Jeden taki na swiecie

5.11.2019

Rzecz o Błaszczykowskim. Ciekawie się to czytało już po Mundialu. Błaszczykowski budzi zarówno ogromny szacun za swoja działalnosć charytatywną i niesłychaną skromność, jak i lekki niepokój przez wzgląd na opisane w książce historie dotyczące przemocy. No i w końcu zapamiętałam, że numer Kuby w reprezentacji to 16 :) In plus - na pewno poznajemy d... Recenzja książki Kuba. Autobiografia

@Klaudia_Smyk@Klaudia_Smyk × 1

Polski wywiad

5.11.2019

Po tetralogii „Nielegalni” długo czekałem na kolejną książkę Vincenta V. Severskiego – moim zdaniem niekwestionowanego mistrza Polskiej literatury szpiegowskiej. W końcu się doczekałem i muszę przyznać, że nie żałuję tego oczekiwania a autor potwierdził iż stanowi klasę sam dla siebie. „Zamęt” jest po części kontynuacją losów kilku bohaterów który... Recenzja książki Zamęt

Wsi wesoła, wsi spokojna? Czy na pewno? ;)

5.11.2019

Dzisiaj chciałabym was zabrać w dość krótką, ale jakże treściwą podróż po pewnej wsi. Z czym mi się kojarzy te miejsce? Z pewnością z tym, że wszyscy o wszystkich wiedzą najdrobniejszą rzecz, plotkary stoją w oknach, bo przecież nic nie może im umknąć, a po najświeższe ploteczki warto udać się do najbliższego sklepu spożywczego. To również piękne... Recenzja książki Cichoborek

@paula1456@paula1456

Dama z wahadełkiem

5.11.2019

Kocham książki z wiktoriańskim klimatem, pełne magii, tajemnicy i dreszczyku. Moja miłość do tego typu powieści zrodziła się z dniem, kiedy w moje ręce trafiły „Wichrowe Wzgorza” Emily Bronte. Przepadłam. To uwielbienie trwa niezmiennie po dziś dzień. Ta epoka ma w sobie cos niezwykle magicznego, klify, mgły, wrzosowiska, poważne i pełne urok... Recenzja książki Dama z wahadełkiem

@BookMolik@BookMolik

Koneser

5.11.2019

Pogoda dzisiaj dopisała, więc dzieciaki szalały na rowerach i rolkach a tata miał czas na chwilkę relaksu nad książką. Jest to drugi tom z cyklu o policjantach z KWP w Poznaniu Burzyńskim i Majewskim i muszę przyznać, że jest on lepiej napisany od swojego poprzednika. Akcja toczy się wartko i trzyma w napięciu, aż to całkowicie zaskakującego dla m... Recenzja książki Koneser

Miłość na planie - zbyt słodko?

5.11.2019

Czy jesteście ciekawi, jak wygląda produkcja filmu od środka? Czy zastanawialiście się, co czują wtedy aktorzy i z czym muszą się oni zmagać? Autorka Cząstki pomarańczy postanowiła podjąć właśnie tę tematykę. Maja ma osiemnaście lat i prowadzi zwyczajne życie. Do czasu, kiedy na jej drodze nie staje Stephenie Meyer, autorka jakże później popularne... Recenzja książki Cząstka pomarańczy

@paula1456@paula1456

Nastoletnie problemy...

5.11.2019

Ona i on. Tak młodzi, a jednak na swój sposób dorośli. Bryce i Julianna. Kiedy go ujrzała, miała wrażenie, że zagląda w najgłębsze wody morskie, zatraciła się zupełnie w tym spojrzeniu i najchętniej nie spuszczałaby z niego swojego spojrzenia nawet na sekundę. Problem w tym, że on nie chce jej widzieć. Traktuje ją niczym natrętną muchę latem. A z ... Recenzja książki Dziewczyna i chłopak wszystko na opak

@paula1456@paula1456 × 1

TO NIE PRZYPADEK

5.11.2019

SETKA NIEROZWIĄZANYCH SPRAW. BRAK MOTYWÓW. BRAK NARZĘDZIA ZBRODNI. BRAK PODEJRZANYCH. Analityczka FBI Emmy Dockery w wyniku pożaru traci siostrę. Emmy nie może pogodzić się ze śmiercią Marty, od tej pory bada wypadki pożarów w całych Stanach Zjednoczonych, od początku przeczuwając, że jej siostra nie była kolejną ofiarą przypadkowego pożaru. Ni... Recenzja książki Nieuchwytny

@anetakul92@anetakul92 × 1

BYĆ ALBO NIE BYĆ... PISARZEM?

