Szósty

14.01.2011

Jest taki dowcip: Mały Jasio pyta taty: - Tato, a co to są ambiwalentne uczucia? - No wiesz synu, wyjaśnię Ci to na przykładzie: Ambiwalentne uczucie to na przykład takie, gdy teściowa wpadła w przepaść w Twoim nowym samochodzie. Moje uczucia odnośnie książki są dokładnie takie, jak w dowcipie. Ale po kolei... Przebrnięcie aż do finału powieś... Recenzja książki Szósty

@Archideus@Archideus

Zioła prowansalskie

14.01.2011

Energia, jaką poświęcam na to, żeby nie czytać bestsellerów, z pewnością jest godna lepszej sprawy. Z rzadka się nadłamuję, bo a nuż miliony nie mogą się mylić i umknie mi, nie powiem, że Dzieło, ale może przynajmniej sympatyczne czytadło. Najłatwiej nadłamać mnie drukując na okładce, w recenzjach i omówieniach, że książka jest ciepła i pełna humor... Recenzja książki Chwała mojego ojca Zamek mojej matki

Niesamowita

14.01.2011

Jakiś czas temu obejrzałam wywiad w porannym programie TVN z Marią Nurowską oraz panią Kasią. Opowiadały o pasji, o lesie i leśnictwie, o wilkach, obie mówiły bardzo interesująco i zachęcająco. Pani Maria zachęcała do przeczytania książki, gdyż oparta jest w głównej mierze na przeżyciach, doświadczeniach pani Kasi oraz jak dobrze pamiętam na ... Recenzja książki Nakarmić Wilki

@sabinka.t1@sabinka.t1

Dziedzictwo Mroku

13.01.2011

Każdy z nas coś dziedziczy: oczy, nos, wybuchowy temperament, miłe usposobienie, pieniądze czy dom. Nie mamy na to żadnego wpływu. Co jednak, jeśli otrzymamy coś, czego wolelibyśmy nigdy nie dostać? Coś okropnego i mrocznego; coś, co może odmienić całe życie?... Grace Divine to córka pastora, wzorowa koleżanka i pilna uczennica. Swoim zachowaniem ... Recenzja książki Dziedzictwo Mroku

@MirandaKorner@MirandaKorner

Jak wiele można zrobić w imię miłości?

13.01.2011

Pierwszą książką Jodi Picoult, którą przeczytałam, było "Bez mojej zgody". Po czym postanowiłam, że przeczytam inne powieści tej autorki, a wiem, że napisała ich sporo. Od tamtego czasu minęło jednak sporo czasu, a ja wciąż nie zajrzałam do żadnego z pozostałych dzieł Picoult. Aż pewnego dnia zobaczyłam na bibliotecznej półce "W imię miłości" i pos... Recenzja książki W imię miłości

Wilczy Miot

13.01.2011

Do przeczytania "Wilczego Miotu" zachęca nas wiele rzeczy - całkiem niezły opis, rekomendacja Fantastyki i jak najbardziej pozytywna opinia innego pisarza. Co prawda okładka pozostawia wiele do życzenia, ale w końcu nie ocenia się książki po okładce. Co otrzymujemy w zamian?... 17-letnia Lilia od dzieciństwa jest uczona tego, że ma zabijać, być ... Recenzja książki Wilczy miot

Incarceron

13.01.2011

"Więzień Incarceron" stał na mojej półce dobrych parę miesięcy, zanim zdecydowałam się do przeczytać. Nie wiem, dlaczego tak się działo. Ciągle miałam co innego do czytania. Niedawno się rozchorowałam, a kiedy przeczytałam już wszystkie książki, które miałam, przypomniałam sobie o powieści Catherine Fisher i zabrałam się do lektury. Autorka bez zb... Recenzja książki Więzień Incarceron

Przebudzenie

13.01.2011

Tę książkę kupiłam parę dni po przeczytaniu pierwszej części. Kiedy zaczęłam czytać, po prostu nie mogłam się od niej oderwać! "Przebudzenie" jest o wiele lepsze niż "Wezwanie". Może dlatego, że w kolejnej części Najmroczniejszych Mocy bardzo dużo się dzieje. Chloe Saunders wraz z Victorią i Rachelle jest przetrzymywana w siedzibie Grupy Edisona... Recenzja książki Przebudzenie

Dziewczyny z Hex Hall

13.01.2011

Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się po tej książce niczego specjalnego. Kupiłam ją głównie dlatego, że w Empiku, w którym dokonywałam zakupu, nie było zbyt wiele książek z powodu przenosin do innego budynku. Przeczytałam ją i muszę przyznać, że jestem zachwycona. Nie wiem, czy to wina moich niskich oczekiwań w stosunku do "Dziewczyn z Hex Hall"; ... Recenzja książki Dziewczyny z Hex Hall

