Słoneczniki

10.06.2010

"Jestem dzieckiem grzechu" tak właśnie zaczyna swój pamiętnik Lilka Sagowska. Jest to czternastoletnia dziewczyna, która ma swoje poglądy,zdanie... i pierwszą miłość. Pierwsze zdanie już wróży niesamowitą powieść ,której nie mam nic do zarzucenia. Książka śmieszy i wzrusza. Zadziwiająca jest ta młoda nastolatka, arogancka,inteligenta i niezależna,... Recenzja książki Słoneczniki

@natalia7@natalia7 × 1

Komiks łagodzi obyczaje.

10.06.2010

Komiks już nie taki zupełnie świeży. Jednak nie do końca o to tutaj chodzi... Jeszcze nie raz będę pisał o komiksach z lat '80 czy '90, bo pisze nie tylko o nowych komiksach, a o dobrych. To niestety nie zawsze idzie w parze. O "Opowieściach z hrabstwa Essex" napisano już bardzo dużo. Głównie dlatego, że komiks ten zdobył wiele nagród - zarówno w ... Recenzja książki Opowieści z hrabstwa Essex

@deadbishop@deadbishop × 1

Fikołki na trzepaku

10.06.2010

Czytałam na temat książki rózne recenzje - moja będzie mimo pewnych niedociągnięć jest pozytywna.Po lekturze wg mnie doskonałego Domu nad rozlewiskiem spodziewałam się lepiej napisanych wspomnień .Tymczasem początek książki to raczej dane "statystyczne " - mnóstwo wyliczanek - które moga czytelnika znudzić .Ja się nie poddałam i czytałam dalej - i ... Recenzja książki Fikołki na trzepaku. Wspominki z podwórka i nie tylko?

Misteria Mitry

9.06.2010

Szczerze pisząc, kiedy otrzymałam powyższą pozycję od portal nakanapie.pl, nie wiedziałam absolutnie nic na temat kultu Mitry. Przeczytanie tej książeczki zainspirowało mnie do poszukania dodatkowych informacji, przeczytania kilku artykułów. Tam dowiedziałam się między innymi takich informacji: "Mitra był pradawnym bogiem indoirańskim, który uosab... Recenzja książki Misteria Mitry

@enga@enga

Sezon migracji na Północ

8.06.2010

Mieszkaniec pewnej wioski leżącej na wybrzeżach Nilu wraca do domu po siedmiu latach studiów. Wraca i czuje się jak w domu, jest radośnie witany przez rodzinę i sąsiadów. Czytelnik od razu daje się wchłonąć przez klimat tych małych wiosek, tak egzotycznych. Czytając, czułam, że oni wszyscy tam znają się doskonale od urodzenia, każdy zna każdego, je... Recenzja książki Sezon migracji na Północ

Córeczka

8.06.2010

Czytało się tę książkę rewelacyjnie, ale widzę, że było to granie na emocjach czytelnika. Po kolei: Córka musi opiekować się swoją zniedołężniałą matką. Powieść zaczyna się niejako od końca, potem są wymieszane wspomnienia córki z czasem obecnym. Często bez ostrzeżenia. Taki strumień myśli, gdy w czasie wykonywania jakiejś czynności kobiecie coś si... Recenzja książki Córeczka

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

8.06.2010

Po głośne i popularne bestsellery sięgam z pewnym dystansem. Już kilka razy zdarzyło się, że to, co podobało się innym, mnie kompletnie nie ruszyło. Trylogię Larssona znalazłam pod choinką w ostatnie Boże Narodzenie i po kilku miesiącach leżakowania na półce, książka upomniała się o moją uwagę. Mikael Blomkvist to dziennikarz, który dał się wciąg... Recenzja książki Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

@boopoland@boopoland × 1

Po tamtej stronie śmierć

8.06.2010

To jedna z pierwszych powieść Marii Nurowskiej - książka niełatwa ale bardzo wzruszająca. Jej głowną bohaterką jest 30-letnia Magda ,którą poznajemy w dniu smierci jej matki Ireny.Cała akcja powieści toczy się zaledwie w trzy dni.Magda wczesnym majowym świtem udaje się do szpitala warszawskiego poinformowana o przewiezieniu tam jej matki - niestety... Recenzja książki Po tamtej stronie śmierć

Zdradzona

7.06.2010

Gdybym miała się sugerować recenzjami i opiniami innych czytelników tej książki, to raczej bym jej nie przeczytała, ze względu na niezbyt pochlebne opinie. Dobrze, że ich nie posłuchałam, bo wcale nie uważam tej książki za totalny gniot, mogę wręcz powiedzieć, że przyjemnie spędziłam z nią czas. Oczywiście tłumaczenie leży i kwiczy. Albo raczej nie... Recenzja książki Zdradzona

