Pierwszy śnieg Jo Nesbo

Okładka Pierwszy śnieg
autor:
Jo Nesbo
wydawnictwo:
Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania:
2010
ISBN:
9788324589265

Opis

Jest listopad, w Oslo właśnie spadł pierwszy śnieg. Birte Becker po powrocie z pracy do domu chwali syna i męża za ulepienie bałwana w ogrodzie. Nie jest on jednak ich dziełem. Stają przy oknie - i widzą, że bałwan jest skierowany twarzą w stronę domu. Patrzy wprost na nich. W tym samym czasie komisarz Harry Hole otrzymuje anonimowy list podpisany "Bałwan". Zaczyna dostrzegać wspólne cechy dawnych, niewyjaśnionych spraw. Okazuje się, że wraz z pierwszymi oznakami zimy do gazet trafia informacja o.. nowym morderstwie. Ofiara jest zawsze zamężną kobietą, a jednocześnie w pobliżu miejsca zbrodni pojawia się bałwan. Wszystko wskazuje na to, że po Oslo i okolicach znów krąży seryjny zabójca.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Nie można zaprzeczyć, że skandynawskie kryminały stały się bardzo popularne i cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród czytelników, a autorzy z Północy mnożą się, jak grzyby po deszczu, prześcigając się w zawiłych intrygach i nietuzinkowych morderstwach. Jo Nesbø to norweski pisarz, który na swo... więcej »
Bardzo lubię literaturę skandynawską, dlatego od jakiegoś czasu tom po tomie zagłębiam się w kryminalny cykl Jo Nesbo. Dziś nadszedł czas na siódmą część, czyli książkę „Pierwszy śnieg”. Przyznaję, że bardzo polubiłam tę serię i jej czytanie przychodzi mi z niemałą lekkością. Tak też było i tym ... więcej »
Dodali do kolekcji
jarka.trocka
magbeth
hejmadziara18
madzia00368
Kasjopeja_Undomiel
ambiv
wer.
kwiatsniegu
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!