Bezwględna

31.01.2011

Pochłaniałam tę książkę, a jednocześnie musiałam od czasu do czasu robić sobie przerwy, chociaż kilkunastominutowe. Książka jest twarda, brutalna, a bohater bezwzględny. Opisy krwawych scen plastyczne do tego stopnia, że ostrzeżenie z okładki trzeba naprawdę potraktować poważnie: "Uwaga: książka przeznaczona tylko dla osób dorosłych o wyjątkowo moc... Recenzja książki Grizzly

Orientalny erotyzm po francusku

31.01.2011

Nasza opowiastka zmieniła się w demoniczną bajkę, której rozdziały, coraz gorętsze, wiążą się ze sobą namiętnie niczym ogniwa drogocennego łańcuszka. [1] Dziesięć tysięcy uciech cesarza ocieka erotyzmem i zwierzęcym pożądaniem, paradoksalnie w sposób całkowicie subtelny. Motorem napędowym akcji jest cesarskie cacuszko, które posiada absolutnie mag... Recenzja książki Dziesięć tysięcy uciech cesarza

@femme@femme × 1

Dobry, zły i nieumarły - Kim Harrison

31.01.2011

Drugi tom przygód czarownicy Rachel Morgan. Minęło kilka miesięcy od wydarzeń opisanych w pierwszym tomie. Tym razem Rachel musi dowiedzieć się, kto poluje na czarownice magicznych linii. Współpracuje przy tym z FBI i ku jej wielkiej radości podejrzenia padają na Trenta Kalamacka. Przy okazji ma na głowie Ivy, która jest coraz bliższa ukąszenia jej... Recenzja książki Dobry, zły i nieumarły

@ViconiaDeVir@ViconiaDeVir

Po co o tym piszesz, po co o tym czytasz biały człowieku?

31.01.2011

Tochman przywalił mnie tą książką jakby ważyła tonę, a ma zaledwie 150 stron... O ludobójstwie w Rwandzie trochę się już naczytałam, film obejrzałam, ale reportaż polskiego twórcy spowodował, iż jestem w wielkim szoku; mam w głowie nowe połączenia, ale nie są to synapsy neuronów, a jelita ofiar. Litery układające się w słowa niejednokrotnie raniły ... Recenzja książki Dzisiaj narysujemy śmierć

MA
@Mooly

Psy, Rachel i cała reszta

30.01.2011

„Psy, Rachel i cała reszta” to bestsellerowa powieść uznana przez Romantic Novelist Association za książkę roku. A co w niej takiego wyjątkowego, skoro to kolejna pozycja w której kobieta staje na zakręcie dróg, traci wszystko, by zacząć nowe życie gdzieś na uboczu. Ano jest wyjątkowa, bo jest o naszych towarzyszach, tych kochających bezwarunkowo, ... Recenzja książki Psy, Rachel i cała reszta

@toska82@toska82

Miasto Szkła

30.01.2011

„Miasto szkła” to trzeci tom serii „Dary Anioła” autorstwa Cassandry Clare. Do tej pory myślałam, że jest to ostatni tom. Ale dziś się dowiedziałam, że nie… Ciekawi mnie co można jeszcze tu napisać… No ale wracając do tematu… Książka zaczyna się w momencie gdy Clary ma „wyjechać” do Idrisu, a Jacke chce jej w tym przeszkodzić bo się o nią martwi. ... Recenzja książki Miasto szkła

O miłości słów kilka

30.01.2011

Najnowsza książka Evy Gudrymowicz- Schiller , zatytułowana „Do widzenia profesorze…”, nie jest książką lekką i przyjemną, jednakże akcja jest tak wciągająca i zaskakująca zarazem, że nie można oderwać się od przerzucania kolejnych stron, tej niesamowicie wzruszającej opowieści. Główna bohaterka- Kaja, jest interesującą i odważną kobietą, jednak j... Recenzja książki Do widzenia profesorze

@sylwiastudent@sylwiastudent

Gdzie ten PRL...?

30.01.2011

Autorka książki „Mariola, moje krople” postawiła na teatr, jako główne miejsce wydarzeń. Mnie trochę ta okrojona przestrzeń „dusiła”. To bieganie z jednego gabinetu do drugiego, z bufetu, do kotłowni, z pokoju reżysera do toalety i od nowa, z gabinetu do... Przydałoby się wpuścić do tego teatru trochę powietrza… I przyszło…, w postaci świni hodo... Recenzja książki Mariola, moje krople!

