Świetna intryga, przemyślana od początku do końca.

23.11.2010

Dobry kryminał. Czymże się charakteryzuje? Może postacią silnego i przebiegłego detektywa? Wiele kryminałów w końcu posługuje się tym schematem. Jednak czy w rzeczywistości tak to wygląda? Nie. W realnym świecie nad sprawami najgroźniejszych przestępców piecze biorą zespoły funkcjonariuszy. Z pomocą Arne Dahla możemy poznać niektóre tajniki pracy ... Recenzja książki Misterioso

Czarownice z Salem Falls

23.11.2010

Kolejne spotkanie z panią Picoult zaowocowało tym, że jeszcze bardziej przekonałam się do jej twórczości. Przyznać muszę, że amerykańska pisarka ma coś takiego w swoim stylu, co przyciąga i nawet najbardziej banalną, oklepaną historię czyni wyjątkową. Tym razem bohaterem jest Jack, który właśnie opuszcza więzienie, w którym odsiedział osiem miesię... Recenzja książki Czarownice z Salem Falls

@DominikaAnna@DominikaAnna

Kasper Hauser

23.11.2010

Historia chłopca odnalezionego na rynku w Norymberdze z tajemniczym listem w ręce zaciekawiła mnie nie tylko dlatego, że jest niezwykła, ale przede wszystkim dlatego, że jest prawdziwa. Wszystkie wydarzenia rozpoczynają się w roku 1828. Kasper pomimo posiadanych 17 lat mówi i chodzi jak małe dziecko. Wszystko co go otacza jest dla niego nowe i ni... Recenzja książki Kasper Hauser

@xVariax@xVariax

Rogi

23.11.2010

Starałam się. Próbowałam podejść do niej z większym dystansem, zmniejszyć pierwotne - być może zbyt wygórowane – oczekiwania, ale wszystko zdało się na nic. Jakoś nie mogłam przebrnąć przez „ Rogi”. Ostatecznie zajęło mi to ponad tydzień i nie obyło się bez wysiłku. Pewnie znajdą się tacy, którzy powiedzą: jak można w ogóle pomyśleć, że książka o ... Recenzja książki Rogi

@xVariax@xVariax × 1

44 SCOTLAND STREET

23.11.2010

Powieść na odcinki – taka była pierwsza forma wydania. Wydawać by się mogło, że jest to zwyczaj zamierzchły obecnie nie mający racji bytu. Czy ktoś w ogóle chce czekać w dobie kultury „ wszystko albo nic”, „ teraz albo nigdy”? Okazuje się, że jeśli jest dobry pisarz to i czekający się znajdą. 44 Scotland Street to nazwa ulicy, na której znajduję ... Recenzja książki 44 SCOTLAND STREET

@Miss_Jacobs@Miss_Jacobs × 1

Echa Miłości

22.11.2010

Na początku chciałam zaznaczyć, że książka trafiła do mnie niejako przez pomyłkę, gdyż nie jestem, z racji wieku, jej docelowym „targetem” (brr… okropne określenie). Przeczytałam jednak i zdaję sobie sprawę, że jako osoba już dosyć dawno dorosła mogę ją odbierać inaczej niż nastolatki do których jest skierowana. Ale do rzeczy. Anna Eliot poznała k... Recenzja książki Echa miłości

@anek7@anek7 × 1

Król z żelaza czyli Druon - reaktywacja

22.11.2010

Powieści historyczne czytuje od dobrych kilku lat. Przygodę z tym gatunkiem literackim rozpocząłem rodzima klasyką, czyli (jakżeby inaczej) „Trylogią” Sienkiewicza. Później „połknąłem” m.in. „Dzieci Graala”, „Trylogię husycką” Sapkowskiego oraz doskonałe tomy opisujące przygody Kacpra Ryxa. Po serię Druona nie miałem okazji sięgnąć zniechęcony te... Recenzja książki Król z żelaza (Królowie przeklęci, tom 1)

@Maynard@Maynard × 1

Oczyszczenie

22.11.2010

Książka Rachel Cusk „Ostatnia wieczerza” to studium kobiety spełnionej, zarówno jako matka i żona, jak i pisarka, która jednak przeżywa pewien kryzys. Tak twórczy jak i osobowościowy. Nie umiejąc tego nazwać, zdefiniować, zaczyna odczuwać dziwny przymus wędrówki, poznawania nowego, wyjścia ku nieznanemu, które może okaże się lepsze, a może wcale ni... Recenzja książki Ostatnia Wieczerza

