Czy jutro jest czyste?

9.11.2019

Przebierałam nóżkami z niecierpliwością w oczekiwaniu na kolejny tom. Krzysztof Spadło każe nam długo czekać na kolejne odsłony ale za to dostajemy dopracowaną w każdym calu historię. Zbliżamy się do końca historii Ropucha - najstarszego wiekiem i stażem więźnia zakładu we Wronkach. Nasz bohater nie robi się młodszy, co daje się odczuć czytając je... Recenzja książki Skazaniec VII. Jutro jest czyste

@Nina@Nina × 2

Opętanie - Erica Spindler

9.11.2019

Zbliża się Szósta rocznica jak Nowy Orlean nawiedził huragan Katrina. ,, Podczas Katriny każdy ucierpiał i stał się ofiarą zespołu stresu pourazowego” Mira, która zajmuje się renowacją witraży, pomimo tak długiego upływu czasu nadal nie może poradzić sobie z traumą jaką przeżyła po utracie ukochanego męża Jeffa podczas huraganu. Oskarżana prz... Recenzja książki Opętanie

@ela_r22@ela_r22 × 3

Szczygieł - rozmyślania nad życiem i sztuką

9.11.2019

" Jeśli obraz naprawdę przeniknie do twego serca [..] nie mówisz sobie wtedy: "och, podoba mi się ten obraz, bo jest taki uniwersalny". "Podoba mi się, bo przemawia do całej ludzkości". Nie z tego powodu ktoś zakochuje się w dziele sztuki. To raczej potajemny szept z korytarza. "Pst, ty. Hej, mały. Tak ty". Indywidualny wstrząs w sercu.[...] "Jest... Recenzja książki Szczygieł

@RajKSiazek@RajKSiazek

O pomerdanym świecie słów kilka...

9.11.2019

Towarzyszą nam codziennie. Małe, duże, chude lub grube... Psy można spotkać wszędzie. Stały się nieodłącznym przyjacielem człowieka. Jednak nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak świat wygląda z ich perspektywy! Toby, Koleżka bądź Bailey... Główny bohater książki przeżywa wiele żyć, za każdym razem ucząc się czegoś nowego. I to moim zdaniem j... Recenzja książki Był sobie pies

@gloria11@gloria11 × 2

Belgijska melancholia

9.11.2019

Bardzo wciągające opowieści o Belgii i Belgach, pisane z zaangażowaniem, sercem i pasją - Autor ewidentnie wykazuje emocjonalne przejęcie tematem. Zajmujący rys historyczny o powstaniu niepodległego państwa belgijskiego (1830 r.) „którego mieszkańcy, jak żadni inni, zdominowani byli w przeszłości przez wszystkie europejskie mocarstwa i imperia”, o... Recenzja książki Belgijska melancholia

@MgorzataM@MgorzataM × 1

Cienie przeszłości

9.11.2019

Historia dziewczyny, która zostaje napadnięta, pobita, budzi się w szpitalu i nic nie pamięta. Wyobraźcie sobie, patrzysz w lustro i widzisz obcą twarz nie znasz tej osoby , w głowie mętlik, czarna dziura - KOSZMAR. Cała opowieść dzieje się w jednym z najpiękniejszych miast Polski - Krakowie. Bohaterka Karina młoda kobita o silnej osobowości, u... Recenzja książki Cienie przeszłości

@ela_r22@ela_r22 × 3

Macham przez to okno, ale i tak nikt nie widzi...

9.11.2019

Znacie Connora Murphy'ego? To ten ćpun z trzeciej klasy, który niedawno popełnił samobójstwo. Podobno znaleziono przy nim list od Evana Hansena. Nikt nie miał pojęcia, że się znali, ale podobno się przyjaźnili. W ogóle kojarzycie Evana? Taki niepozorny, mało się odzywał. W sumie nikt szczególny. I podobno miał jakiś lęk społeczny czy coś... Znali ... Recenzja książki Drogi Evanie Hansenie

"Porozumienie trzech" czy nieporozumienie?

