Pierwszy choć drugi

10.11.2019

Drugi tom z kolei, bo jak już wiemy pierwszym był @Link. Drugi jeśli chodzi o kolejność pisania, bo jeśli chodzi o chronologię wewnętrzną jest to tom pierwszy. Akcja dzieje się na długo przed powstaniem wyspecjalizowanych planet, które poznaliśmy w tomie pierwszym. Ludzkość kisi się na przeludnionej Ziemi. W olbrzymich miejskich kompleksach, z... Recenzja książki Nekromanta

@fprefect@fprefect

Łatwe i szybkie pieniądze

10.11.2019

Zaliczam tę książkę to tzw. Szybkich – niespełna 3h czytania i po sprawie. Opowieść krótka, treściwa i wciągająca. Od samego początku czytelnik wie, że w historii musi być jakieś drugie dno, bo przecież takich pieniędzy nikt nikomu nie oferuje za spacer po wyspie. Piątka przyjaciół podejmuje rękawicę: mają jak najszybciej przejść (w maksymalnie 3 ... Recenzja książki Wyspa

Wisienka na torcie!

10.11.2019

Powrót do perypetii Tessy to zdecydowanie temat na wolne popołudnie. Kolejna część i odsłona jej perypetii to wspaniała sprawa kiedy ma się za sobą tom pierwszy gdzie odkrywamy kim jest Tessa i czym się zajmuje. Gwarantuje, że jeszcze więcej wasz zaskoczy, jeszcze więcej was wciągnie i jeszcze więcej zechcecie czytać. Obiecuję wam to w 100%. Kied... Recenzja książki Tylko Martwi Mogą Przetrwać

Jak łatwo być żołnierzem, żołnierzem

10.11.2019

Pogoda iście wiosenna, pada śnieg (mogą więc rosnąć przebiśniegi), termometr pokazuje co prawda dwa stopnie na plusie, ale na weekend zapowiadają nawet minus dwadzieścia (krótkie spodenki raczej nie będą przydatne, chyba że ktoś planuje odmrozić sobie orzeszki). Tak jakoś mi się przypomniała moja zimowa przygoda z poligonem. Amunicji nie dostawali... Recenzja książki Dorsaj!

@fprefect@fprefect

Czy boisz się lasu?

10.11.2019

Czy gęsty las wzbudza w Was lęk? Dla mnie las o każdej porze roku jest przepiękny, uwielbiam po nim spacerować i „chłonąć” naturę. Zawsze spaceruję po ścieżkach, nie znam się na grzybach, więc ich nie zbieram, dlatego nie zdarza mi się zbaczać z często uczęszczanych przez ludzi miejscówek. Ale gdy czasem patrzę w głąb tej zielonej przestrzeni i my... Recenzja książki Gałęziste

@dzelkaksiazkowafrelka@dzelkaksiazkowafrelka × 1

Tak mi jakoś przeleciało

10.11.2019

Czemuż ach czemuż, żeby w światach fantastycznych przeżywać przygody, to trzeba być pięknym (lub przystojnym przynajmniej i postawnym), młodym (ciężko znaleźć kogoś po trzydziestce) i najlepiej bogatym (albo szlachetnie urodzonym). Taki stary, niezbyt urodziwy, i nie za bogaty człeczyna jak ja, to się może przygodnie, co najwyżej rozwolnienia naba... Recenzja książki Gwiazdy jak pył

@fprefect@fprefect × 1

Kryminał bez kryminału

10.11.2019

"Widzisz, znam takich jak ty. Widuję ich co dzień. Różnica polega na tym, że zwykle siedzą w kajdankach na miejscu dla oskarżonych, a nie przykuci do łóżka." Dla mnie ta książka zakończyła się po 150 stronach. Jakoś wtedy odgadłam kto jest mordercą i o co w tym wszystkim chodzi. Mam wrażenie, że autor pisząc książkę wymyślał na siłę coraz to no... Recenzja książki Zgadnij kto

Chłopiec, który nie chciał dorosnąć

10.11.2019

"Wiesz, Wendy, kiedy pierwsze dziecko zaśmiało się po raz pierwszy, jego śmiech pękł na tysiąc kawałków, które rozprysły się na wszystkie strony. Tak powstały wróżki." Piotruś Pan to moja ulubiona bajka z dzieciństwa. Chłopiec, który nigdy nie dorasta towarzyszy mi całe życie. Mam wrażenie, że trochę mi się od niego udzieliło, bo też nie potrafię... Recenzja książki Piotruś Pan

Magiczne miejsce

10.11.2019

“Nigdy o tym nie zapominaj: każde uczucie ma swoją odwrotność. (...) nigdy nie należy obawiać się smutku, samotności ani bólu. Są dowodem na istnienie radości, miłości i spokoju. To dobra wiadomość.” Książkę miałam okazję przeczytać dzięki Booktour organizowanemu przez @marta której bardzo dziękuję. Gdyby nie jej booktour to niesięgneła bym po n... Recenzja książki Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj

Nagła wizyta dawnych znajomych rodziców.

