Zagubieni w Tokio

27.05.2010

"And what have you got at the end of the day? What have you got to take away? A bottle of whisky and a new set of lies, blinds on the window and a pain behind the eyes..." cytat z książki Książka Zagubieni w Tokio trafiła do mnie z polecenia innej osoby, że warto przeczytać. :) Książkę przeczytałam w dwa dni ( oczywiście nie siedzę całe bite... Recenzja książki Zagubieni w Tokio. Wyd II

Starship: Bunt

27.05.2010

Jest to pierwsza część serii Starship. Kolejne części to : 2.Pirat 3. Najemnik 4. Buntownik Lubię fantastykę i science fiction, więc pewnie nie zdziwicie się, że cenię tego autora bardzo wysoko. Chyba nie znam ani jednej jego książki ( albo może jeszcze nie poznałam), która byłaby dla mnie nudna i nieciekawa. Głównym bohaterem opowieści jes... Recenzja książki Starship: Bunt

Labirynt odbić - ekstra

27.05.2010

Zabrałam się za tą książkę i wsiąkłam w jej klimat. Jest tu wszystko co lubię - wirtualna rzeczywistość, fabuła gry komputerowej, zdolny bohater i ciekawa intryga. Książka opowiada o Głębii. Głębia to wirtualna rzeczywistość, ale nie taka jaką obecnie mamy. Osoba wchodząca do głębii czuje wszystkie wrażenia wykreowane w tej rzeczywistości, może by... Recenzja książki Labirynt odbić

Fałszywe lustra - ekstra lektura

27.05.2010

Zabrałam się za tą książkę i wsiąkłam w jej klimat. Jest tu wszystko co lubię - wirtualna rzeczywistość, fabuła gry komputerowej, zdolny bohater i ciekawa intryga. Książka opowiada o Głębii. Głębia to wirtualna rzeczywistość, ale nie taka jaką obecnie mamy. Osoba wchodząca do głębii czuje wszystkie wrażenia wykreowane w tej rzeczywistości, może by... Recenzja książki Fałszywe lustra

Szepty zmarłych

27.05.2010

"Szepty zmarłych" Simona Becketta to kontynuacja "Chemii Śmierci" i "Zapisane w kościach" - doskonałych w swym gatunku thrillerów. Książka ta to ciąg dalszy losów antropologa sądowego Davida Huntera , który wracając do siebie po ostatnich przejściach wraca do punktu wyjścia - Ośrodka Badań Antropologicznych, by tam odzyskać wiarę w swoje możliwośc... Recenzja książki Szepty zmarłych

@BarbaraSantercole@BarbaraSantercole × 1

Operacja Talos

26.05.2010

Zawiodłem się na Wołoszańskim, genialny narrator jeśli chodzi o jego programy, natomiast brak mu, moim zdaniem, zaplecza co do kreowania postaci, wydawały mi się bardzo płaskie. Sama fabuła jest budowana na pewnych tezach, które sklecono niezbyt udanie w całość, poprzez perypetie polskiego bohatera walczącego o Polskę, Dobro i Honor. Mało suspensu... Recenzja książki Operacja Talos

@akabishop@akabishop

W imię śmierci...

25.05.2010

Pisanie powieści historycznych z morderstwem w tle, zwłaszcza po sukcesie „Imienia Róży” i „Kodu Da Vinci” nie wydaje się zadaniem łatwym a może nawet stać się czymś niezwykle ryzykownym. Kilku pisarzy, którzy postanowili zmierzyć się z tym wyzwaniem i wypłynęli na otwarte morze średniowiecznej wyobraźni niefortunnie rozbiło się o skały i rafy bezl... Recenzja książki In nomine mortis

@Maynard@Maynard

Nostalgia anioła

25.05.2010

Z punktu widzenia ofiary - Susie, znajdującej się po swojej śmierci w miejscu między ziemią, a niebem autorka opowiada nam historię osób biorących udział w zbrodni, która wstrząsnęła mieszkańcami małego miasteczka.Książka ta jest to niezwykle poruszające studium psychologiczne ofiary, mordercy, rodziny oraz przyjaciół. Morderstwo nastolatki porus... Recenzja książki Nostalgia anioła