5.11.2019

Jak zapewne większość z Was marzyłam o pisaniu. Uważałam, że zarabianie poprzez ową czynność to fenomenalna sprawa. Jednak zawsze brakowało mi pewności siebie i czasu. Bazgrałam w zeszycie swoje pierwsze opowiadania, by po (zbyt) krótkim czasie tracić zapał. Powróciła „stara, złota myśl”: skończ to jak najszybciej, będziesz miała to z głowy. Tak, ... Recenzja książki Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika

ŚMIERTELNY WIRUS

5.11.2019

To już moje drugie spotkanie z piórem tejże autorki. Po wielkich męczarniach ukończyłam jej poprzednią powieść. Tym razem również nie było lepiej. Thriller, który zapowiadał się obiecująco, okazał się długą „drogą krzyżową”, zaś bohaterowie tak rozmemłani jak alkoholik na ostrym kacu. Najpierw umiera jedna osoba, zaraz druga. Rozpoczyna się śmi... Recenzja książki Skrzydlata śmierć

DLACZEGO TO ZROBIŁAŚ?

5.11.2019

Idealne życie Kat rozpada się, gdy dowiaduje się o samobójstwie swojej 17-letniej córki Grace. Kobieta nie może w to uwierzyć; jest przekonana, że jej córeczka nie byłaby zdolna odebrać sobie życia. Jednak nikt jej nie wierzy. Mąż, matka, policja… wszyscy wiedzą lepiej. Kat rozpoczyna swoje prywatne śledztwo. Wkrótce na jaw wychodzą nowe, mroczne ... Recenzja książki Jedyne dziecko

@anetakul92@anetakul92 × 4

TROPEM ŚLADÓW ZBRODNI

5.11.2019

W okolicach Oslo zostają znalezione zwłoki mężczyzny, a w jego zamrażarce sprofanowane szczątki nieznanych ludzi. Kilka dni później do komisarza Joony Linny zgłasza się niemiecki oddział śledzczy z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu morderstwa w okolicach Rostocku. Detektyw dostrzega znajomy schemat, który daje mu do myślenia, że seryjny morderca, który... Recenzja książki Łazarz

@anetakul92@anetakul92

Grób w górach

5.11.2019

Od chwili gdy przeczytałem trylogię Millenium Stiega Larssona zainteresowałem się kryminałami skandynawskimi. Zaliczyłem m.in. książki Camilli Läckberg, Henninga Mankella, Mari Jungstedt ale chyba praca zbiorowa Hjortha i Rosenfeldt zrobiła na mnie największe wrażenie (zaraz po Millenium). Wartka akcja, dobra gra napięciem, perfekcyjnie oddane cha... Recenzja książki Grób w górach

OSTATNI AKT ZEMSTY

5.11.2019

Nikt go nie słucha. Patrzą na niego a jednocześnie nie widzą. Jest gorąco i jedyne, co zwraca ich uwagę, to jego puchowa kurtka – tak nieadekwatna do pory roku. Niebawem umrze, jednak jego historia nie zostanie opowiedziana. Jego nadzieją jest prawda i… Mikael Blomkvist. Lekarka sądowa kontaktuje się z Mikael’em. W prosektorium leży ciało niezide... Recenzja książki Ta, która musi umrzeć

Uczeń

5.11.2019

Od chwili gdy przeczytałem trylogię Millenium Stiega Larssona zainteresowałem się kryminałami skandynawskimi. Zaliczyłem m.in. książki Camilli Läckberg, Henninga Mankella, Mari Jungstedt ale chyba praca zbiorowa Hjortha i Rosenfeldt zrobiła na mnie największe wrażenie (zaraz po Millenium). Wartka akcja, dobra gra napięciem, perfekcyjnie oddane cha... Recenzja książki Uczeń. Część 2

ILUZJA MIŁOŚCI

5.11.2019

„Jakim sposobem godło piękna mogłem przedzierzgnąć w symbol brzydoty?” Bohaterem noweli jest młody i bogaty mężczyzna. Cierpi on na pewne schorzenie, co utwierdza go w uczuciu wyobcowania. Jego jedyną radością jest Berenice – i chociaż jej nie kocha, ma zamiar wziąć z nią ślub. Egeusz – bo tak się nam przedstawia bohater – popada w kolejny sta... Recenzja książki Berenice

JAKIKOLWIEK ŚLAD

5.11.2019

Leah Stevens postanawia oddzielić przeszłość od teraźniejszości grubą linią. Po tym jak wyrzucono ją z pracy, rozstała się z chłopakiem, przeprowadza się do obcego miasta, wraz z przyjaciółką Emmy i zaczyna wszystko od zera. Sprawy komplikują się, kiedy po Emmy ginie ślad, a w pobliżu jej domu zostaje znalezione ciało młodej kobiety, brutalnie pob... Recenzja książki Co o mnie wiesz?

