że nie ma dostępu do części banków danych, a jego systemy mocy przestały działać prawidłowo. Natomiast na spokojnej dotychczas Harmonii ludzie zaczynają się buntować, myśleć o władzy, pieniądzach i podbojach?

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Sprzedawca Format Stan Cena
Allegro.pl - Nowe/używane -
Inbook.pl - Nowe -
Swistak.pl - Nowe/używane -

Słowa kluczowe

Orson Scott Card jest jednym z bardziej znanych i popularnych pisarzy science fiction na świecie. Zasłynął głownie dzięki swojej kultowej „Sadze Endera”, a za dwie pierwsze powieście z tego cyklu („Gra Endera”, „Mówc... więcej »
Orscona Scotta Carda kojarzy zapewne każdy fan science-fiction, a jeśli nie to powinien nadrobić zaległości. Zasłynął Sagą Endera (z „Grą Endera” na czele), lecz na swoim koncie ma również inne ciekawe pozycje, do któ... więcej »
Większość z nas kojarzy zapewnie Orsona Scotta Carda z cyklem poświęconym Enderowi. Ten wybitny amerykański pisarz znany jest także z cyklu o Alvinie Stwórcy i sagi Powrót do Domu. Pierwszy tom owej sagi to właśnie Pa... więcej »
"Zamiast fantastycznonaukowych wizji otrzymujemy nudne świadectwo o dojrzewaniu głównego bohatera. Nie tylko rys charakterologiczny, lecz także genealogiczny wywód Carda jest nazbyt precyzyjny. Na jednej z pierwszy... więcej »
Orsona Scotta Carda nie trzeba przedstawiać, w końcu twórczość tego pisarza zna prawdopodobnie każdy fan science-fiction, chociażby z jego najpopularniejszego cyklu o Enderze. Dlatego też od razu przejdę do dalej. ... więcej »
Dodali do kolekcji
Faledor
iziu08
DMusic
Crazy_Bee
KsiazeiZebrak
Nidda
Immora_Fray
Kometa
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!