Książki Moja Miłość

26.10.2011

„Książki – czerpiemy z nich siłę, uczymy się z nich. Są wiernymi przyjaciółmi. Towarzyszą nam przez całe życie, tak jak zapach… Nieodłączne źródełko każdego człowieka. Znają nasze myśli, sekrety. Nigdy się na nas nie gniewają, nawet wówczas, gdy kłócimy się z nimi…”* Książka jest dla nas odskocznią od codzienności, skarbnicą wiedzy, przy... Recenzja książki Książki Moja Miłość - e-book

Ostatni taki Amerykanin...

26.10.2011

Uwielbiam takie książki. Uwielbiam prawdziwe historie, których ciąg dalszy mogę znaleźć w Internecie. Uwielbiam to, że ostatnia strona wcale nie oznacza pożegnania z bohaterem. Jestem bardzo wyczulona na fałsz, dlatego książki i filmy oparte na faktach trafiają do mnie mocniej, głębiej, a emocje po nich zostają na długo. Ostatni taki Amerykanin Eli... Recenzja książki Ostatni taki Amerykanin

Zielona mila...

26.10.2011

Są takie książki, po których przeczytaniu ostatniej strony uśmiechamy się. Są i takie, których ostatnie słowa rozmywają się przez nasze łzy. Po skończeniu Zielonej mili ani się nie uśmiechałam, ani nie płakałam. Wpadłam w dziwny stan, wyłączyłam się na bodźce zewnętrzne i po prostu przedzierałam się przez gąszcz własnych, nagromadzających się myśli... Recenzja książki Zielona Mila

Mroczny szept

26.10.2011

„Zwątpienie wystawiło łeb z zakamarków umysłu Sabina, ale postanowiło nie ryzykować gniewu harpii i zagrzebało się w kryjówce.”* Wystarczyła jedna zła decyzja aby dopadły ich demony. Teraz mają wieczność na naprawienie swych błędów. Każdy ma swojego demona, który w walce może i jest przydatny, ale w życiu prywatnym są to zmory. Władcy Po... Recenzja książki Mroczny szept

Przełamać noc...

26.10.2011

Jeśli zdarzyło ci się narzekać, że na obiad była zupa, a nie ulubione schabowe. Jeśli pokłóciłeś się z rodzicami, ponieważ nie chcieli ci kupić nowej komórki. Jeśli ściągałeś na klasówce, bo zamiast się uczyć, grałeś w grę komputerową. Jeśli wyrzuciłeś jedzenie do kosza, bo ci nie smakowało. Jeśli swoje nieróbstwo, lenistwo czy przestępstwa tłumacz... Recenzja książki Przełamać noc

Modżiburki dwa...

26.10.2011

Ta książka intrygowała mnie od jakiegoś czasu swoim tytułem, który z jednej strony wydawał mi się tajemniczy, a z drugiej - po prostu dziwaczny. Modżiburek to neologizm autora, określenie, które już zawsze będzie mi się kojarzyło z miłością, z cudami miłości w codziennym życiu. Bo to jest właśnie opowieść o miłości. Pięknej miłości, która przytraf... Recenzja książki Modżiburki dwa

Matki, żony, czarownice

26.10.2011

„Wielki brylant otoczony plejadą gwieździstych szafirów. Jedyny na świecie. Niepowtarzalny. Jej dziedzictwo, jej przekleństwo. Wrócił.”* Miała wszystko czego może pragnąć kobieta. Szczęśliwy dom, pracę, stabilność, męża i córkę. Myślała, że tak już zostanie. Niestety nic nie będzie tak jak być powinno. Jedna wiadomość, jedno uświadomieni... Recenzja książki Matki, żony, czarownice

Wycieczka na tamten świat...

26.10.2011

Takiej książki w tej chwili potrzebowałam. Trochę kryminału, trochę komedii. Dużo akcji, dużo dynamiki. Ciekawa i wciągająca historia, a do tego wszystko w rosyjskiej oprawie. Mogę już na początku zapewnić, że czas spędzony przy Wycieczce na tamten świat nie był czasem straconym. Podczas zwykłego lotu do Archangielska skrzyżują się drogi trzech bo... Recenzja książki Wycieczka na tamten świat

Portret Doriana Graya...