@Agnesscorpio@Agnesscorpio

Dlaczego kobiety uprawiają seks

22.11.2010

Sięgając po książkę pt.: "Dlaczego kobiety uprawiają seks" autorstwa Cindy M. Meston i Davida M. Bussa nie spodziewałam się niczego konkretnego. Ilekroć bowiem nastawiałam się na jakąś ciekawą lekturę, to moje pozytywne nastawienie do niej po kilkudziesięciu stronach ulatniało się niczym letni deszczyk. Wolałam więc podejść do pozycji napisanej prz... Recenzja książki Dlaczego kobiety uprawiają seks

@Lena173@Lena173

Siedem dalekich rejsów

22.11.2010

Podobno dobre nastawienie stanowi połowę sukcesu, zatem postanowiłam, iż moje nastawienie będzie wręcz entuzjastyczne. Utwierdzała mnie w nim dodatkowo bardzo pochlebna nota zamieszczona na okładce, która głosiła, że będę miała do czynienia nie tylko z powieścią skrojoną po mistrzowsku, której akcja jest wartka, choć kameralna, dialogi błyskotliwe ... Recenzja książki Siedem dalekich rejsów

IN
@cardre

Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek

22.11.2010

Juliet Ashton...................................21 listopada 2010 Domek przy Wielkim Domu St. Martin's Guernsey Szanowna Pani! Na wstępie chciałabym wspomnieć, iż nie pisałam listu odręcznie dobrych 15 lat. Teraz żyjemy w czasach, w których długopisy zamieniliśmy na diabelskie maszyny, na których wystukujemy literki i one pojawiają się już za chwi... Recenzja książki Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek

@Tajemnica33@Tajemnica33

Korowód cieni

21.11.2010

Tamoga, miasteczko-widmo, miasteczko-śmierć, miasteczko duszące się samym sobą, a raczej tonące – w deszczu, mgle, emocjach mieszkańców, ich związkach, współzależnościach. Dziewięć osobnych opowiadań, dziewięć samodzielnych światów. Dobrze jednak jest je poznawać kolejno, dodaje to smaczku czytaniu. Wtedy widzimy relacje miedzy różnymi bohaterami,... Recenzja książki Korowód cieni

@enga@enga

My z poprawczaka

21.11.2010

Książka wstrząsająca i przerażająca. Na pewno szybko się jej nie zapomina. Czytając ją "robiłam coraz większe oczy" ze zdziwienia, że młodzi ludzi mogą tak postępować, że mogą mieć takie kategorie myślenia i postępowania (w telewizji dużo się słyszy, ale obraz przedstawiony w tej książce jest jeszcze straszniejszy). W książce opisana jest historia ... Recenzja książki My z poprawczaka

@toska82@toska82

Przyjemność w najlepszym wydaniu

21.11.2010

Czekolada to seks. Seks to narkotyk. Narkotyk to czekolada. Koło się zamyka i kręci w najlepsze. Ponieważ 3 powyższe rzeczy należą do moich ulubionych nie mogłam odmówić sobie przyjemności sięgnięcia po książkę Paula Martina o jakże zaskakującym tytule „ Seks, narkotyki i czekolada”. Ponieważ to lektura popularnonaukowa nie można mówić tutaj o fa... Recenzja książki Seks, narkotyki i czekolada

List w butelce

21.11.2010

Przyznaje się bez bicia!!!!! UWIELBIAM Nicholasa Sparksa, nie za to ,ze jest przystojnym, inteligentnym facetem, ale za to,ze pisze niesamowite, piękne, cudowne, życiowe, zaje..fajne ......książki. Mogłabym tak bez końca ktoś, kto nie lubi tego typu powieści powie ze zwariowałam ...zwariowałam owszem na punkcie jego książek. To nie są jakieś ... Recenzja książki List w butelce

@sabinka.t1@sabinka.t1

Więzień Incarceron

21.11.2010

Co byśmy zrobili, gdyby dane nam było żyć w świecie, w którym zakazana jest technika? W świecie, gdzie nie wolno korzystać z pralek, telewizorów i innych urządzeń, które umilają i ułatwiają nam życie? W świecie, który został "odrestaurowany" i zamieniony na jedną z epok? Wizja ta przedstawia się ciekawie, co wcale nie oznacza, że lepiej. Świat prze... Recenzja książki Więzień Incarceron

@Rebellish@Rebellish

Gorączka kości

21.11.2010

Ostatnimi czasy zauważyłam, że na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej kryminałów. Zaabsorbowana tym zjawiskiem postanowiłam się przekonać do tego gatunku, ponieważ od zamierzchłych już czasów nie fascynuje mnie literatura tego gatunku. Akurat natrafiła mi się świetna okazja do przeczytania książki napisanej przez autorkę o tajemniczo brzmiąc... Recenzja książki Gorączka kości