Deklaracja

13.01.2011

Chyba najlepiej będzie, jeśli zacznę od okładki, która jest naprawdę niesamowita. Przedstawia ona motyla otoczonego drutem kolczastym. Bardzo mi się spodobała, jest śliczna! W trakcie czytania możemy zauważyć powiązanie okładki właśnie z treścią książki. "Deklaracja" jest to powieść, której akcja dzieje się w nie tak odległej jak mogłoby się wyd... Recenzja książki Deklaracja

Kosogłos

13.01.2011

Z rosnącym zniecierpliwieniem wyczekiwałam dnia premiery "Kosogłosa" w Polsce. Kiedy książka wreszcie się ukazała, od razu ją kupiłam. I tak jak w przypadku pozostałych części, zakup okazał się bardzo słuszny. Siedemnastoletnia już Katniss Everdeen staje do trzeciej i ostatniej walki z Kapitolem. Trybutka Igrzysk Śmierci i Ćwierczwiecza Poskromi... Recenzja książki Kosogłos

Kolekcjoner – Evelyn Grill

13.01.2011

Jak twierdzi Alfred Irgang, tytułowy kolekcjoner i niedoszły profesor: zbieranie zawsze prowadzi do wiedzy. Niestety w jego przypadku zbieractwo przyjęło formę choroby, która zaczyna zagrażać nie tylko jemu ale i jego sąsiadom. „Czuł się wprost atakowany przez rzeczy, wystarczyło się tylko po nie schylić. Jestem zbieraczem przedmiotów, stwierdzi... Recenzja książki Kolekcjoner

@xVariax@xVariax

Bardzo dobra!

13.01.2011

"Uciec przed cieniem" to debiutancka powieść Ewy Kopsik. Jest to powieść psychologiczna, świetnie opisana i rewelacyjnie przekazana. Narratorem książki jest młoda kobieta, zamknięta w sobie, nieśmiała, żyjąca w cieniu męża - artysty. Kobieta ta całe życie żyje z boku mężczyzn, daje się im zdominować, podporządkowuje się im całkowicie. Czy jest ... Recenzja książki Uciec przed cieniem

@sabinka.t1@sabinka.t1

ukryte lata

13.01.2011

Książkę polecała mi bardzo koleżanka z pracy, twierdząc, że nie będę mogła się od niej oderwać. No i miała rację. Nigdy nie czytałam żadnej innej książki tej autorki, wiedziałam tylko, że to romans. Ale okazało się że oprócz romansu jest to wspaniała opowieść o losach rodziny Danvers. Sage ma nienajlepsze stosunki z matką, wcześnie wyprowadziła się... Recenzja książki Ukryte lata

@toska82@toska82

Małżeństwo to wyzwanie

13.01.2011

Wiele z bajek, które uwielbiałam czytać w dzieciństwie kończyło się tak: "wzięli ślub , wyprawili huczne wesele i żyli długo i szczęśliwie". Realne życie jednak to nie romantyczna bajka i nie zawsze ślub z ukochanym i kochającym mężczyzną gwarantuje wieloletnią idyllę. Małżeństwo często okazuje się kruche jak lód i wymagające jak egzotyczna roślina... Recenzja książki Sto Dni Po Ślubie

@malineczka74

Rzeczywistość w PRL-u nie taka znowu szara...

12.01.2011

Reprezentantka Fabryki Słów, z którą współpracuję mogłaby bez problemu zaświadczyć, że o tej książce marudziłam jej przez dobrych kilka miesięcy. W końcu dwa dni temu dotarła do mych rąk wyczekiwana pozycja, czy mogłam się oprzeć? Wychodząc z założenia, że wizyta u dentystki to coś średnio przyjemnego zabrałam sobie "Wampira z M-3" w celu umilenia ... Recenzja książki Wampir z M-3

@enga@enga × 1

Mariola, moje krople!

12.01.2011

Autorka powieści „Mariola, moje krople...” zabiera nas w czasy osławionego i obecnie często występującego w żartach PRL-u. Ja jako mała dziewczynka nie mogę pamiętać stania w kolejkach, jedzenia na kartki czy ciągle pustych półek. W obecnych czasach jest to dla mnie wręcz niewyobrażalne, a jednak przecież kiedyś tak było. I to wcale nie tak dawno. ... Recenzja książki Mariola, moje krople!

