Pocałunek archanioła

20.01.2011

Pocałunek archanioła to drugi tom kontynuujący cykl Gildii Łowców. Jeżeli pierwsza część, Krew aniołów, komuś naprawdę się spodobała, to gwarantuję, że drugi tom zafascynuje tę osobę jeszcze bardziej. W tej części widać wyraźnie, że autorka włożyła więcej serca w kreowany przez nią świat, bohaterów, postarała się również, by akcja toczyła się wartk... Recenzja książki Pocałunek Archanioła

@Rebellish@Rebellish

Tajemnice "Makbeta"

20.01.2011

Druga odsłona przygód specjalistki od Szekspira Kate Stanley. Obecnie już jest uznaną reżyserką jego sztuk, ale gdzieś rozeszły się jej drogi życiowe z Benem, jej współtowarzyszem z "Szyfru Szekspira". Jednak na rozmyślanie o swoim życiu prywatnym nie ma zbyt dużo, bo już do jej drzwi dobija się kolejna tajemnica związana z angielskim mistrzem. Sły... Recenzja książki Wciąż mnie prześladują

@Kasia9@Kasia9

Helena Kowalik - Warszawa kryminalna

20.01.2011

Moja miłość do literatury i filmów kryminalnych zrodziła się wiele lat temu. Do tej pory przeczytałam kilkanaście książek o tego typu tematyce, a różnego rodzaju seriale - niemalże zawsze - umilają mi czas spędzony przed telewizorem. Z czasem zaczęłam robić się nieco bardziej wybredna i w miarę możliwości starałam się brać w swoje ręce powieści nal... Recenzja książki Warszawa kryminalna

@Lena173@Lena173

moje wrażenia

20.01.2011

Postanowiłam podzielić się z innymi moimi wrażeniami po przeczytaniu debiutanckiej powieści Anny Górskiej „Nie zapomnę …” wydanej w 2010 roku przez wydawnictwo Radwan. Uwielbiam grube książki więc objętość (488 stron) mnie ucieszyła. Usiadłam z postanowieniem poświęcenia na „wstępne rozeznanie” tematu kilku minut i … tak zleciało kilka godzin. Pro... Recenzja książki Nie zapomnę …

MO
@rogalm2

Druga młodość

20.01.2011

„Nasza klasa i co dalej”. Tytuł można potraktować, jako pytanie, … na które każdy z nas może różnie odpowiedzieć. Wiele osób odpowie po prostu i nic, są także osoby, które opowiedzą o znajomych bliższych i dalszych z lat szkolnych. Pani Ewa Lenarczyk udzieliła zupełnie innej odpowiedzi na tytułowe pytanie …. Opowiedziała o Kobietach, które za pośre... Recenzja książki Nasza klasa i co dalej

@Tajemnica33@Tajemnica33

"Cukiernia pod Amorem"

19.01.2011

Po pierwszym tomie "Cukierni pod Amorem" zdecydowałam się kolejny raz wkroczyć w progi Cukierni i śledzić losy bohaterów w jakiś sposób z nią związanych. I tym razem autorka zauroczyła mnie stworzonym przez siebie tłem, choć oczywiście akcja toczy się już w większej części na początku XX wieku. Mamy więc tym razem przytoczonych sporo wydarzeń hist... Recenzja książki Cukiernia Pod Amorem. Cieślakowie

@DominikaAnna@DominikaAnna

Walka czy akceptacja?

19.01.2011

Całe szczęście, że decydując się wybrać akurat "Dziewczyny z Rijadu" przeczytałam tylko jej opis, a nie wyrywki z recenzji umieszczone pod opisem. Bo gdybym zobaczyła, że porównuje się ją do "Seksu w wielkim mieście", to nie zamówiłabym sobie tej książki do recenzji. Serial kiedyś lubiłam, ale aktualnie byłoby mi żal czasu na czytanie takiej książk... Recenzja książki Dziewczyny z Rijadu

@enga@enga

Udana kolacja z zabójcą

19.01.2011

Aby być przeczytaną książką u mnie w domu należy być albo do recenzji (czyli od wydawnictwa), albo z biblioteki. Czasem zdarzy się też, że uda się upolować lekturę pasującą do wyzwania. Wtedy los uśmiecha się do danej powieści, ściąga ją z półki i czaruje moją osobę. I muszę przyznać, że ciężkie jest życie moich książek, bo ciągle przybywa coś nowe... Recenzja książki Kolacja z zabójcą

