dostępne tylko u nas

Argylle

25.03.2024

"Argylle" to książka, o której w niesamowitym tempie stało się głośno nie tylko w całej Polsce, ale na świecie. Już przed premierą wobec tego tytułu były wielkie oczekiwania i chyba każdy liczył, że dostanie kawał wybitnej książki. Czy oczekiwania zostały spełnione...? Po zapoznaniu się z treścią jestem delikatnie rozdarty. Dlaczego? Ponieważ z j... Recenzja książki Argylle

Obiecałeś, że się nie zakochasz. Potrafisz dotrzymać obietnicy?

23.03.2024

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Na wstępie zanim przejdę do szczegółowej recenzji muszę wam powiedzieć jedno. Po przeczytaniu opisu byłam pewna, że dostanę dosyć klasyczną opowieść miłosną. Dziewczyna przeprowadza się w nowe miejsce - do Bostonu. Ma traumę związaną z rozwodem swoich rodziców oraz bolesnym rozstaniem ze swoją p... Recenzja książki Nie należę do ciebie

Klimaty średniowiecznego dworu

22.03.2024

Lucyna Olejniczak przeniosła nas w czasy, które Adam Mickiewicz przedstawia w swoich średniowiecznych poematach „Grażynie” czy „Konradzie Wallenrodzie”. Czasy tuż przed unią polsko – litewską. Na Litwie rządzi książę Jagoiła, jak go nazywano. W odległym Wyszehradzie dokonuje żywota Ludwik Węgierski. Kraj Jagoiły narażony jest na napady Krzyżaków, ... Recenzja książki Lilie królowej. Siostry

@Remma@Remma × 23

Opowieść o granicach i debiut z potencjałem

20.03.2024

Gdzie jest granica między miłością a obsesją? Między fascynacją a strachem? I ile można wybaczyć, gdy granice zostaną przekroczone? Scarlett zmienia szkołę po tym jak jej rodzice się rozstali. Chce zostawić za sobą także i ból związany ze zdradą byłego chłopaka i najlepszej przyjaciółki. Trauma ciągnie się jednak za nią nieubłagalnie. Ze strachu ... Recenzja książki Nie należę do ciebie

Trochę o przeszłości

19.03.2024

Książka wymagająca, jednak dla osób zainteresowanych tematem może być ciekawa i interesującą. Osobiście przypomina mi bardziej jakaś serię wykładów lub pracę naukową, dużo danych i odniesień do dokumentów, spisów czy listów. Są momenty w których trochę przynudza, ale także interesujące ciekawostki o świecie XIX- wiecznych osad górniczych na Kielec... Recenzja książki Niewolnicy modernizacji

Bez duszy i Śmierć

19.03.2024

"Między nami jest śmierć" to książka, która od samego początku wciąga czytelnika w magiczny świat pełen tajemnic i niebezpieczeństw. Autor, Patryk Żelazny, podaje nam historię Nicolasa, młodego adepta magii, który od urodzenia jest pozbawiony duszy. Ta nietypowa cecha bohatera od razu przyciąga uwagę i stawia go w centrum uniwersalnych dylematów i... Recenzja książki Między nami jest Śmierć

Jak szybko biegnie czas?

19.03.2024

Czy też tak macie, że tęsknicie do świata, w którym czas biegł wolniej? Dziś wszyscy się śpieszymy. A ta książka uczy spokoju. Pozwala przenieść się w epokę wczesnego polskiego średniowiecza, gdy ludzie nie byli tak zabiegani i mogli wolniej smakować życie. Narracja też jest spokojna. Płynie wolno jak nieśpieszna rzeka i niesie czytelnika. Ta ksią... Recenzja książki Dzikowy skarb

@anna117@anna117 × 3

Wilcza przemiana

19.03.2024

Książka "Wilk, który się zgubił" to piękna opowieść o silnej i niezależnej naturze, która jednocześnie ukazuje ważność pomocy i wsparcia ze strony bliskich. Główny bohater, młody wilczek, jest przedstawiony jako niezależny i pewny siebie, ale gdy znajduje się w trudnej sytuacji, musi zmierzyć się z własną potrzebą wsparcia. Rachel Bright zgrabn... Recenzja książki Wilk, który się zgubił