Nie można jej zapomnieć

5.11.2019

Pisać o wojnie nie jest łatwo. Bo jak może być łatwo w jakikolwiek sposób wracać do tak mrocznych wydarzeń? Jak można lekko o nich opowiedzieć? Przytoczyć sylwetki ludzi, którzy zginęli? Pokazać cierpienie ocalonych? Okroić ten temat, tak by zmieścił się na zaledwie kilkuset stronach? Doerrowi udało się zrobić to w sposób tak piękny, ... Recenzja książki Światło, którego nie widać

Byłam zaskoczona!

5.11.2019

Owady chyba nigdy nie kojarzyły mi się zbyt pozytywnie. Kąsające komary, natrętne muszki, nieprzyjemne mrówki. Mam wrażenie, że zawsze słyszałam o nich więcej złego, niż dobrego, a przynajmniej do złego bardziej mi one pasowały. Nigdy nie pomyślałabym więc, że te stworzonka mogą mnie tak po prostu zainteresować. Po „Planetę owadów” sięgnęłam tr... Recenzja książki Terra insecta. Planeta owadów

ZAGINIONA

5.11.2019

Meredith wiedzie idealne życie. Ma bogatego i wpływowego męża, mieszka w luksusowym domu, a ludzie dookoła niej są gotowi spełnić każdy jej kaprys. Brutalna i brudna prawda wychodzi na światło dzienne, kiedy Meredith zostaje uznana za zaginioną. Pierwsze podejrzenie pada na męża… A cóż to za banalna historia? Minka Kent stworzyła bardzo przewidy... Recenzja książki Perfekcyjne kłamstwo

@anetakul92@anetakul92 × 1

Czy Ty również to czujesz?

5.11.2019

Mike i Verity byli nierozłączni przez wiele lat. Wydawało się, że nic nie może ich rozdzielić. Jednak dziś planuje ona poślubić innego mężczyznę. Czy to możliwe, że pokochała go bardziej niż Mike’a? Mężczyzna głęboko wierzy, że ukochana pragnie go jedynie ukarać, a chwilowe niedogodności nie przeszkodzą im wkrótce do siebie wrócić. Rozpoczyna się ... Recenzja książki Okrutne pragnienie

„MOTYL ROZPOŚCIERA SKRZYDŁA”

5.11.2019

„Historia się nie powtarza, ale harmonizuje, a muzyką, którą zwykle tworzy jest muzyka diabła.” Temat czasu ostatnio przewija się nieustannie we wszystkich lekturach lub filmach, na jakie trafiam. Przyznam, że zmęczyła mnie już alternatywa lepszego świata. Więc, gdy ponownie natykam się na powieść, w której bohater podróżuje w czasie, na wstępie ... Recenzja książki Dallas '63

Być na ich miejscu

5.11.2019

Kradną, wąchają klej i prostytuują się. Nie odróżniają dobra od zła. Myślą o dniu dzisiejszym, zapominając o jutrze. Nie dbają o wykształcenie, nie liczą na dobrą pracę. Żyją na i dla ulicy. Biedne dzieci Limy. W swoim reportażu Szady zwraca uwagę na główne problemy, z którymi zmaga się współczesna Lima, biorąc pod uwagę przed wszystkim sytuac... Recenzja książki Ulica mnie woła. Życiorysy z Limy

Co możesz mi polecić?

5.11.2019

Nie spotkałam się wcześniej z twórczością Beaty Pawlikowskiej i być może nie nastąpiłoby to szybko, gdyby nie fakt, że stworzyła taką podróżniczo- kulinarną opowieść. Myśląc o zwiedzaniu świata, w dużej mierze poświęcam się fantazjom dotyczącym miejscowej żywności, możliwości poznawania nowych smaków i ulicznym przysmakom. Dlatego też nowa książka... Recenzja książki Śniadania świata

UWOLNIJ MNIE OD CZEKANIA

5.11.2019

„Błagałem niebo — znużyłem je swoim błaganiem — by mi zwoliło szybszego znijścia tej stali. Bezrozumny, oszalały — siliłem się unieść z miejsca, by iść na spotkanie tej straszliwej, przepełnionej ruchem szablicy. A potem zapadłem się nagle w wielką ciszę — i trwałem — rozpostarty, uśmiechając się do błyskotliwej śmierci, jak dziecko uśmiecha się d... Recenzja książki Studnia i wahadło

@anetakul92@anetakul92