@BarbaraSantercole@BarbaraSantercole

Nie pamiętam

25.05.2010

Są takie książki, które wyjątkowo na długo pozostają w pamięci, które wpływają na nasze emocje, odczucia, które napełniają nas smutkiem, a niekiedy nawet potrafią zmienić nasze spojrzenie na pewne sprawy. Taką książką jest niewątpliwie „Niewdzięczna pamięć” Bernlefa. Maarten Klein to główny bohater powieści, który powoli, lecz nieubłagalnie traci k... Recenzja książki Niewdzięczna pamięć

@maddziaa@maddziaa

Fiolet

24.05.2010

Na środku Placu Defilad w Warszawie wyrasta wielka fioletowa roślina, wytwarzająca cyjanowodór. Wokół roślin, nazywanych później „Fiołkami” tworzą się strefy śmierci, ulice zasłane są ciałami przechodniów którzy jak co dzień śpieszyli się do pracy. Wszędzie widać porzucone samochody. Podobnie dzieje się w wielu innych miejscach na ziemi. Tak oto wy... Recenzja książki Fiolet

@molik14@molik14

Nocarz

22.05.2010

Stojąc w księgarni przed półką pełną ulubionej, polskiej fantastyki długo nie mogłam się zdecydować, na jaką powieść właściwie mam ochotę. A książki potrzebowałam na gwałt, bowiem groziło mi śmiertelne zanudzenie. Nocarza, co przyznaję bez bicia, wybrałam głównie z powodu okładki. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to nieśmiertelnik z napisem „Nocarz” ... Recenzja książki Nocarz

Wiedźma.com.pl

22.05.2010

Sięgnęłam po tę książkę tylko ze względu na mój sentyment do twórczości Białołęckiej. Akcja osadzona we współczesności znacznie różni się od jej pierwszych, baśniowych opowieści. Mimo to napisana z humorystycznym rozmachem historia Krystyny Szyft, zwanej przez przyjaciół Reszką, jest przyjemnym sposobem na chwilową zmianę rzeczywistości. Reszka – ... Recenzja książki Wiedźma.com.pl

Mediapolis

22.05.2010

Muszę przyznać, że zostałam bardzo niemile zaskoczona przez tę książkę. W dodatku, kiedy piszę tę recenzję, jak zwykle nerwowo przygryzam ulubiony długopis, bo tak naprawdę nie wiem, co o niej napisać. Ale od początku. Przede wszystkim – kim jest Tomasz Kopecki? Wnioskując z wyników wszechwiedzącego wujka google'a, słabo jeszcze znany polski pisar... Recenzja książki Mediapolis

Rydwan Bogów

22.05.2010

„Rydwan Bogów” jest powieściowym debiutem Aleksandra Kowarza. Muszę przyznać, że bardzo odważnym debiutem, ponieważ wątek, który wybrał jest bardzo trudny w ciekawym oraz wciągającym prowadzeniu. Temat podróżowania zarówno w czasie, jak i przestrzeni był już bowiem tak często wałkowany, że ciężko go przedstawić w sposób nietypowy. Zatem, czy odważy... Recenzja książki Rydwan Bogów

Decathexis

22.05.2010

Kirkegaard to świat mroczny, brutalny i niezbyt przyjazny dla przypadkowego przybysza. Świat, który ludzie traktują jako dłuższy postój na drodze do swojej ukochanej bogini, swoisty czyściec przed spotkaniem z nią. Moria ma wiele wyobrażeń i jeszcze więcej form, w których jest przedstawiana, a każdy z nas zna chociaż jedną z nich. Śmierć. To właśni... Recenzja książki Decathexis

Renegat

22.05.2010

Przede wszystkim, jeżeli nie czytałeś poprzedniej części, zrób to. Dopiero wtedy czytaj dalej recenzję. Chyba nie chcesz mieć spalonego zakończenia? W poprzedniej części, już w połowie, łatwo było się domyśleć, jaki będzie jej koniec. Oczywiście nie wszystko jest takie proste, jakby się wydawało. W drugiej odsłonie nocarskiej serii Vesper, wplątan... Recenzja książki Renegat

Czas bliźniaków

22.05.2010

Seria Dragonlance zawsze budziła we mnie jakiś taki niesmak. Parokrotnie już zabierałam się za różne tomy i każdy po paru stronach odkładałam na półkę albo zwracałam znajomym. Nie jestem absolutnie żadnym autorytetem w dziedzinie Smoczej Lancy, jednak przez moje ręce przewinęła się już cała masa książek. Dlatego jeżeli moje zdanie urazi jakiegoś fa... Recenzja książki Czas bliźniaków