@Rebellish@Rebellish × 1

Lucia, Lucia

7.06.2010

Pozornie wydaje się ,że to powieść o młodej dziewczynie i jej perypetiach miłosnych ,ale ta książka tak naprawdę to saga o rodzinie włoskich emigrantów z Veneto ,którzy osiedlili się w Nowym Jorku .Ojciec Antonio i jego czterej synowie prowadzą rodzinny interes - sklep spozywczy m.in z artykułami z Italii ,Lucia zaś jest krawcową w domu towarowym A... Recenzja książki Lucia, Lucia

@malineczka74

Osiedle Swoboda (Integral), czyli Produkt w jednym tomie.

7.06.2010

"Pierwsza udana opowieść o polskim blokowisku" - Sebastian Frąckiewicz "Przekrój" "Przygody w jakie Śledziu pakuje swoich bohaterów, często są [...] zupełnie odjechane [...]" - Wojciech Orliński "Gazeta Wyborcza" Długo, bardzo długo czekałem na ten komiks. 11 lat, jeżeli miałbym być zupełnie szczery:) Wydany przez Kulturę Gniewu tzw. integral "O... Recenzja książki Osiedle Swoboda (Integral)

@deadbishop@deadbishop

"Lucyfer to nie Sandman, ale jest spoko"

7.06.2010

Taką właśnie rekomendacje słyszałem ostatnio w księgarni. Nie łapiącym komiksowej grypsery, wytłumaczę w czym rzecz. Otóż, nie tak dawno temu na polskim rynku wydawnictwo Egmont wydało serię Sandman - moim skromnym zdaniem, jedną z najlepszych w historii komiksu. Jej autorem (scenarzystą) jest Neil Gaiman. O tym jeszcze pewnie nie raz, ale nie ter... Recenzja książki Lucyfer: Inferno

Staroć z przyszłości.

7.06.2010

To może kawałek (mojej) historii z Panią Major. Było już dość późno, graliśmy w StarCrafta, a spóźniony kumpel powiedział: - Mam fajne anime! - Co!? - spytaliśmy - No... te.... japońskie kreskówki. - tłumaczył - Aaaaaa, no to trzeba było tak od razu. No i włączyliśmy. W ten sposób zrezygnowaliśmy z mini-turnieju i obejrzeliśmy Ghost in the Shel, c... Recenzja książki Ghost in the Shell

Bez słów - Bez komentarza

7.06.2010

Komiksy - prawie zawsze - to obraz i tekst, czyli jak mówi tytuł tego bloga - słowa i kreski. Prawie. Komiks niemy doczekał się bowiem swoich nowych mistrzów. Dawno, dawno temu była to forma popularna, jednak z biegiem czasu coraz słabiej eksploatowana. Przyczyny są dość prozaiczne - adresat (jak to ładnie mówią spece od marketingu - target:) dor... Recenzja książki Bez komentarza

@deadbishop@deadbishop

Jak na plażę, to tylko z Louisem.

7.06.2010

Wakacje za pasem. Choć ja jak tylko zobaczę wodę - czy to nad morzem, czy nad jeziorem - mam tylko jedną reakcję... hlup... i mnie nie ma:) Niestety po kilku godzinach takiego powracającego "hlup!" trzeba poleżeć, coś przekąsić, no i wypić... Wtedy do akcji wkracza Louis. "Louis na plaży" to kolejny po "Phenianie" i "Kronikach birmańskich" wydany ... Recenzja książki Louis na plaży

Wszystkie jesteście niewierne! : piekło kobiet w Afganistanie

6.06.2010

Niezwykła książka - jej głowna bohaterka Zoja była mieszkanką Kabulu ,po utracie rodziców wyjechała do Pakistanu.Jej dzieciństwo przypada na okres okupacji radzieckiej Afganistanu.Zarówno matka jak i ojciec dziewczyny zostali straceni przez funadametalistów - dziewczynką zaopiekowała się przybrana babka.Jej rodzice utracili zycie tylko dlatego ze b... Recenzja książki Wszystkie jesteście niewierne! : piekło kobiet w Afganistanie

Tam gdzie spadają anioły

5.06.2010

Kilkuletnia Ewa staje się świadkiem przelotu nad jej podwórkiem aniołów. Dzieli się ta wiadomością z matką, która nie przykuwa do słów swojej córki zbytniej uwagi. Dziewczynka wybiega na podwórko i towarzyszy aniołom w części ich wędrówki. Wśród aniołów jest także Ave- Anioł Stróż dziewczynki z którego pleców zostają wyrwane pióra. Pióra wyrwał Vea... Recenzja książki Tam gdzie spadają Anioły