@karus96@karus96

Karczowiska

21.11.2010

Anna Peplińska na rynku wydawniczym zadebiutowała na początku sierpnia powieścią „Karczowiska”. Autorka od 1980 roku mieszka w Elblągu, przez lata pracowała jako pielęgniarka. Wychowała dwoje dzieci. Jej pasją jest pisanie. Swoją poezję i prozę publikuje na portalach literackich, zdobywa nagrody. Jak sama przyznaje jej dorobek literacki jest niewie... Recenzja książki Karczowiska

KA
@Katjaaa

Opowieść niczym drzewo z wieloma gałęziami

21.11.2010

„Wreszcie coś nowego” pomyślałam sobie czytając pierwsze strony powieści „ Tłumaczka”. Ucieszyło mnie, że na początek nie ma nieszczęśliwej kobiety, próby zbrodni honorowej. Za to jest kobieta wykształcona, co prawda smutna, ale jednak pracująca. Zawód tłumaczki jest dla niej ucieczką od bolesnej przeszłości, w której straciła męża i syna. Nie wie... Recenzja książki Tłumaczka

Zmrok

21.11.2010

Ogólnie rzecz biorąc w książce fajne są małe nietoperze na końcu każdej strony. I na tym koniec. Nie które momenty dają prześmiewczy obraz zmierzchowej historii, ale autor nie pokazał nawet cienia wyższości nad parodiowaną historią. Bohaterka była tak samo nużąca i niemądra jak prawdziwa odtwórczyni. Główny bohater, Edwart, chociaż mocno uwypuklony... Recenzja książki Zmrok

@foolosophy@foolosophy

Tunele

21.11.2010

Czytając poznajemy postać Willa, jego rodzinę i Chestera – jego przyjaciela. Nie trudno się domyślić, że największą uwagę zwraca Will, w końcu to on jest tutaj głównym bohaterem. Jednak muszę powiedzieć, że wszystkie postaci są świetnie wykreowane. Każda ma swój indywidualny charakter i każda jest inna. Przez to można bardziej wczuć się w całą opow... Recenzja książki Tunele

@Susie95@Susie95

Łąka umarłych

20.11.2010

Odkąd usłyszałam o książce Marcina Pilisa „Łąka umarłych” czułam nieodpartą chęć zapoznania się z jej treścią. Dlaczego, sama nie wiem, gdyż zwolenniczką kryminałów nie jestem, a może nie wiem, że jestem, po prostu ich nie czytam, nie wybieram. Już sama okładka stwarza pierwszy nastrój do czytania tej książki i wraz z tytułem nakreśla sytuacj... Recenzja książki Łąka umarłych

@patrylandia@patrylandia

Książę mgły

20.11.2010

Już od jakiegoś czasu byłam strasznie ciekawa debiutem powieściowym wielkiego, hiszpańskiego pisarza. Jak już wspomniałam jakiś czas temu Carlos Ruiz Zafon zdobył moje serce wydaną w zeszłym roku "Mariną", a zważywszy na to, że "Cień wiatru" i "Gra anioła" czekają już na swoją kolej na półce, to nie mogłam dopuścić do tego, by nie zapoznać się z dz... Recenzja książki Książę Mgły

@Lena173@Lena173

Teleznowela

20.11.2010

Rzeczą istotną, która przeważyła szalę "za" do przeczytania tej książki była karykatura (bądź satyra) powstania polskich seriali. Miało być wybrzuszone, trochę dowcipnie, postaci barwne jak na taki obraz karykaturalny. Jednak niewiele się z tego spełniło. Absurdalny świat bohaterów wydaję się nam zupełnie niespójny. Dopiero gdy kończymy powieść zd... Recenzja książki Teleznowela

@foolosophy@foolosophy

Strażniczka aniołów mroku

19.11.2010

Nie wiem, czego się spodziewałam, zabierając się za tę książkę. Że będzie lepsza, ciekawsza? Muszę przyznać, że się zawiodłam, ponieważ książka ta nie spełniła żadnych z wybranych przeze mnie oczekiwań. Historia ta niczym nie zaskakuje, a i opis nie jest wcale zachwycający, we mnie osobiście nie wywołał żadnych emocji, nie zachęcił do przeczytania ... Recenzja książki Strażniczka aniołów mroku

@Rebellish@Rebellish