9.11.2019

"Taniec marionetek" przypadł mi do gustu dzięki głównym bohaterom, dialogom i postępującej akcji. Owszem opisy mnie czasem dobijały, a nazw do tej pory nie potrafię wymówić (na szczęście nie muszę), więc tym chętniej zabrałam się do kontynuacji. Znałam świat, miejsce akcji, postaci, styl autora. Miałam oczekiwania i to nie małe... I, kurczę, no...... Recenzja książki Porozumienie Trzech

Kicia Kocia w przedszkolu

9.11.2019

Przedszkole to nieunikniony temat dla każdego dziecka, niektórzy ledwo wejdą do sali zapominają o mamie ale są też dzieci które przez cały dzień pochlipują w kącie, a jak było u Kicia Koci? Jak w każdy poniedziałek Kicia Kocia zjada smaczne śniadanie i szykuje się do przedszkola, tam już są Pacek i Adelka razem biegną do sali zabaw. W przedszkolu ... Recenzja książki Kicia Kocia w przedszkolu

Kicia Kocia to moje!

9.11.2019

Rodzice jedynaków ale oczywiście nie tylko mają czasem problem z tym że jego dziecko nie chce się niczym dzielić, przyjeżdża rodzina, kuzyni wchodzą do pokoju dziecka się pobawić a ono biega po całym pokoju krzycząc że to jego, wyrywając zabawki, co wtedy zrobić? Kicia Kocia ma wielu przyjaciół, pewnego dnia odwiedza ją Pacek, razem mają pobawić s... Recenzja książki Kicia Kocia. To moje!

Kicia Kocia sprząta

9.11.2019

Pomimo że bardzo kochamy swoje dzieci nie jeden rodzic wychodzi z siebie gdy na dopiero co umytą podłogę dziecko wylewa klejący się sok lub gdy właśnie co ułożone równo na półce książki już leżą na całej podłodze, jak przekonać dziecko że sprzątanie po sobie to też fajna zabawa? Tata Kici Koci postanawia nauczyć ją sprzątać, oczywiście ona nie roz... Recenzja książki Kicia Kocia sprząta

Lidka

9.11.2019

Przychodzi taki moment że prawie u każdej kobiety budzi się instynkt macierzyński i wtedy decyduje się na dziecko, mija kilka miesięcy i mały niemowlak pojawia się na świecie ale co jeśli mijają lata a jego nie ma? Lidka nie miała łatwego dzieciństwa, była niekochanym dzieckiem więc gdy tylko wyprowadziła się z domu zapragnęła dziecka które kochał... Recenzja książki Lidka

Adela

9.11.2019

W drugiej części pięknej historii o mieszkańcach Pogodnej bliżej poznajemy Adele ale oczywiście nie rozstajemy się z Bogusią. Adela postanawia wpaść do sklepiku a tam spotyka Annę, zaginioną kilka lat temu żonę Wiktora który jest miłością Bogusi, Niwska wyczuwa że chce ona wrócić do Potockiego i postanawia zrobić wszystko żeby tak się nie stało. N... Recenzja książki Sklepik z niespodzianką. Adela

Bogusia

9.11.2019

Uwielbiam książki które czyta się lekko i przyjemnie, ta właśnie do takiej należy, historia o miłości, zranionym sercu i spełnianiu marzeń. Bogusia Leszczyńska za zarobione za granicą pieniądze pragnie otworzyć kwiaciarnię, wracając do domu przejeżdża przez miejscowość Pogodna i znajduje kamienicę którą wynajmuje od razu. Miejscowi przyjmują ją ja... Recenzja książki Sklepik z Niespodzianką. Bogusia

Gra w dorosłych

9.11.2019

Pierwszą miłość pamięta się podobno zawsze i pomimo to że mało takich potrafi przetrwać to coś nam po tym uczuciu zostaje, a czy wakacyjna miłość potrafi być prawdziwa czy to tylko chwilowa przygoda? Kiedy młody student w ramach wakacyjnej przygody wyjeżdża nad Bałtyk do pracy jako ratownik, nie spodziewa się że zmieni się jego życie. Podczas waka... Recenzja książki Gra w dorosłych

Rok we mgle

9.11.2019

Utrata kogoś bliskiego nieodwracalnie zmienia coś w naszym życiu, nieustannie zastanawiamy się czy mogliśmy zrobić coś żeby tego uniknąć i nie umiemy na nowo odnaleźć się w rzeczywistości. Dla Abigail i Emmy był to zwykły dzień, Jake, tata Emmy wyjechał i jego narzeczona wreszcie mogła udowodnić że będzie dobrą mamą dla jego córki. Podczas spaceru... Recenzja książki Rok we mgle

Tropiciel

9.11.2019

Powieści fantasy z krasnoludkami, czarownicami i elfami zdecydowanie nie należą do moich ulubionych, ale to nie oznacza że nie ma wyjątków, dlatego też zdarza mi się po takie sięgnąć żeby wśród tego gatunku znaleźć perełki. Sodi Yudherthardere krasnoludzki Tropiciel oraz Yasa potężny mag wyruszają w Ciemny Las żeby rozwikłać zagadkę mężczyzn któr... Recenzja książki Tropiciel