KA
@niewidoczna

1000 powodów żeby (nie) cierpieć z miłości

4.06.2010

Książka dzieli się na rozdziały, które opowiadają o przygodach rodzeństwa (Sanny i jej brata bliźniaka dużego Konny 'ego): 1. Analiza własnego pierwszego pocałunku 2. Wpadnięcie w pułapkę pocałunku 3. Odkrycie nowej techniki wróżenia 4. Pies zjada kąpielówki 5.Zdobycie kart Czarnego Piotrusia 6. Zamiast całusa, jabłko 7. Karty wprawiają w zakłopota... Recenzja książki 1000 powodów żeby (nie) cierpieć z miłości

SA
@sandra347

1000 powodów żeby (nie) podróżować z blizniakami

4.06.2010

Książka składa się z pięciu tytułów podzielonych na rozdziały: 1. 1000 powodów, żeby (nie) słuchać wyroczni: Udanie się w podróż w poszukiwaniu nieznajomego, usiłowanie wywarcia wrażenia na Larissie,spotkanie niewłaściwego nieznajomego, pomyłka miejsc, nowe przesłanie wyroczni. 2. 1000 powodów, żeby (nie) zająć się hodowlą łasic: Przesłanie od wy... Recenzja książki 1000 powodów żeby (nie) podróżować z blizniakami

SA
@sandra347

Smutek

4.06.2010

Książkę napisaną przez Clive’a Staplesa Lewisa można w pełni zrozumieć tak naprawdę tylko wtedy, gdy przechodzi się prawdziwą życiową tragedię. Właśnie w obliczu takiego kryzysu może okazać się pocieszeniem dla zagubionego człowieka. Kiedy jego powieść czyta się tak po prostu – „Smutek” staje się osobliwym przewodnikiem po ludzkim cierpieniu, wspan... Recenzja książki Smutek

@PanLewis@PanLewis

O życiu, o śmierci.

4.06.2010

Pomysł fabuły jest według mnie całkiem ciekawy – mamy tutaj bohatera, który niczego na świecie nie pragnie bardziej, niż śmierci. Łatwe? Niekoniecznie, Rhezus jest nieśmiertelny. Zawdzięcza to klątwie bogów. Rhezus może doświadczać bólu, jak każdy człowiek, można go teoretycznie nawet zabić, ale zaraz “odżywa”, rany goją się, a on stopniowo wraca d... Recenzja książki Rhezus. Tom 1. Księga 1. Tułaczka śladami konania

@enga@enga

Milczenie

3.06.2010

"Milczenie" to książka o cierpieniu, ale i o odwadze. Mimo sugerującego tytułu, opisu i recenzji wielu czytelników wcale nie jest książką o krzywdzie. To by było zbyt proste. I zbyt okrutne. Napisana lekko, bez zbędnych dodatków. Nie mówi o uczuciach wprost - bo jak mówić o tym, co nosi się głęboko w sercu, czym się oddycha? Jak nazwać ból większ... Recenzja książki Milczenie

P.
@p.paulina

Krucha jak lód

1.06.2010

Jeżeli ktoś spodziewał się po tej książce czegoś naprawdę ekstra, to mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że z pewnością się nie zawiedzie. Książka, jak to bywa z powieściami pani Picoult, jest naprawdę wstrząsająca, ale zarazem niesamowicie wciągającą i przyjemną historią. Czyta się ją szybko, czytelnik ledwo zauważy, jak minie mu to 600 stron. Z... Recenzja książki Krucha jak lód

@Rebellish@Rebellish

Mały Książę

1.06.2010

Ah Mały Książę ... Mogłoby się wydawać, że jest to książeczka dla dzieci. Krótka, z obrazkami, fantastyczna o przygodach małego chłopczyka. Lecz tak nie jest. ... "Mały Książę" o historia o chłopcu, który poszukiwał przyjaciela. Jego planeta była tak mała, że mieściły się na niej trzy wulkany (w czym jeden wygasły) i tysiące ziarenek baobabów. M... Recenzja książki Mały Książę

@Loli14@Loli14

WYZNANIA ZABÓJCY OJCA ŚWIĘTEGO

1.06.2010

Józefa Kowalskiego spotykamy w gabinecie lekarza. Dowiaduje się on tam, że ma nowotwora złośliwego i zostało mu zaledwie kilka miesięcy życia. Reszta książki to zatem próba podsumowania życia głównego bohatera, przemyślenia egzystencjalne, a także opisy problemów , takich jak np. prostytucja. Wyznania, napisane w pierwszej osobie są porozdzielane... Recenzja książki Wyznania zabójcy Ojca Świętego

@nadrektor@nadrektor