Zwierciadło duszy

18.03.2024

Ale to było interesujące!!! Jestem właśnie po lekturze "Zwierciadła duszy" autorstwa Magdaleny Barbary Ćwiklińskiej-Deryng i jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony, że poezja może tak do mnie trafić. Po książkę sięgnąłem za sprawą klubu recenzenta serwisu nakanapie.pl i po raz kolejny się nie zawiodłem. Kolejna pozycja nieznanej mi wcześniej autor... Recenzja książki Zwierciadło duszy

so close do fantazji

18.03.2024

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl Główny bohater Kane Black jest głęboko pogrążony w żałobie oo śmierci swojej ukochanej żony. Nagle pewnego dnia zupełnie niespodziewanie na jednej z ulic Manhattanu zauważa kobietę niezwykle podobną do zmarłej kilka lat wcześniej kobiety jego życia. Sytuacja nie byłaby niczym nadzwyczajnym, gdyby ni... Recenzja książki So Close

Co wolisz?

17.03.2024

Parę słów o autorze – jest stary, ale nie aż tak, jak piramidy. Podróżnik z Wielkiej Brytanii, autor ponad 200 książek dla dzieci i dorosłych. 5 razy był w Egipcie. Książka jest to kopalnia ciekawostek o starożytnym Egipcie, podanych w lekki i przystępny sposób, napisana z dużym poczuciem humoru i radością życia. Tu próbka: „Lista obowiązków nosic... Recenzja książki Co wolisz? Starożytni Egipcjanie

@jelonka11@jelonka11 × 2

Intryga w bibliotece

16.03.2024

"Upiór w moherze" autorstwa Iwony Banach to pełna zwrotów akcji i nieoczekiwanych zdarzeń przewrotna komedia kryminalna, która zabiera czytelnika w niezwykłą podróż po świecie literatury i rzeczywistości. Książka wciąga od pierwszych stron, serwując mieszankę humoru, zagadek kryminalnych i niebanalnych postaci. Głównym wątkiem fabularnym jest t... Recenzja książki Upiór w moherze

@beatazet@beatazet × 2

Motywacja i samorozwój na kartach książki

15.03.2024

Które elementy decydują o naszym sukcesie? Czy to czyste szczęście, przypadek, czy może raczej systematyczność, zasady i umiejętność podejmowania właściwych decyzji w odpowiednim momencie? To pytania, które często zadajemy sobie, zwłaszcza gdy stajemy w obliczu wyzwań zawodowych i życiowych. Jednakże, czytając książkę "The Diary of a CEO" autorst... Recenzja książki The Diary of a CEO

@joanna123@joanna123 × 3

Od rutyny do magii, czyli Kierowca 71

15.03.2024

Fabuła książki opowiada o Kazimierzu, samotnym, 36-letnim kierowcy autobusu linii 71 Bydgoszczy. Żyje podobnie, jak wielu z nas.. Zmęczony rutyną, codziennością, pracą.. Sam nie wie, czy to tylko dojmujące zmęczenie, wyeksploatowanie, czy może już za rogiem czai się depresja? Nie wie jednak, że wkrótce wszystko się zmieni za sprawą niebywałego zna... Recenzja książki Kierowca 71

@joanna123@joanna123 × 2

Szlak Orlich Gniazd

14.03.2024

Książka dla miłośników podróży i historii. Dla tych, którzy uważają, że Polska jest piękna i lubią ruszyć się z domu, by odkrywać ciekawe zakamarki naszego kraju. Książka wydana jest w albumowym formacie w twardej okładce. Ładnie wygląda i może być prezentem zachęcającym do podróżowania i poszerzania wiedzy. Zawiera sporo tekstu i bardzo dużo ładn... Recenzja książki Szlak Orlich Gniazd

@anna117@anna117 × 2

Toksyczna miłość w blasku fleszy

14.03.2024

Uwielbiam czytać biografie, a najlepiej autobiografie. Niezmiennie podziwiam gwiazdy, które decydują się na tak szczere opowiedzenie całemu światu o swoim życiu. Właściwie nie wiem, dlaczego Priscilla się na to zdecydowała? Dla pieniędzy? A może nie mogła już dłużej dusić w sobie tej trudnej historii? Priscilla Ann Presley z domu Wagner poznała sw... Recenzja książki Priscilla. Elvis i ja

FA
@faridamerkel

Po drugiej stronie drzwi

14.03.2024

Drugi wydany w Polsce tom cyklu Zbłąkane dzieci to tak naprawdę dwie kolejne mikropowieści lub długie nowele, stanowiące trzeci i czwarty tom oryginalnego cyklu Seanan Mcguire, opowiadającego o dzieciach szukających dróg powrotu do alternatywnych, baśniowych światów, które z różnych przyczyn opuściły lub z których zostały wygnane. Centralnym punkt... Recenzja książki Pod cukrowym niebem. W nieobecnym śnie

Ciemna strona polskich władców...

