Pij, graj używaj - Andrew Gottlieb

17.01.2011

Pierwsze słowa : NIE POLECAM Dlaczego wydawnictwa biorą się za coś takiego. Uważam, że jak coś robić to już dobrze, a książka ta dobra nie jest. Miała być męską odpowiedzią na Jedz, módl się i kochaj, ale chyba coś nie wyszło. Opis wydawcy: Brawurowa, prześmieszna, pikantna i pouczająca podróż w głąb męskiej natury. Po paskudnym rozwodzie, bohate... Recenzja książki Pij, graj, używaj

Burka miłości - Reyes Monforte

17.01.2011

Jak wiele jesteśmy w stanie zrobić dla wielkiej miłości? Burka miłości to wstrząsająca opowieść naiwnej nastolatki, która uciekła z rodzinnego domu do Londynu, gdzie miała stać się niezależną kobietą. Pewnego dnia poznaje Nasrada, mimo różnicy wieku zakochuje się w Afgańczyku. Tak naprawdę nic nie wiedziała o kraju z którego pochodził jej mąż. Nie... Recenzja książki Burka miłości

Kiedy wchodziłem do pokoju Nicole Krauss

17.01.2011

Prawdę mówiąc nie zwróciła bym uwagi na tą książkę wertując poszczególne tytuły na przepełnionych regałach księgarni. Był to gratis do innej książki kupionej w księgarni Świat Książki. Tak się zaczęło. Samson Greene, profesor literatury angielskiej na Columbia University, zostaje odnaleziony na pustyni w Nevadzie, którą przemierza nieświadomy jak ... Recenzja książki Kiedy wchodziłem do pokoju

W poszukiwaniu...

17.01.2011

Krzyżaków znamy z lekcji historii i z powieści Sienkiewicza. Znamy ich politykę, kierunki ekspansji i okrucieństwo, często skrywane pod białymi płaszczami. Do wątku polityki polsko-krzyżackiej nawiązuje też Krzysztof Wytrykowski w swojej powieści. Oto w krzyżackim Toruniu-przeżywającym właśnie okres największego rozkwitu-działa polski ag... Recenzja książki Srebro Stortebeckera

@Artemizja@Artemizja

Zakręcone życie

16.01.2011

John Maxwell Coetzee laureat Literackiej Nagrody Nobla z 2003 roku, dwukrotny laureat Nagrody Bookera a ja nie czytałam żadnej Jego książki. Wstyd, ciężki wstyd. Sama nie wiem, dlaczego częściej sięgam po literaturę tzw. łatwą, jakkolwiek to brzmi, wszyscy wiedzą, o co chodzi. Dzięki serwisowi Lubimy czytać mogłam zapoznać się zarówno z pióre... Recenzja książki Lato

@Tajemnica33@Tajemnica33

Droga do Zielonego Wzgórza

16.01.2011

O "Drodze do Zielonego Wzgórza" dowiedziałam się już dość dawno. Sam pomysł napisania prequelu wzbudził moją ciekawość. Wspaniale byłoby poznać wcześniejsze losy Ani. Czy Budge Wilson dorównała jednak Montgomery? Jeżeli czytaliście "Anię z Zielonego Wzgórza" z pewnością orientujecie się mniej więcej w jej przeszłości. Jeżeli nie czytaliście: krótk... Recenzja książki Droga do Zielonego Wzgórza

Niewidzialni

16.01.2011

„Niewidzialni” to thriller stworzony przez Michaela Marshalla. Pisarz ten uważany jest za wielki talent w gatunku literatury sensacyjnej. Porównywany jest do Tomasa Harrisa i Deana Koontza. Michael Marshall to twórca licznych opowiadań i mikropowieści z gatunku science-fiction. Jest czterokrotnym zdobywcą prestiżowej nagrody British Fantasy Award... Recenzja książki Niewidzialni

Nutria i Nerwus

16.01.2011

A więc, kolejny tom Jeżycjady. Kolejna dawka historii zwyczajnie niezwyczajnych- bo mogą przytrafić się każdemu z nas. Ale jednak się tak często nie zdarzają. Przyszły mąż Natalii narzucał jej swoją wolę. Uważał, że małżeństwo jest oczywiste. Choć Nutria zawsze znosiła charakter Tunia, doprowadził ją w końcu do żywiołowego wybuchu. Zagubiona dziew... Recenzja książki Nutria i Nerwus