Pan Lodowego Ogrodu Tom 1

22.05.2010

Myślę, że osoby Jarosława Grzędowicza czytelnikom fantasy przedstawiać nie trzeba. Ale jeżeli ktoś naprawdę nie zna, bądź dopiero zabiera się do jego twórczości, wystarczy przytoczyć zdanie z opisu na tylnej okładce "Pana Lodowego Ogrodu" - "książka pisarza, który publikuje rzadko, ale wszystkie jego teksty zawsze zasługują na uwagę". Słowa te nale... Recenzja książki Pan Lodowego Ogrodu. Tom 1

Miód

21.05.2010

Sir Cameron MacAlpin nie wierzy własnemu szczęściu, kiedy poznaje nazwisko dziewczyny, którą pewien Francuz spłacił wobec niego dług karciany. Avery spadła mu z nieba, jest bowiem siostrą mężczyzny, który zhańbił jego siostrę - taka jest w każdym razie jego wersja wydarzeń. Im dłużej jednak przetrzymuje dziewczynę jako zakładniczkę, tym większe ma ... Recenzja książki Miód

Biała Wiedźma

20.05.2010

Miała być „Wybuchowa mieszanka Stephena Kinga, Murder Ballads Nicka Cave’a i indiańskich legend”. Przynajmniej tak zapewniał wydawca. A jak się okazuje już po przeczytaniu pierwszej części, z tym powoływaniem się na Kinga, to nie jest tak łatwo. Fabuła zaczyna się w małe mieścinie Cedar Peak gdzieś w stanie Maine w USA, od przedstawienia Johna Ada... Recenzja książki Biała Wiedźma

Ostatni czytelnik

20.05.2010

„W małej wsi Icamole w Meksyku od ponad roku nie spadła kropla deszczu. Woda jest tylko w studni Remigia, który utrzymuje ten fakt w tajemnicy. Któregoś dnia Remigio dostrzega na dnie martwą dziewczynkę. Przerażony, że zostanie oskarżony o morderstwo, wyciąga ciało na powierzchnię, a potem zakopuje między korzeniami drzewa awokado...” Tyle z oficj... Recenzja książki Ostatni czytelnik

NeoAddix

20.05.2010

Wydawca mówi, że to "cyberpunk w najlepszym wydaniu, oszałamiające bogactwo pomysłów, oryginalna wizja cyberprzestrzeni". Po przeczytaniu "NeoAddix" Jona Courtenay Grimwooda w pełni się z nim zgadzam. Książka została oryginalnie wydana w 1997 roku, ale dopiero 6 lat później mogła zostać przeczytana przez polskiego czytelnika. Do mnie trafiła dopie... Recenzja książki Neoaddix

Kwiat pustyni

19.05.2010

Za książkę Waris Dirie "Kwiat pustyni" wzięłam się w tym tygodniu. Niestety, z powodów szkolnych i różnych problemów, musiałam ją czytać w niezmiernie irytujących mnie odstępach. Tą powieść kupiłam podczas jednej z wypraw do niewielkiej księgarni w moim mieście, ponieważ widziałam wcześniej film, który niezmiernie mi się spodobał. Odrobinę wahałam ... Recenzja książki Kwiat pustyni

@saruska@saruska

Dama do towarzystwa

18.05.2010

Olivia Marlowe ucieka z Anglii do Stanów Zjednoczonych przed niechcianym małżeństwem. Jej radość z odzyskanej swobody trwa jednak tylko do chwili, kiedy dowiaduje się, że ma zostać damą do towarzystwa u bogatej amerykańskiej matrony, mieszkającej z bardzo przystojnym synem. Adam Porterfield okazuje się inteligentnym i uprzejmym dżentelmenem. Co pr... Recenzja książki Dama do towarzystwa

Komedianci

18.05.2010

Szantaż, zdrada, pożądanie i fascunujący świat wiktoriańskiego teatru. Pewnego mroźnego dnia 1826 roku w Londynie odnaleziono podrzutka. Nie ma w tym nic zaskakującego, zważywszy, że w owym czasie pozostawianie niemowląt było nagminne. Tym razem jednak podrzutek jest nie byle kim, bo córką lorda Fulmana. Dwadzieścia siedem lat później Jack Midwin... Recenzja książki Komedianci