@foolosophy@foolosophy × 1

Pogodynek

19.01.2011

Nie wiem, co sprawiło, że sięgnęłam po tę książkę. Może ciekawa okładka, pochlebna opinia Stephena Kinga (który przecież nie może się mylić), pozytywna recenzja czy też ogromny napis "thriller" (który poniekąd zupełnie się nie sprawdził) zwiastujący mi ciekawe wydarzenia? Dochodzę jednak do teorii nagłego impulsu w bibliotece. W końcu "Przecież gdz... Recenzja książki Pogodynek

@foolosophy@foolosophy

W pogoni za marzeniami

19.01.2011

Snuć można domysły, że Krakauer bez Everestu będzie jak żołnierz bez karabinu: niekompletny, bo pozbawiony sedna swojej tożsamości.* I trochę w tym racji jest, choć nie znika jego gawędziarski styl czy zdolność snucia opowieści, to jednak ma się wrażenie, że czegoś brakuje. Mi na pewno. "Eiger wyśniony" to zbiór opowiadań jednych bardziej, innych ... Recenzja książki Eiger Wyśniony

@foolosophy@foolosophy

Cienie Sukuba

19.01.2011

Zaledwie kilka dni po premierze książki „Cienie sukuba”, udało mi się z nią wygodnie rozsiąść i pogrążyć w lekturze. Jest to juz piąta cześć przygód Georginy, sukuba mieszkającego w Seattle. Mimo, że nie jestem wielbicielką tej serii, nie lubie przerywać rozpoczętego cyklu, przeważnie brne do samego końca. Georgina jak zwykle wpada w kłopoty, i te ... Recenzja książki Cienie sukuba

@Violet@Violet

A gdyby?

18.01.2011

Mój palec wędruje po mapie. Mija znane miejsca opisane nieznajomymi nazwami… choć nie, jest przecież Roma, Germania, Goci. Znam te nazwy. Europa początków naszej ery. Sprawiają, iż wędruję po słynnych rzymskich drogach, przez jeszcze pełne starych bóstw lasy, mijając kamiennych świadków przeszłości, która jest teraźniejszością. Tutaj wszystko jes... Recenzja książki Wergeld królów t.1

@Kobaltowa@Kobaltowa

Magia Avalonu

18.01.2011

Jak sobie wyobrażasz wróżki? Jako kilkucentymetrowe stworzenia ubrane na różowo i mieszkające w kwiatach? Ja też tak to pojmowałam. Do czasu. Aprilynne Pike zadebiutowała swoją powieścią fantasy „Skrzydła Laurel”, natychmiast robiąc furorę pośród wielbicieli książek tego typu. Choć poprzednia część nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia, z niecie... Recenzja książki Magia Avalonu

@luolina@luolina

Chłód od raju

18.01.2011

W prawdzie tą książkę czytałam jakiś czas temu, ale często do niej wracam. Nie czytałam jej teraz, ale chciałam o niej teraz napisać. Przedstawiam Wam Hannah, piętnastoletnią dziewczynę, która walczy o swoje szczęście. Gdy miała 4 latka jej mama zginęła w wypadku. Przez jakiś czas Hannah żyła tylko z tatą w cichym domu. Lecz pewnego dnia pojawia ... Recenzja książki Chłód od raju

Psie serce

18.01.2011

Pierwszy raz zetknęłam się z rosyjską literaturą i pisarzem M. Bułhakowem i przyznaje, że nie żałuję. Jeszcze takiej książki nie czytałam. Gdy zaczęłam „Psie serce” byłam w lekkim szoku. No bo jak to? Pies narratorem? W trakcie wgłębiania się w książkę poznaje losy Szarika. Biedny, zagłodzony i bezpański. Gdy zostaje poparzony wrzątkiem przez kuc... Recenzja książki Psie serce

@Bujaczek@Bujaczek × 1

Jeszcze żyjemy

18.01.2011

Przedstawiam Wam dziewczynę, która przeżyła horror. Bo jak inaczej można powiedzieć na ludobójstwo tysięcy ludzi? Annick to dziewczyna z plemienia Tutsi. Otarła się ona o śmierć podczas ludobójstwa w Ruandzie w roku 1994. Na początku książki jest mowa o historii Ruandy, Afrykańskiego królestwa zamieszkałego przez trzy grupy etniczne: Tutsi, Twa i ... Recenzja książki Jeszcze żyjemy

Magiczna książka o magii międzyludzkiej

18.01.2011

"Dziewczyna Houdiniego" to jedna z najpiękniejszych i najlepiej napisanych książek, jakie czytałam... Niewiele napisano książek tak mądrych, tak zabawnych i tak wzruszających jednocześnie. Autor z mistrzostwem wciela się w rolę artysty magika, który badając przeszłość kobiety, która odeszła, dociera do prawd, których nigdy by się nie spodziewał o... Recenzja książki Dziewczyna Houdiniego