Niosąca radość

16.01.2011

Książka dołączona kiedyś do Oliwii spogląda na mnie z regału i cierpliwie czeka na swoją kolej. Po długim odwlekaniu się doczekała. Główny bohater (jeśli się nie mylę nie podano imienia) jest goniącym za sukcesem biznesmenem. Żyje rutyną nie zastanawiając się zbytnio nad tym, co robi. Pewnego dnia potrącił psa. Z ulgą odjeżdża z miejsca zdarzenia,... Recenzja książki Niosąca radość

Cień Wiatru

16.01.2011

Pamiętacie pierwszą książkę, która Was oczarowała? Która wzbudziła w Was przywiązanie do czytania, otwarła przed Wami bezkresny świat fantazji, świat literatury? Na pewno słyszeliście już kiedyś nazwisko Zafón. Rozgłos zyskał dzięki wydanej w 2005 roku powieści „Cień wiatru”. Zachęcona pozytywnym zdaniem czytelników oraz szumem medialnym wokół poz... Recenzja książki Cień wiatru

Piękna książka o miłości

16.01.2011

Wzruszająca opowieść o niezwykłej miłości. A może jeszcze inaczej - o miłości z niezwykłym łącznikiem. Bo już z tytułu powieści i z mojego pierwszego zdania można się domyślić, że w tej historii niebagatelną rolę odegrają gołębie. I tak jest. W Izraelu jest pewna grupa ludzi hodująca i trenująca gołębie pocztowe. To jak dla mnie dość egzotyczne zaj... Recenzja książki Chłopiec i gołąb

Nie ma świata, nie ma ludzi, nie ma już nic...

16.01.2011

"Ludzie ludziom zgotowali ten los." Każdy z nas pamięta zapewne to zdanie, z jednej ze szkolnych lektur, która przedstawiała odległe czasy i odległe czyny ludzi, stawiających czoła okrutnej rzeczywistości. Gdy skończyłam czytać najnowszą książkę Marcina Pilisa, „Łąka umarłych”, od razu przypomniał mi się ten cytat. Nie wiem czy będę w stanie oddać... Recenzja książki Łąka umarłych

@Agnesscorpio@Agnesscorpio

Zaginieni- Jane Casey

16.01.2011

Niezależnie od gatunku, czy objętości, zdarzają się książki, które czyta się "jednym tchem"- odrywając się od niej na chwilę,cały czas myśli się o jak najszybszym powrocie do lektury. "Zaginieni" Jane Casey jest niewątpliwie właśnie taką książką. Sarah Finch przed szesnastu laty przeżyła tragedię rodzinną- jej starszy brat Charlie pewnego dnia wys... Recenzja książki Zaginieni

@frodo8@frodo8

"Życie bez Lata"

16.01.2011

Lubię czytać literaturę kobiecą .Często są to książki relaksujące ,które rozbawią i przeniosą w inny, bardziej idealny świat .Debiutancka powieść Griffin jest jednak inna. To historia smutna ,wzruszająca i opowiadająca o bólu i cierpieniu. "Życie bez Lata " po prostu chwyta za serce i doprowadza do łez, a również pokazuje jaką siłę ma w sobie zrani... Recenzja książki Życie bez lata

@malineczka74

Średniowieczni agenci

16.01.2011

Krzysztof Wytrykowski to człowiek który schronił się od zgiełku Warszawy-Centrum na Kabatach, gdzie prowadzi kawiarnię. Do tego studiował germanistykę na UW oraz historię kościoła na ATK (czyli obecny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tyle mniej więcej można się dowiedzieć o autorze „Srebra Stortebeckera” z okładki tejże powieści. Niewie... Recenzja książki Srebro Stortebeckera

@akinoria@akinoria

Przeklęte, zaklęte

15.01.2011

To moje kolejne spotkanie z książkami Ireny Matkuszkiewicz i tym razem bardzo udane. Napisała ona takie książki jak „Agencja złamanych serc”, „Salonowe życie”, „Dziewczyna do wynajęcia” i wiele innych. Ale jakoś do tej pory książki pani Ireny mnie nie zachwycały, mimo, że parę z nich posiadam w domu, to nabywałam je jako serię Literatury na obcasac... Recenzja książki Przeklęte, zaklęte

@toska82@toska82

Inne spojrzenie

15.01.2011

Po raz pierwszy o Annie Neumanowej usłyszałam w momencie, w którym zaproponowano mi ksiązkę do recenzji. Mam ogromne podejrzenia, że w całej Polsce słyszał o niej jakiś promil obywateli. Teraz już mogę to powiedzieć: a szkoda! Szkoda, bo to kobieta niezmiernie interesująca. Panienka, która urodziła się i żyła w majątku rodzinnym na Pokuciu, a któr... Recenzja książki Obrazy z życia na Wschodzie 1879-1893

