Troje na huśtawce

15.11.2019

Na pierwszy rzut oka powieść „Troje na huśtawce” Nataszy Sochy nie różni się od wszystkich innych miłosnych historii. Jest ona i on. Są motyle w brzuchu, pożądanie, wzajemna fascynacja. Nic odkrywczego. Przecież tyle razy czytaliśmy (choć w sumie powinnam napisać czytałyśmy, bo to literatura adresowana typowo do kobiet) takie historie. Jednak w te... Recenzja książki Troje na huśtawce

Niebanalna historia

15.11.2019

Magda i Maciek pochodzą z rodzin patologicznych. Magda wychowywana przez ojca i brata, którzy uczciwej pracy unikają jak ognia. W końcu obaj trafiają do więzienia, a Magda zostaje sama. Maciek mieszka z kalekim ojcem topiącym smutki w alkoholu. Młodzi trafiają do osiedlowego gangu i żyją z kradzieży. Magda jest doskonałym kieszonkowcem i kradnie... Recenzja książki Pasażer na gapę

Zaangażowanie w role społeczne.

15.11.2019

Kruczkowski poprzez swoje reportaże próbuje znaleźć odpowiedź, co znaczy być dobrym ojcem. Każda rodzina zmaga się z własnymi problemami, obojętne czy to pełna, stabilna komórka, która w miarę na bieżąco ogarnia potrzeby dziecka, czy też dom z jednym rodzicem, gdzie dodatkowo dochodzi zmaganie się z czasem by ze wszystkim zdążyć. Są też rodziny w... Recenzja książki Halo Tato. Reportaże o dobrym ojcostwie

Całkiem dobra powieść

15.11.2019

Po prozę Agnieszki Lis sięgnęłam po raz pierwszy, dlatego miałam pewne obawy, czy jej książka mi się spodoba. Nie miałam pojęcia, czy wkomponuje się w mój czytelniczy gust. Monika– spokojna, cicha jak myszka, z milionem kompleksów. Żyje cicho, aby nikomu nie przeszkadzać. Robert przystojny, dobrze zarabiający, elokwentny. Tych dwoje jakże różnych... Recenzja książki Pozytywka

Historia przeciętna

15.11.2019

Główną bohaterką powieści „Karuzela” autorstwa Agnieszki Lis jest Renata. Jest żoną a także matką trójki dzieci. Nie pracuje, zajmuje się domem. Jest aktywna i ciągle zabiegana. Pewnego dnia dopada ją przeziębienie. Niby zwykła infekcja, która niestety długo nie chce minąć. Kobieta jest słaba, więc lekarz prowadzący zaleca zrobienie badań. Diagnoz... Recenzja książki Karuzela

@agnieszka_maciejewska@agnieszka_maciejewska

Podróż przez ukryte piękno Italii.

15.11.2019

"Ukryta Toskania" to nic innego, jak bardzo osobisty dziennik subiektywnie przekazujący to, co Autora urzekło w Toskanii. Jednocześnie pełen odniesień historycznych kształtujących obecny obraz opisywanego obszaru. John Keahey odkrywa przed nami Toskanię, tę mniej znaną, bazując na urokach miejsc poza obszarami wielkich miast. Co nie znaczy, że z... Recenzja książki Ukryta Toskania

Malarz świata ułudy

15.11.2019

Narracja powierzona jest Masuji Ono, obecnie emerytowany malarz, pogrążający się w rozmyślaniach. Z jednej strony jego życie upływa na prozie codziennych spraw, a z drugiej jest rozrachunkiem z dawnym porządkiem. Co musi nastąpić, by nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości i odnaleźć się w zwykłych sytuacjach z bliskimi. Tu egzystencja zatacza koł... Recenzja książki Malarz świata ułudy

@Asamitt@Asamitt × 6

Mam na imię Jutro

15.11.2019

"Mam na imię Jutro" to książka zaklasyfikowana do literatury młodzieżowej. Po lekturze, nie wiem, czy trafnie. Mam wrażenie, że jest to pozycja skierowana do grupy trochę ambitniejszych czytelników (niekoniecznie młodzieży), dość rozeznanych w świecie, bo aby odnaleźć się dobrze w akcji, należy mieć jako takie pojęcie o historii Europy oraz sztuc... Recenzja książki Mam na imię Jutro

Spirala zakręconej fabuły

15.11.2019

"Siedem śmierci Evelyn Hardcastle" to książka bardzo inna od tych, które miałam okazję do tej pory czytać i ta odmienność jest jej największą zaletą. Chociaż czerpie z klasyki kryminału, sam pomysł autora jest dość odkrywczy, a fabuła tak poprowadzona, że przynajmniej ja płynęłam razem z bohaterem i zaniechałam wszelkich prób samodzielnego rozwią... Recenzja książki Siedem śmierci Evelyn Hardcastle