@edith@edith

Najdalsza podróż krótka opowieść o życiu śmierci i umieraniu

12.01.2011

Constanze Kopp napisała „Najdalszą podróż. Krótką opowieść o życiu i umieraniu” dzięki rozmowom ze swoją córką, a także dzięki wizytom w hamburskim hospicjum dla dzieci. Podziwiam za siłę, odwagę i mądrość – nie wiem czy ja potrafiłabym przeprowadzić rozmowę o umieraniu z moim synem, który jest prawie rówieśnikiem z bohaterką książki. Ona – Franny ... Recenzja książki Najdalsza podróż

@Tajemnica33@Tajemnica33

Królowa Lata

12.01.2011

Z czystej ciekawości, sięgnęłam w końcu po Królową Lata. Po tylu ciepłych recenzjach i gryzącym mnie poczuciu winy, że do tej pory nie pognałam po tą książkę do księgarni, rozsiadłam się z nią wygodnie. I co zastałam? Historie Asilinn, dziewczyny mogącej widzieć wróżki. Nie są to jednak stworzenia dobre i łagodne niczym z bajek dla dzieci. Są nier... Recenzja książki Królowa Lata

@Violet@Violet

Koniec wszystkiego

12.01.2011

Lizzie i Evie to przyjaciółki. Mają po 13 lat i praktycznie się nie rozstają - mieszkają obok siebie, chodzą do tej samej klasy, czasami nocują nawzajem w swoich domach. wiedzą o sobie wszystko. Przynajmniej tak się Lizzie zdawało. Pewnego dnia Evie znika - dziewczynki rozstają się pod szkołą, mają zobaczyć się niedługo, ale Evie nigdzie nie ma. Za... Recenzja książki Koniec wszystkiego

Pieśń o Rolandzie

12.01.2011

„Ach, jakiś ty rycerski, jakiś odważny!” Takie słowa łatwo wypowiedzieć, a i papier wszystko przyjmie. Lecz co tak naprawdę mamy na myśli, opisując kogoś takimi przymiotnikami? „Pieśń o Rolandzie” była spisana wiele razy i na różne sposoby. Nie znamy prawdziwego bądź pierwszego autora. Przyjmuje się jednak, że mógł być to Turold z... Recenzja książki Pieśń o Rolandzie

@Kobra94@Kobra94

Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy

11.01.2011

O Małgorzacie Gutowskiej-Adamczyk do tej pory nie słyszałam. Może to dlatego, że do tej pory pisała książki dla dzieci, a ja takowych już nie czytam. Z okładki dowiedziałam się, że autorka powieści otrzymała nagrodę za „Książkę roku 2008” za powieść „13. Poprzeczna”, co na pewno jest osiągnięciem znacznym. O nagrodzonej książce nic nie słyszałam, m... Recenzja książki Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy

@Mani@Mani

Bajki dla niektórych dorosłych. O nim i o niej.

11.01.2011

Moja przygoda z debiutancką książką Karola Arentowicza: "Bajki dla niektórych dorosłych" rozpoczęła się dość optymistycznie. A to dlatego, że bardzo spodobał mi się projekt okładki i pomysł na to, aby książkę podzielić na dwie części: "o niej" i "o nim". Zmysłowe wrażenie zaliczone na 5-tkę! Pora przejść dalej... Myślałam, że lektura, którą wł... Recenzja książki Bajki dla niektórych dorosłych. O nim i o niej.

@Kasiulka@Kasiulka

Podróże po Azji Środkowej 1885 - 1890

11.01.2011

Ojciec Bronisława Grąbczewskiego był powstańcem biorącym udział w powstaniu styczniowym, a sam Bronisław rósł w domu o patriotycznych korzeniach. Jednak, gdy dorósł był na rozdrożu: podążać za głosem patriotyzmu, czy głosem pasji? Bo był z niego pasjonat podróży, odkrywania nieznanego, miał żyłkę awanturnika. To wszystko spowodowało, że zaciągnął s... Recenzja książki Podróże po Azji Środkowej 1885 - 1890

@enga@enga

W zbawiennej próżni

11.01.2011

Lata 20-ste XX w i lata 90-te, dwie kobiety, dwa uczucia. Raziela i Amy. Co może łączyć pannę z dobrego domu z kobietą spełniającą się zawodową i szczęśliwie zamężną? Jedna nie zdążyła zaznać szczęścia w małżeństwie, druga wprost przeciwnie, ale czy na pewno? Wbrew pozorom dziewczyna z początku wieku wyrastała ponad przeciętność, nie bała się sięga... Recenzja książki W zbawiennej próżni

@Kasia9@Kasia9