@carmila@carmila

Życie na czterech łapach

30.01.2011

Poznajcie Bolka, uroczego jamnika-filozofa. To właśnie z jego perspektywy poznajemy życie, zarówno właśnie jego, jak i osób dookoła. Bolek trafia jako szczenię do młodej rodziny, w której jest mu, powiedzmy szczerze, średnio. Pani za nim nie przepada, pan go dosyć lubi, ale dużo pracuje i przebywa poza domem. A gdy w rodzinie pojawia się dziecko, n... Recenzja książki Świat według psa

@enga@enga

"Pamiętniki wampirów. Księga 1. Przebudzenie, Walka, Szał"

30.01.2011

Z pewnością większość z Was już słyszała o sadze „Zmierzch” Stephenie Meyer. Zapoczątkowała ona falę 'paranormal romance' w literaturze- miłości pomiędzy zwykłym człowiekiem a niezwykłą postacią fantastyczną. Najczęściej są to wampiry i wilkołaki. Fani ww. cyklu szukali innych powieści opierających się na podobnej zasadzie. Tym sposobem odkryto „Pa... Recenzja książki Pamiętniki wampirów Księga 1

@luolina@luolina

"Judaszowe dziecko"

30.01.2011

Kim jest tytułowe judaszowe dziecko? Dziecko, które posłużyło mordercy do zwabienia innego - jego prawdziwego celu. Jest tylko środkiem w jego morderczej grze. Ono się nie nigdy liczyło, gdy "zagrało" już swoją rolę jest wyrzucane. Dla mordercy przestaje istnieć, ale jest jedynym śladem prowadzącym do niego,chociaż niedostrzeganym ... Rana po strac... Recenzja książki Judaszowe dziecko

@Kasia9@Kasia9

idealna dla dzieci

30.01.2011

Bardzo kolorowa i zachęcająca okładka z grzybkami zachęciła Miłosza do wyboru lektury na wczorajszy wieczór. Stwierdził ,że lubi bajkę o Czerwonym Kapturku i jest ciekawy co też wymyślił Bonifacy z Filemonem, jaka przygoda dziś ich spotka??? Czy będzie Szczeniak i tym razem??? Czy pójdą na grzybki skoro są na okładce???? mnóstwo pytań zadał Miłosz ... Recenzja książki Kot Filemon i Czerwony Kapturek

@sabinka.t1@sabinka.t1

Poczwarka - Dary Pana

30.01.2011

321 stron. 321 stron, które nauczyło mnie miłości. 321 stron Poczwarki. ,, Darami Pana są ziemia, niebo, dzień i noc, kwiaty i nasiona, drzewa, ptaki, myszy, węże, słonie, wichry, pioruny, tornada, wulkany - i ludzie. Darami Pana są też dzieci, gdy trzeba usprawiedliwić ich pojawienie się na ziemi. ,, Adam i Ewa są doskonałym małżeństwem. Spełn... Recenzja książki Poczwarka

@nicCiekawego@nicCiekawego

Babiniec

29.01.2011

Jestem fanką „Wysokich Obcasów” tych z Wyborczej od lat. Nie wyobrażam sobie soboty bez najnowszego numeru WO. To mój nałóg i nie zamierzam z niego rezygnować. Miłość aż po grób mój albo WO. Na łamach WO ukazują się portrety różnych ciekawych Kobiet. Redakcja postanowiła zebrać wybrane z nich, sama nie wiem jak !? chyba losowo, w jednej pozycji ksi... Recenzja książki Kobiety, które igrały z bogami

@Tajemnica33@Tajemnica33

Cel istnienia

29.01.2011

Wydawnitwo Mag postanowiło wydać twór nietypowy: w jednym egzemplarzu umieszczono zbiór opowiadań oraz powieść. Zastanawiałam sie (nawet jeszcze na początku czytania), jak to w praktyce wyjdzie, jakie będzie odczucie czytelnika. Teraz wiem - dla mnie jest to ok :). Bacigalupi funduje nam niesamowitą wizję przyszłości. Powiedzcie no, młodzi i odrob... Recenzja książki Nakręcana dziewczyna. Pompa numer sześć.

@enga@enga

LIT-6

29.01.2011

Ludzkości codziennie grozi na skalę masową wiele zagrożeń. Czasem nie możemy się uchronić przed destrukcyjnymi siłami przyrody, ale część kłopotów grozi nam od .... samych siebie. Energia atomowa powinna być wykorzystywana dla dobra ogółu, ale skutki jej wymknięcia się spod kontroli mogą być bardzo tragiczne, czego dowodem była awaria reaktora w Cz... Recenzja książki Lit- 6

@malineczka74

z nutką miłości ..