Grzech nasz codzienny

15.11.2019

Pierwszy raz miałam do czynienia ze słowackim kryminałem, zatem żadnego porównania w tej kategorii nie znajduję, jednak od razu mogę powiedzieć, że książka Dana to coś nietuzinkowego. "Kryminały z polityka w tle.Postacie z krwi i kości. Soczysty język, wartka akcja. Humor" - ten podkreślony lapidarny opis widniejący na okładce jest kwintesencj... Recenzja książki Grzech nasz codzienny

Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej

15.11.2019

"Jeśli bywają łzy smutku, to są i łzy szczęścia. Jeśli jest czas walki, to przyjdzie czas wyzwolenia". (str. 125) Rewelacyjna biografia Aleksandry Szczerbińskiej drugiej żony Piłsudskiego oparta na " Wspomnieniach" autorstwa bohaterki, wywiadach i rozmowach osób ją znających i materiałach źródłowych z różnych miejsc. Jej postać została przedstawi... Recenzja książki Kobieta, którą pokochał Marszałek

@asach1@asach1 × 2

Pamięć lawendy

15.11.2019

"Nigdy nie wiadomo, kto zmieni twoje życie, ale każdy z nas wie doskonale, kto pogrąży go w czarnej otchłani, kiedy odejdzie - zwłaszcza jeśli odchodzi przed czasem". (str. 53) Jest to bardzo smutna książka. Jej lektura zmusza do zastanowienia się nad swoim życiem, jego ulotnością,przeznaczeniem, analizowaniem wspomnień i chwil z przeszłości, spe... Recenzja książki Pamięć Lawendy

@asach1@asach1 × 3

Wyjątkowa opowieść

15.11.2019

Pierwsze co uderza, to dbałość autorki o każde zapisane słowo i nadanie od pierwszych wersów klimatu opowieści. Wiadomo, że stajemy przed czymś nieodgadnionym, historią, w której wiele punktów będziemy powoli odkrywać, a z drugiej strony nadanie jej wolnego rytmu, jakby dla dania czasu na przyjrzenie się szczegółom i delektowania się każdym zdani... Recenzja książki Książka Racheli

@Asamitt@Asamitt × 4

Niewierność

15.11.2019

Nie mam szczególnej ochoty wnikać w sytuacje bohaterów i zastanawiać się nad ludzką moralnością, wyborami i tym wszystkim, czym ludzie kierują się w takich sytuacjach. Bezmyślnością można nazwać jednorazowy skok w bok, bo zadziałał nastrój chwili, hormony, wzburzenie po kłótni ze stałym partnerem, czy co tam jeszcze. Jednak romans rozpatruje się ... Recenzja książki Niewierność

@Asamitt@Asamitt × 2

Na spokojnie, na luzie.

15.11.2019

Jak kryminał to ja czekam w kolejce! A polskie kryminały mają w sobie to coś, co pozwala mi oddać się lekturze w całości. Tym razem zapoznałam się z panem Dominikiem Sokołowskim i było to bardzo udane spotkanie! Można by rzec, że jeśli mamy trupa to więcej nam nie trzeba, ale to nie tak. W Gdańsku mamy denata. Doświadczonemu Prokuratowi przypada ... Recenzja książki Syn swojego ojca

Historia życia

15.11.2019

Nie jest dobrze rozpoczynać lekturę przed snem, na dobrą sprawę nie wiedząc z czym zetkniemy się w treści. To może skończyć się tym, że zamiast sprawdzić, czy będzie nam odpowiadał styl i tok akcji, zaczynamy maksymalnie angażować się w fabułę i kończy się na nieprzespanej nocy. A Eskens przedstawia swoich bohaterów wiarygodnie, tworząc wokół au... Recenzja książki Pogrzebane życie

@Asamitt@Asamitt × 1

"Nie boję się ciemności, które znam".