10.11.2019

Harry Potter. Najpopularniejsza książka młodzieżowa na świecie. Więzień Azkabanu. Moja ukochana część Pottera. „- Nie! Nie rozumiesz? Łamiemy jedno z najważniejszych praw obowiązujących w świecie czarodziejów! Nikomu nie wolno zmieniać czasu! Nikomu! Słyszałeś , co mówił Dumbledore... Jak nas zobaczą... – Kto nas zobaczy? Tylko my sami i Hagrid!... Recenzja książki Harry Potter and Prisoner of Azkaban

Agatha Christie w Botswanie

10.11.2019

Przewrotny tytuł tej recenzji to nie żart! Książka Alexandra McCall Smitha to siódma już część serii przygód wyjątkowych detektywów w spódnicach, których agencja mieszcząca się nad warsztatem samochodowym, ma swoją siedzibę w egzotycznej, afrykańskiej Botswanie - kraju, o którym nie każdy słyszał, ale który jest krajem młodym i dumnym ze swej hist... Recenzja książki Niebieskie buty

Idealny, kulinarny kryminał

10.11.2019

Niedziela – czas na kocyk, herbatkę i przyjemną lekturę. Dlatego dziś - kryminał iście smaczny. 😊 Pewną małą restaurację prowadzoną przez wybitnego kucharza – Xaviera Kieffera – odwiedza znany krytyk kulinarny. Właściciel jest tą wizytą nieziemsko zaskoczony, ponieważ wyrzekł się on przyznawanych kucharzom nagród, by oddać się spokojnej pracy. Na ... Recenzja książki Diabelski owoc

Potrzebna pomoc medyczna

10.11.2019

„Kiedy opowiedziałem mu o swoim życiu w ostatnim czasie, przyznał, że istotnie potrzebuję pomocy medycznej, oraz zapytał, czy zdarzają mi się myśli samobójcze. Nie, odpowiedziałem, śmierć mnie nie interesuje(...)" Analiza przeszłości zawsze doprowadza do pytania: „Co by było, gdyby?" 🧐🤔 Florent-Claude Labrouste nie czuje zadowolenia ze swojego ... Recenzja książki Serotonina

@panzksiazka@panzksiazka × 1

Co to miłość do bliźniego?

10.11.2019

„Pani musi zrozumieć, że ja nie wiem nawet, co to znaczy miłość do brata czy siostry. To uczucie zupełnie mi z dzieciństwa nieznane. Ale fajnie jest mieć rodzinę(…)” Kolejna pozycja związana z wydarzeniami historycznymi – a dokładniej rzecz ujmując, z czasami Holocaustu. Patrycja Dołowy – autorka „Wrócę, gdy będziesz spała” – przeprowadziła roz... Recenzja książki Wrócę, gdy będziesz spała

Czym jest wrażliwość?

10.11.2019

„Potem na końcu każdy jest znękany, zdycha od chorób i w samotności, nic nie przetrwa, przyjaźń, miłość, to wszystko zwietrzeje i zostaje tylko umieranie i ból. A w tym bólu człowiek nie pamięta tych, jak to się mówi, dobrych chwil(…)” Premierowa książka czeskiego prozaika - Jáchyma Topoli – to pozycja, która pozostaje w myślach na dłużej. Pocz... Recenzja książki Wrażliwy człowiek

Człowiek jak porcelana...

10.11.2019

„Pomyślałam, że psychika ludzka jest tak samo delikatna, jak te filiżanki. Życie odciska na człowieku jeszcze większo piętno niż czas na kruchej porcelanie. Każdego dnia trzeba dbać o drugiego, szczególnie bliskiego ci człowieka(...)" ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Jedna z piękniejszych historii miłosnych, które czytałem w ostatnim czasie. Książka Witki... Recenzja książki Jeszcze się kiedyś spotkamy

Czym jest zło?