@enga@enga

Crescendo

15.01.2011

Jedną z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier książkowych roku 2011 było przede wszystkim "Crescendo". Pierwsza część, "Szeptem", bardzo mi się spodobała, więc niemal rok z utęsknieniem wyczekiwałam (bardzo niecierpliwie) na premierę drugiej części cyklu Becki Fitzpatrick. Zaczynają się wakacje. Nora jest święcie przekonana, że te dwa mi... Recenzja książki Crescendo

@MirandaKorner@MirandaKorner

"Droga ślepców" Marek Dryjer

15.01.2011

Muszę przyznać, że debiutancka powieść Marka Dryjera pt.: "Droga ślepców" zauroczyła mnie swoją przedmiotowością już od pierwszego spojrzenia na całość lektury. Z niewiadomych mi przyczyn przypadł mi do gustu opis tej książki, a rewelacyjna okładka zwieńczyła dzieło związane z moimi czytelniczymi planami na najbliższe godziny. Ameryka pokryta jes... Recenzja książki Droga ślepców

@Lena173@Lena173

"Płonąca lampa"

15.01.2011

Amanda Quick to autorka prawie trzydziestu powieści romantycznych, fantasy i thrillerów. Poznałam ją dzięki "Płonącej lampie", jednak jestem pewna, że to nie ostatnie zbliżenie do utworów tejże autorki. Kiedy zobaczyłam książkę w zapowiedziach grudniowych, zaczarowała mnie okładka, która w rzeczywistości prezentuje się jeszcze lepiej. Zawsze odrzuc... Recenzja książki Płonąca lampa

@Twilightowa@Twilightowa

Zagadka kryminalna i świetne realia historyczne

15.01.2011

Po przeczytaniu tej książki, którą otrzymałam od wydawnictwa „Oficynka”, zastanawiałam się nad tym, jak niegdyś radzili sobie stróże prawa, gdy technologia dopiero raczkowała i nikt nie słyszał o daktyloskopii, nie mówiąc już o badaniach DNA. Jeśli chodzi o badanie odcisków palców, to pod koniec XIX wieku odkryto tę niepowtarzalną cechę, charaktery... Recenzja książki Ostatnia noc jej życia

@Agnesscorpio@Agnesscorpio

Igrzyska śmierci

15.01.2011

Tydzień temu, zaraz po wyjściu z kina, naszła mnie strraszna ochota na tą książkę, po prostu musiałam ją mieć, a jeszcze jakiś czas temu dałabym sobie rękę uciąć, że tak szybko się z panią Suzanne Collins nie spotkamy, tak więc czym prędzej wyciągnęłam moją towarzyszkę do Empiku mówiąc, że "muszę kupić książkę" i kupiłam! Następnego dnia po moim s... Recenzja książki Igrzyska Śmierci

@Yossa@Yossa

Z dawką humoru!!!

15.01.2011

Mariola Zaczyńska - nigdy nie czytałam żadnej książki tej autorki, debiutowała książką "Gonić króliczka". "Jak to robią twardzielki" to książki z serii Monika Szwaja poleca! którą to bardzo lubię. Jest to seria jak ja to mówię z uśmiechem, bo humoru w nich nie brakuje. Teraz padło na "Jak to robią twardzielki", historia trzech kobiet : Brysi, Go... Recenzja książki Jak to robią twardzielki...

@sabinka.t1@sabinka.t1

Pięć osób, które spotykamy w niebie

14.01.2011

Przypadkowo trafiłam na internetową stronę o Mitchu Albom. Nie brakowało na niej pochwał i zachęt do czytania pozycji tego autora. Mitch Albom zasłyną ksiażką „Wtorki z Morriem”, stała się ona światowym bestselerem i przez cztery lata utrzymywała się na liście bestsellerów New York Times. Kolejną osławioną i umiłowaną przez czytelników książką je... Recenzja książki Pięć osób, które spotykamy w niebie

Cieszę się Twoim szczęściem

14.01.2011

Jeżeli szukacie książki, która oderwie Was od własnych, towarzyszących Wam codziennie problemów, takiej, przy której czytaniu nie trzeba się specjalnie wysilać, aby nadążyć za biegiem akcji, to właśnie znaleźliście pozycję dla siebie. "Cieszę się Twoim szczęściem" to debiut amerykańskiej pisarki- Lucindy Rosenfeld. I przyznaję, że to debiut całkie... Recenzja książki Cieszę się twoim szczęściem

@DominikaAnna@DominikaAnna