15.11.2019

"Obcy - 8. pasażer Nostromo" to jeden z niewielu filmów, które wywołały we mnie uczucie strachu. Fakt, że byłam wtedy dzieckiem... Jednak, kiedy po wielu latach włączam go znowu, to nadal dostrzegam momenty, w których potrafi on jeszcze coś we mnie poruszyć. "Obcy" jest dość nietypowy. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się nam, że to zwykłe scienc... Recenzja książki Obcy: 8 pasażer Nostromo

@pod_lasem_czytane@pod_lasem_czytane × 1

MAŁY, RUDY PROBLEM

15.11.2019

Jeszcze w szkole kazano nam zapoznać się z losami „Ani z Zielonego Wzgórza”. Jako smarkula nie widziałam w tej powieści niczego wyjątkowego. Drażniła mnie wiecznie rozkojarzona Anka, szorstka Maryla i arogancki Gilbert. Z czasem moje podejście zupełnie się zmieniło. Po licznych obejrzanych przeze mnie ekranizacjach, postanowiłam ponownie wgłębić s... Recenzja książki Ania z Zielonego Wzgórza

@anetakul92@anetakul92 × 4

GŁĘBOKA RYSA

15.11.2019

"Podświadomie umieściła jego osobę na czymś w rodzaju mentalnego piedestału, jako kogoś nieskażonego ludzkimi słabościami i niedoskonałościami. I teraz w tym piedestale pojawiła się tak głęboka rysa, że groziło to upadkiem całego pomnika, o ile ten już nie rozpadł się na części." Co byś zrobił, gdyby się okazało, że osoba, którą kochasz i znasz p... Recenzja książki Oszukana

@anetakul92@anetakul92 × 5

ODMIENIĆ SWÓJ LOS

15.11.2019

“Jakże inaczej wyglądałoby nasze życie, gdybyśmy wiedzieli, jak niewiele go nam zostało”. Życie nie rozpieszczało Kimberly Rossi. Śmierć matki w dzieciństwie, dwukrotne zerwane zaręczyny i jeszcze rozwód. Kobieta nie wierzy, że spotka ją szczęście. Powodów swojej samotności szuka w sobie. W hotelu Pod Jemiołą organizowane są warsztaty dla począ... Recenzja książki Hotel Pod Jemiołą

@anetakul92@anetakul92 × 3

UKARTOWANY ODWET

15.11.2019

1997 r. / Miało być tak pięknie. Wakacje z dala od domu, towarzystwo najlepszej przyjaciółki i conocne zakrapiane alkoholem imprezy. Kiedy na jednej z nich dziewczyny spotykają swoich starszych kolegów ze szkoły, chętnie przyłączają się do dalszej zabawy. Nikt nie spodziewa się takich skutków tej nocy. Josefin zostaje brutalnie zgwałcona, a jej tr... Recenzja książki Pierwsze kłamstwo

@anetakul92@anetakul92 × 1

„LĘKAJCIE SIĘ PANA”

15.11.2019

Książkę dostałam w prezencie. Moja siostra wie, że interesuję się mistycyzmem, mitami i różnorakimi kultami, więc ta krótka powieść tego nieznanego mi autora, wydawała się idealna. Prywatny detektyw Max Fjellanger przybył do Norwegii na pogrzeb swojego dawnego partnera z policji. Rodzina nie wierzy w jego samobójstwo, zaś nowy komendant upiera si... Recenzja książki Obrączka diabła

@anetakul92@anetakul92

Oni się tam w tańcu... no ten...

15.11.2019

Wystarczyło, że zobaczyłam informację o Book Tour na fanpage Jeszcze tylko jeden rozdział, obiecuję i już wiedziałam, że nie mogę zaprzepaścić takiej okazji! Już wcześniej wzięłam udział w ankiecie, gdzie decydowało się o losie „Pierwszego roku” (do wyboru była właśnie ta zabawa oraz konkurs), dlatego też zgłosiłam swoją kandydaturę. I wreszcie na... Recenzja książki Pierwszy rok

@Aleksandra_B@Aleksandra_B

Pora namiętności oznacza porę na zmianę.

15.11.2019

Kate Harper - Młoda żona, matka i kochnka. Rodzice dziewczyny wyrzekli się jej kiedy, ta postnawia wyjść za mąż za odnoszącego sukcesy starszego od siebie sportowca. Kate miała wówczas dziewiętnaście lat ,a jej narzeczony zbliżał się do trzydziestki. Zamożni i wykształceni rodzice nie mogli i nie chcieli pogodzić się z faktem, że ich jedyna córka ... Recenzja książki Pora namiętności

@Ewelina_Czytalska@Ewelina_Czytalska × 4

Enola Holmes

15.11.2019

Ostatnio, jak pewnie część z Was widziała, chętnie sięgam po książki związane w jakiś sposób z Sherlockiem Holmes'em. Nie ukrywam, że kręci mnie jego świat i dlatego też sięgnęłam po tę książkę, mimo że jest to jak by nie było lektura dla młodszych czytelników. W pierwszej kolejności kupiła mnie okładka (nazwisko oczywiście też, ale je... Recenzja książki Sprawa zaginionego markiza