10.11.2019

Przyczyny i podstawy zła - zagadnienie badane przez wielu od lat. Dlaczego krzywdzimy, skoro jest w nas tyle dobra i życzliwości? Czy za Nałkowską - „są granice, których przekraczać nie wolno"? ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ „Rana" - to książka, która opowiada o tym, co w życiu trudne - o przyczynach zła, które znajdują się w każdym człowieku. Rodzice, ... Recenzja książki Rana

UWIKŁANE W ZBRODNIĘ

10.11.2019

„Mówią mi, że tu umrę. Nie znam tego miejsca, tego ciemnego, ociekającego wilgocią, zatęchłego lochu, gdzie nikt nie jest mi życzliwy, a większość ludzi mówi niezrozumiałymi dla mnie językami. Miejsca, które przez resztę życia będę zwać domem”. Cztery kobiety: Abbie, Winnie, Bryah i Serena planowały tylko się rozerwać. Nie sądziły, że jedna noc ... Recenzja książki Delikwentki

@anetakul92@anetakul92 × 2

A może zostać wojskowym?

10.11.2019

Któż z pracujących nigdy nie pomyślał, że praca w biurze, wśród stosów dokumentów, jest nudna i przytłaczająca? Kto nie chciałby robić w życiu czegoś zaskakującego i interesującego? Myślę, iż wszyscy marzą o tym, by codzienna wczesna pobudka była zwiastunem kolejnego radosnego dnia w pracy, a nie godzinami męki i utrapienia. Dziś pisać będę o czło... Recenzja książki Strażnik kruków. Moje życie wśród kruków w Tower

@panzksiazka@panzksiazka

Uśmiechnij się! Jutro będzie lepiej...

10.11.2019

Zamiast tworzyć piękny, literacki wstęp, napiszę krótko – wszyscy powinni sięgnąć po tę antologię radosnych opowiadań! A dlaczego? Do naszych dusz zawitała jesień. Kiedy na dworze jest szaro, ponuro, a deszcz nie przestaje padać, czujemy się ospali i mamy lekką chandrę… „Ludzie potrafią latać” od @Link – to pozycja, która jesienną depresję zami... Recenzja książki Ludzie potrafią latać

ŻYĆ NA NOWO

10.11.2019

MIAŁEM ZAMKNIĘTE OCZY I NIC NIE WIDZIAŁEM to zbiór poematów o różnorodnej tematyce. Książka dzieli się na sześć rozdziałów, gdzie każdy czytelnik może znaleźć coś dla siebie. Muszę zaznaczyć, że nie mam za bardzo do czynienia z poezją, więc piszę swoją opinię jako świadoma ignorantka. Uderzyło mnie piękno opisywanego świata przez pisarza. Widać, ... Recenzja książki Miałem zamknięte oczy i nic nie widziałem

@anetakul92@anetakul92 × 1

Powrót w rodzinne strony

10.11.2019

Po co człowiek wraca w rodzinne strony? Niewyjaśnione sprawy z przeszłości? Chęć odwiedzin u rodziny? A może mroczne sekrety? 🧐 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Joe Thorne powraca do Arnhill z kilku ważnych powodów. Chce bowiem zacząć tam pracę jako anglista. Wie jednak, iż jego powrót będzie należał do trudnych, ponieważ w szkole pracują jego d... Recenzja książki Zniknięcie Annie Thorne

„PRZYJACIÓŁKI NA ZAWSZE”

10.11.2019

Po zachwycającym debiucie autorki, miałam apetyt na więcej. Z niecierpliwością wyczekiwałam kolejnego thrillera autorki, na miarę "Co kryją jej oczy". Czy tym razem również Pinborough mnie oczarowała? Wydaje się, że życie szesnastoletniej Tashy jest idealne – najpopularniejsza dziewczyna w szkole, w której podkochują się wszyscy chłopcy, ubóstw... Recenzja książki 13 minut

PRAGNĄC WOLNOŚCI

10.11.2019

25-letnia Sofia Papastergiadis ma dosyć własnego życia. Kobieta na co dzień opiekuje się swoją matką Rose, która twierdzi, że ma ciężki do zdiagnozowania paraliż. Rodzicielka jest dla Sofii niczym kula u nogi, dziewczyna pragnie wolności i zacząć życie na własny rachunek. Niestety zaborczość Rose, uniemożliwia zrealizowanie jej marzeń. Pierwsze ... Recenzja książki Gorące mleko

"DLA NIEJ SAMEJ"

10.11.2019

„Wdzięczna Ci jestem za to, że w mym życiu, Było mi dane poznać smak miłości. Dziękuję szczerze, że ją w sercu czuję, Mimo że kocham Cię bez wzajemności. I dla miłości poświęcam swe życie, Mimo iż tyle przynosi cierpienia, Bo choć nie zaznam słodkiego spełnienia, To kochać będę Cię skrycie.” Niespełniona miłość, cudzołóstwo, morderstwo, duchy ora... Recenzja książki Ania z Wyspy Księcia Edwarda