14.03.2024

"Polscy władcy po ciemnej stronie mocy" autorstwa Iwony Kienzer to niezwykle interesująca analiza postaci polskich władców, którzy z różnych powodów zostali zapamiętani jako negatywni bohaterowie historii. Książka rzuca nowe światło na ich rządy, odsłaniając tło ich decyzji i działalności, które często przynosiły skutki tragiczne dla państwa i jeg... Recenzja książki Polscy władcy po ciemnej stronie mocy

@beatazet@beatazet × 1

Czy guguły mogą być smaczne?

13.03.2024

Wioletta Grzegorzewska, choć znana głównie ze swojego dorobku poetyckiego, serwuje czytelnikowi równie okazałą porcję dobrej literatury także w prozatorskiej odsłonie. Wydając „Guguły” w 2015 roku przez wydawnictwo Czarne nie rezygnuje jednak z często spotykanej w jej twórczości tematyki wspomnień i mieniącego się różnymi odcieniami uczuć dziecińs... Recenzja książki Guguły

13.03.2024

Ogólnie nie polecam. Czyli o przedsiębiorstwie „opowieści politycznie niepoprawne” W 2016 r. Dom Wydawniczy REBIS opublikował liczącą 462 strony książkę autorstwa Piotra Zychowicza poświęconą społeczności żydowskiej – Żydzi. Opowieści niepoprawne polityczne. Już na początku książki budzi poważne zastrzeżenia tj.: - okładka prze... Recenzja książki Żydzi

Sporo propagandy i niewiele rzetelnych/ważnych informacji

12.03.2024

W 2017 r. skrajnie prawicowe wydawnictwo opublikowało książkę Radosława Patlewicza pt. Historia polityczna Polski. Nowe spojrzenie. Tom I. Książka liczy 340 stron. Zaczyna się od kilkunastostronicowego wprowadzenia a kończy się spisem ok. 21 książek/artykułów, których autor poleca do lektury. Na samym początku należy wskazać, że Radosław Patle... Recenzja książki Historia polityczna Polski - nowe spojrzenie. Tom I

Bardzo ciekawe fantasy

11.03.2024

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Jak wspomniałam w tytule Manipulatorium to bardzo ciekawa propozycja dla fanów fantasy. To pierwsza książka Gabrieli Karczewskiej, która wpadła w moje ręce. Podeszłam do niej trochę sceptycznie, gdyż nie jest to mój ulubiony gatunek literacki, a objętość tomu również budził grozę- 588 stron. Do tego... Recenzja książki Manipulatorium

@Damka1988@Damka1988 × 1

Mimo wszystko więcej historii niż propagandy

11.03.2024

W 2018 r. Dom Wydawniczy REBIS opublikował książkę Piotra Zychowicza, pt. Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych. Książka liczy niewiele ponad 400-ta stron. Powstała w wyniku kwerend np. w zasobie różnych oddziałów Instytutu Pamięci Narodowej i lektury książek/artykułów m.in., Aliny Całej, Michała Bołtryka i Dariusza L... Recenzja książki Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych

Mit jest niczym, które jest wszystkim

10.03.2024

Urodziłem się pod koniec sierpnia 1913 roku jako istota ludzka płci męskiej. Dawno już nie czytałem książki, która byłaby tak różnorodna, tak erudycyjna, osobista i zaangażowana w to, co się działo i dzieje obecnie na świecie. Jest to zarazem powieść i rodzaj eseju, swego rodzaju pamiętnik (powieściopisarz zawsze z zasady pisze o sobie, swoich wy... Recenzja książki Fizyka smutku

@tsantsara@tsantsara × 27

Odwaga by zawalczyć o życie i wolność wyboru.

9.03.2024

Książka „Oliwia Denaro” autorstwa Violi Ardone to poruszająca historia piętnastoletniej dziewczyny Oliwy, która musi zmierzyć się z patriarchalnym społeczeństwem Sycylii w latach 60. XX wieku. W książce bardzo szeroko poruszony jest temat okropnych trudności, z jakimi musiały zmagać się kobiety tamtego czasu. Główna bohaterka, Olivia, to postać ni... Recenzja książki Olivia Denaro