29.01.2011

Moje pierwsze spotkanie z p. Aleksandrą Tyl i z pewnością nieostatnie. Spotkanie poprzez debiutancką książkę "Miłość wyczytana z nut", którą określiłam jako babskie czytadło, ale w pozytywnym tego znaczeniu.... W powieści spotykamy wielu fantastycznych bohaterów, raczej tych dobrych i pozytywnych.... Ona - Eliza- kobieta przed 30-stką, singielka z... Recenzja książki Miłość wyczytana z nut

@sabinka.t1@sabinka.t1

Bajki

29.01.2011

Leonardo da Vinci jest nam znany przede wszystkim jako artysta malarz. Okazuje się, że prócz takich dzieł jak Mona Liza, Leonardo zajmował się również obserwacją przyrody i jej zjawisk. Tak powstały „Bajki”, które zebrał i przełożył Leopold Staff. Widząc tytuł, przygotowałam się na opowieści z morałem, osnute nutką tajemnicy, może grozy lub z magic... Recenzja książki Bajki Leonardo da Vinci

@Mani@Mani

Mała Syrenka

29.01.2011

"Na brudnych ścianach widniały okrągłe płaskorzeźby. Podobne widywała już w domach wszędzie w Wenecji. Większość przedstawiała jastrzębie z królikami w szponach i świętych zmagających się ze smokami. Rzeźbienia w hotelu wyglądały jednak inaczej. Królikom wyrosły długie kły, które zajadle wbijały się w ptasie skrzydła." Muszę szczerze przyznać, że ... Recenzja książki Córka Laguny

@Kobra94@Kobra94

Książka dla dzieci? Nie.

29.01.2011

To moja pierwsza recenzja i, prawdę mówiąc, nie mam pojęcia jak zacząć. Ale muszę coś napisać bo... Książka składa się z dwóch części - pierwsza jest krótsza a druga dłuższa. Pierwsza stanowi próbę dla czytelnika - jest to opowieść o zielonym stworzonku, smoku, który wyrusza z miasta do... innego miasta. A więc mamy już dwa miasta. Pierwsze właśn... Recenzja książki Miasto Śniących Książek

@Nieznajoma@Nieznajoma

By "odnaleźć swą drogę" trzeba po prostu wyjść

29.01.2011

Zaczęłam czytać tę książkę w formie e-booka, ale szybko doszłam do wniosku, że coś takiego to ja muszę mieć na półce. Olgierda Lacha - dziewczyna o nazwisku kompletnie niemagicznym, nie ma zamiaru spędzić swojego życia tak jak rodzice, to chyba byłoby najgorsze ze wszystkiego, z nimi? Ludźmi pogrążonymi w ciemnocie? Nie ma mowy, tak więc popchnięta... Recenzja książki Odnaleźć swą drogę

@Yossa@Yossa

Kup pan słowa... "Tesco jest wszędzie"

29.01.2011

Tesco jest wszędzie? Nie, to poezja jest wszędzie. Wystarczy się rozejrzeć. Udowadnia to tomik Wojciecha Brzoski. Udowadnia i zaskakuje, bo – szczerze mówiąc – przeczytawszy tytuł spodziewałam się raczej poezji zaangażowanej społecznie, o wyraźnym antyglobalistycznym zabarwieniu. Tymczasem autor serwuje czytelnikowi zbiór tekstów z różnych lat, ... Recenzja książki Tesco jest wszędzie

Zabić Drozda

28.01.2011

Do tej książki przymierzałam się kilka razy. Mniej więcej rok temu wypożyczyłam ją z biblioteki i zaczęłam czytać, ale skapitulowałam. Niedawno postanowiłam podjąć kolejną próbę. Powieść czekała na półce przez dobrych parę tygodni, a teraz naprawdę nie wiem, z czym tyle zwlekałam. "Zabić drozda" to historia opowiedziana przez kilkuletnią Jean Lo... Recenzja książki Zabić drozda

@MirandaKorner@MirandaKorner × 1

Przynieście mi głowę wiedźmy - Kim Harrison

28.01.2011

Książkę tę chciałam przeczytać, ponieważ jest o czarownicy, a ja czytam wszystko, co ma związek z magią, więc za bardzo nawet nie zagłębiałam się w opis na okładce i stronie wydawnictwa. Zauważyłam to dopiero później. Otóż z opisu wydawnictwa dowiadujemy się, że w czasie eksperymentów genetycznych powstał wirus, który stworzył nowe rasy. Tymczasem ... Recenzja książki Przynieście mi głowę wiedźmy

@ViconiaDeVir@ViconiaDeVir

Zdradzona

28.01.2011

„Zdradzona” to drugi tom z serii Dom Nocy. W pierwszym tomie („Naznaczona”) poznajemy Zoey, która zostaje Naznaczona i trafia do szkoły dla wampirów. Dowiaduje się że wiedza którą posiadała do tej pory na temat wampirów jest bardzo daleka od prawdy. W Domu Nocy będzie przechodzić przemianę, która trwa 4 lata. Jeśli ją przetrwa, zostanie wampirem, a... Recenzja książki Zdradzona