@encaminne@encaminne

Wielki Marsz

18.01.2011

Stephen King jest z pewnością jednym z moich ulubionych autorów. Zazwyczaj nie czytam horrorów, jestem z tych, którzy wolą książki Sparksa. Jak to możliwe, że uwielbiam obu tych pisarzy? Cóż, z pewnością można stwierdzić, że niewątpliwie są oni mistrzami w swoim fachu i raz ich poznając nie można na długo zapomnieć. „Wielki marsz”, to któraś z kol... Recenzja książki Wielki Marsz

@Mani@Mani

Człowiek

18.01.2011

„Człowiek fascynująca istota” Wernera Gitta to kolejna książka opowiadająca o ciele człowieka. Już sam tytuł wskazuje, że to nie będzie zwykła książka. To nie jest kolejna encyklopedia. To znacznie coś bardziej interesującego. Książka składa się z dwóch części. W pierwszej części mowa o konstrukcji człowieka. Tutaj zostało opisane działanie narzą... Recenzja książki Człowiek fascynująca istota

@monia1990@monia1990

Gladiatorka

17.01.2011

Podchodziłem do tego tytułu z ogromnymi nadziejami, wierzyłem że debiutancka książka Russella Whitfielda na jakiś czas pozwoli zapomnieć o teraźniejszości, przenosząc mnie na rzymskie areny rodem z filmu „Gladiator”. Powiadają że „nadzieja matką głupich”, a ja miałem się właśnie o tym przekonać. „W czasach , kiedy Rzymem rządziła dynastia Flawiusz... Recenzja książki Gladiatorka

@Maks@Maks

Ruiny Gorlanu. Zwiadowcy księga I

17.01.2011

Pierwszym skojarzeniem, jakie przychodzi nam na myśl, kiedy słyszymy „fantasy”, jest „Władca Pierścieni”, a także różne różniste elfy, krasnoludy i tego typu nierzeczywiste postaci. Ale czy można dobrze się bawić czytając powieść fantastyczną pozbawioną wszechobecnych, i jakże modnych teraz, wampirów, wilkołaków czy innych „potworków”? Oczywiście, ... Recenzja książki Ruiny Gorlanu

@iziu08@iziu08

Czy Nora da sobie radę?

17.01.2011

W sieci możemy znaleźć bardzo wiele niezmiernie pochlebnych, pełnych zachwytów recenzji. Ciekawe, jak na ich tle wypadnie moja opinia? :) "Crescendo" to kontynuacja bestselleru zatytułowanego "Szeptem". O pierwszej części nie będę się rozpisywać, upłynęło od wydania tyle czasu, że wystarczy kilka sekund, a znajdziecie dziesiątki recenzji ;) Druga ... Recenzja książki Crescendo

@enga@enga

Szepty - Marek Adamkowicz

17.01.2011

Marek Adamkowicz to polski publicysta, dziennikarz, prozaik. W swojej karierze zwyciężył w konkursu na najlepsze opowiadanie kryminalne o Gdańsku, jak również jest dwukrotnym laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Prozatorskiego im. Jana Drzeżdżona. Do tej pory jego opowiadania zostały opublikowane na łamach „Pomeranii”, „Latarni Morskiej” oraz w zbi... Recenzja książki Szepty

@enedtil@enedtil

Nieśmiertelni. Miłosne opowieści wampiryczne

17.01.2011

Zazwyczaj nie przepadam za książkami, będącymi zlepkiem kilku odrębnych opowiadań, więc po antologie Nieśmiertelni sięgnęłam przypadkiem. Mamy tutaj śmietankę autorek paranormalromance, 8 historii z wampirem w tle. Same nazwiska już przyciągają uwagę - Kristin Cast, Rachel Caine, Claudia Gray, Nancy Holder, Tanith Lee, Richelle Mead, Cynthia Leitic... Recenzja książki Nieśmiertelni. Miłosne opowieści wampiryczne

@Violet@Violet

Szczęśliwej drogi już czas…

17.01.2011

„Smak życia” Katarzyny Sarnowskiej to wciągająca opowieść o perypetiach kobiety w sile wieku, która postanawia zmienić swoją monotonną egzystencję i zawalczyć o swoje marzenia. Kalina Dąbrowska zapragnęła wyjść z szarej mgły codzienności i przestać być anonimową w codziennym tłumie ludzi pędzących do nudnej, niesatysfakcjonującej pracy, otoczonych ... Recenzja książki Smak życia