26.10.2011

O tej książce słyszałam dużo w związku z jej niedawną ekranizacją. Filmu nie widziałam, gdyż mam taką niepisaną zasadę - najpierw przeczytaj, potem oglądaj. Kiedyś tę zasadę pominęłam i w sumie dobrze się stało, ale to już inna historia... Twórczość Wilde'a to klasyka, dlatego cieszę się, że nareszcie uzupełniam luki w swym czytelniczym wykształce... Recenzja książki Portret Doriana Graya

Lista

26.10.2011

„Stałem dosłownie kilkanaście metrów od niego, przy kasie, kiedy zobaczyłem, jak ten szaleniec podchodzi do Bogdana, wyciąga jakiś dziwny miecz i siecze nim gdzie popadnie. Krew i kawałki ciała leciały na wszystkie strony.”* Nikt z nas nie podejrzewa, że może paść ofiarą psychopaty. No bo jak to? Nie mam wrogów, moje życie jest normalne,... Recenzja książki Lista

Madame Hemingway...

26.10.2011

A teraz szczerze: ręka w górę, kto kojarzył Ernesta Hemingway'a wyłącznie jako starszego, brodatego pana, autora Starego człowieka i morze? Oczami wyobraźni możecie zauważyć moją, wyciągniętą jak struna, rękę. Madame Hemingway to fascynująca książka. Autorka przenosi czytelnika do Paryża lat 20., z niezwykłą dokładnością oddając charakter tamtych ... Recenzja książki Madame Hemingway

Kolory tamtego lata

26.10.2011

„Każdy zasługuje na miłość. Każdy potrzebuje miłości. Jednak przekonałem się, że ci, którzy potrzebują jej najbardziej, zwykle czują się jej najmniej warci. Więc wyrzekają się prawdziwej miłości na rzecz miłości warunkowej. Miłość warunkowa to nie miłość, tylko sposób na manipulowaniem drugim człowiekiem i panowanie nad nim. (…) W pewnym momen... Recenzja książki Kolory tamtego lata

Jak z obrazka

26.10.2011

„Zakochujesz się w kimś, bo ma krzywy uśmiech, potrafi cię rozbawić, albo – jak w tym wypadku – wierzysz, iż tylko ty możesz go uratować.”* Łatwo jest stwarzać pozory, udawać, że wszystko jest dobrze, założyć maskę i uśmiechać się do świata. Za drzwiami domu maska jednak opada. Niby ma się wszystko, ale za każdym kolejnym atakiem słyszy ... Recenzja książki Jak z obrazka

Kilka dni z życia Alice

26.10.2011

„…przypomniała jej się scena w szpitalnej łazience, kiedy przez moment wydawało się, że uderzy ją fala wspomnień i całkowicie odzyska pamięć. Czyżby świadomie stawiała opór, cofnęła się znad krawędzi, zamiast skoczyć i zanurkować? Przecież było by stokroć prościej, gdyby zwyczajnie przypomniała sobie, jak, u diabła, wyglądało jej życie.”* ... Recenzja książki Kilka dni z życia Alice

Pożeracz snów

26.10.2011

„Ponieważ tak świetnie nam się ze sobą gadało, Tillmann i ja w milczeniu doczekaliśmy, aż powoli wstał świt, leśne ptaki zaczęły swój koncert.”* Sen jest dla nas formą odpoczynku. Podczas jego trwania odpoczywamy i marzymy. W snach spełniają się nasze najskrytsze marzenia. Jesteśmy też pewni, że to jedyna rzecz do której jeśli tylko chce... Recenzja książki Pożeracz snów

Jeden dzień

26.10.2011

„ - Tylko obiecaj, że już nie będziesz mnie zmuszała do seksu. - To co będziemy robić? - wiem, że to głupio zabrzmi – powiedział nieśmiało – ale moglibyśmy zagrać w scrabble’a.”* Czasem miłość rodzi się powoli, niepostrzeżenie, szukamy jej też daleko nie wiedząc, że jest blisko nas na wyciągnięcie ręki. W obu tych przypadkach potrzeba cz... Recenzja książki Jeden dzień

Sto Dni Po Ślubie

26.10.2011

„Ale może właśnie do tego wszystko się sprowadza. Do miłości, która nie jest falą namiętności, lecz decyzją, by poświęcić się czemuś, komuś, niezależnie od tego, jakie przeszkody stoją nam na drodze. I może podejmowanie tej decyzji wciąż, dzień po dniu, rok po roku, mówi więcej o miłości, niż gdyby w ogóle nie było trzeba stawać przed takim wy... Recenzja książki Sto Dni Po Ślubie