Różany eter

9.11.2019

Pierwszy raz w moje ręce trafiła książka z @Link i ogromnie zachwyciła mnie okładka, piękna i tajemnicza, aż nie mogłam się doczekać aż poznam uroczą dziewczynę która na niej widnieje. Róża nie miała łatwego życia, była sierotą podrzuconą siostrom zakonnym przez ojca gdy była jeszcze mała. "Nigdy nie dociekałam, co się z nim stało. Miałam do niego... Recenzja książki Różany eter

Helskie tajemnice....

9.11.2019

Mam lekko mieszane odczucia w stosunku do tej książki, ale mimo to uważam ją za bardzo dobrą. Autorka umieściła w niej mnóstwo danych o historii Półwyspu Helskiego, wiele ciekawostek, a ilustracje - zazwyczaj stare zdjęcia - przybliżają obraz dawnego Helu. Pierwszy rozdział, mówiący o Balbinie, jego pojawieniu się na plaży i dalszych losach, oraz... Recenzja książki Sekrety Półwyspu Helskiego

@Vemona@Vemona × 1

Dystrykt Warszawa

9.11.2019

Kolejna przeczytana przeze mnie książka która łączy świat realny ze światem fantasy, coś dla miłośników nierealnych stworzeń pomieszanych z normalnymi ludźmi oraz historii które toczą się w naszym świecie ale nigdy zdarzyć by się nie mogły. Pewnego dnia życie Dominika zmienia się diametralnie, na niebie pojawia się czerwona Rana a świat przysłania... Recenzja książki Dystrykt Warszawa

Oj bo się oBLAZE

9.11.2019

No nie, nie obrażę się, wyrosłem już z wieku, w którym ludzie się obrażają (co wcale nie znaczy, że zdziadziałem, mam nadzieję). Ponadto jest kilka powodów, które mi nie pozwalają się obrazić na tą pozycję: po pierwsze, lubię Kingę i już; po drugie, autor sam we wstępie pisze, że nie jest to jego udane dzieło i to tak bardzo, że na ładnych parę la... Recenzja książki Blaze

@fprefect@fprefect

Milczenie aniołów

9.11.2019

Wojna to był bardzo zły czas i niestety nawet kiedy już się skończyła ludzie dalej żyli w strachu, nigdy nie mogli zapomnieć o tym co widzieli, żyjąc dalej z nadzieją że nigdy nie powróci. Szymek aplikant który bierze wszystkie trudne i kontrowersyjne sprawy ciągle kłóci się ze swoją żoną Zosią, nawet myślą o rozwodzie ale mężczyzna nie chce tego ... Recenzja książki Milczenie aniołów

Tylko martwi mogą przetrwać

9.11.2019

Tessa straciła wszystko na czym jej zależało. Rozpoczyna nowe życie w nowym mieście oraz w znienawidzonej przez nią pracy. W drugim tomie Tessa ma nowe zadanie do rozwiązania. Musi dowiedzieć się co lub kto, stoi za zaginięciem skarabeuszy, które mogą przynieść prawdziwe piekło na ziemi. Nie jest jej jednak łatwo, jedyne o czym aktualnie myśli Tes... Recenzja książki Tylko Martwi Mogą Przetrwać

@shevill_books@shevill_books

Mała psychopatka

9.11.2019

Co by się stało, gdybyś odkrył, że osoba, którą kochasz, która mieszka z Tobą pod jednym dachem jest psychopatą? Co byś zrobił, gdyby ludzie z Twojego otoczenia nie byli skłonni dać Ci wiary w to odkrycie, a Ty musiałbyś wziąć na siebie ciężar ochrony całego świata przed demonem? Wreszcie, co by było, gdyby tym psychopatą okazała się Twoja młodsza... Recenzja książki Moja siostra Rosa

"Wyrok"

9.11.2019

"Wyrok" Karolina Wójciak to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Czy było udane? Dwie bohaterki, Pola i Anita. Dwa różne światy. Dwie historie, które jednak się łączą. Pola, szykuje się do ślubu z Mateuszem a także jest w trakcie pisania pracy magisterskiej. Jednak ma problem z doborem tematu. Z pomocą przychodzi jej babcia, gdy o... Recenzja książki Wyrok