Marzenia się spełniają

26.10.2011

„(…)stała z zamkniętymi oczami, z trudem łapiąc powietrze, oddalona od rzeczywistości o tysiące kilometrów, przeniesiona gdzieś, gdzie pocałunki dotykały serca.”* Marzyła o karierze. W jej życiu nie ma miejsca na miłość i rodzinę. Miała prosty plan bycia niezależną i samowystarczalną. Ale w życiu nie zawsze jest tak jak planujemy. Życie ... Recenzja książki Marzenia się spełniają

Milczenie

26.10.2011

„- Co mam na myśli… mam na myśli, że właśnie ingeruje poważnie w bieżące śledztwo i wydaje mu się, iż powinien dawać sprawcy jakieś dobre rady. (…) - Sądzę, że on… jest przekonany, że wrócił tamten sprawca. I chce go… sprowokować.”* Trudno jest zapomnieć o tym co było. Wspomnienia wracają niepostrzeżenie i kołaczą się w głowie. Gnębią, z... Recenzja książki Milczenie

Księżyc w nowiu

26.10.2011

Po odłożeniu pierwszego tomu sagi zastanawiałam się czy nie można byłoby poprzestać na jednej części i nie rozwlekać historii Belli i Edwarda aż na cztery, pokaźne tomy? O czym można było jeszcze napisać? Przecież uczucia Kopciuszka i Księcia ustabilizowały się – jest im razem bajecznie. On kocha ją, ona jego, więc, po co to wszystko roztrząsać? Wi... Recenzja książki Księżyc w nowiu

@Spleen@Spleen

Wybierz psa dla siebie

26.10.2011

„Przede wszystkim nie można wybierać psa na podstawie jego wyglądu. Wszystkie szczeniaki są słodkie i podobnej wielkości, oczywiście niektóre urosną bardziej i będą miały odpowiednio większy apetyt. To z kolei oznacza, że ich utrzymanie stanie się odpowiednio droższe i będą potrzebowały więcej przestrzeni.”* Każdy wielbiciel psów staje k... Recenzja książki Wybierz psa dla siebie

Strzępy

26.10.2011

Kiedy otworzyłam paczkę od wydawnictwa i wzięłam do ręki tę małą książkę w śliskiej, połyskującej oprawie miałam mieszane uczucia. Nie jestem wielbicielką okresu PRL-u (na lekcjach historii zawsze w dziwny sposób owy okres zostawał pobieżnie omawiany, albo po prostu pomijany), więc stąd lekkie zmieszanie powieścią. Długo zabierałam się do "Strzępów... Recenzja książki Strzępy

@Spleen@Spleen

Kochane sierściuchy

26.10.2011

Podobno pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Bo przecież wszyscy kochamy te sierściuchy z zimnymi nosami, które tak wspaniale grzeją nam stopy w chłodne wieczory. No ale czy czasem nie warto spojrzeć na nie z innej strony i pomyśleć, że pies to też człowiek? Może jedynie miłośnicy kotów tego nie potwierdzą, ale powiedzmy sobie prawdę - psy myślą... Recenzja książki Strzeż się psa

@patrikijaa@patrikijaa

Hyperversum

26.10.2011

Któż z nas nie grał w gry komputerowe? Któż z nas nie spędzał godzin przed monitorem aby tylko przejść na kolejny poziom? Wszyscy traktowaliśmy nasze zadania poważnie, tak jakby fikcja była rzeczywistością. Co stanie się jednak, gdy ta fikcja naprawdę będzie realna? Cecilia Randall to pisarka kierująca swe dzieła do młodego czytelnika. Debiutowała... Recenzja książki Hyperversum

@nenya89@nenya89

Dopóki nosimy maski...

26.10.2011

Autor: C.S. Lewis Tytuł: Dopóki mamy twarze Wydawnictwo: Esprit Stron: 360 Kiedy pierwszy raz zobaczyłam okładkę i tytuł książki C.S. Lewisa wiedziałam, że muszę ją przeczytać. „Dopóki mamy twarze” – głowiłam się, co też to może znaczyć. I czym właściwie jest twarz? Tym, co nas kształtuje, wpływa na ocenę drugiego człowieka? Twarz to, można by rz... Recenzja książki Dopóki mamy twarze

@keskese87@keskese87