Ruda Sfora Maja Lidia Kossakowska

Okładka Ruda Sfora
autor:
Maja Lidia Kossakowska
wydawnictwo:
Fabryka Słów
data wydania:
2007
ISBN:
9788360505366

Opis

Dyraj Bogoj lazł przez las niezgrabnie, niczym wielka, na wpół ślepa krowa. Hałas, który czynił, wybijał ze snu duchy i irytował ziemię. Nawet bagno burzyło się nieprzyjaźnie, słysząc odgłos stąpania nowego szamana. - Dojdu Iczczite nic nie przesadziła - pomyślał Ergis. - Więcej mocy można znaleźć w końskim łajnie. Może nie mam się czego bać. W duszy chłopca ocknęła się i zatliła słabym płomykiem odrobina nadziei. Ale zgasła, gdy tylko ujrzał przemykający między drzewami, drobny, skulony cień. P..achniał złem tak silnie, aż Ergis zachłysnął się oddechem. Mroczny, ciężki zapach okrucieństwa ciągnął się za wspólnikiem Bogoja na kształt całunu otulającego ożywionego nieboszczyka. Wasyl szedł śmiało, cicho i spokojnie, jakby posiadł umiejętność widzenia w ciemności.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Ruda Sfora
Recenzent: misha
Książki Kossakowskiej zajmują specjalne miejsce zarówno w moim sercu, jak i na książkowym regale. Mimo to po przeczytaniu komentarzy dotyczących "Rudej Sfory" długo wahałam się, czy ją kupić. W końcu zaryzykowałam i nie zawiodłam się. Książka od razu zwraca uwagę swoją specyfiką - w końcu nie ... więcej »
Mitologia jakucka nie jest tematyką rozpowszechnioną w literaturze, a już szczególnie w fantastyce. I właściwie dobrze się stało, że tak się sprawy mają, gdyż jest to swoisty powiew świeżości, teren prawie dziewiczy, na którym nie towarzyszy czytelnikowi natrętne wrażenie wyeksploatowania tematu,... więcej »
Dodali do kolekcji
sossua
Myszniczek
Shoo
Ensis
banan
ultramaryna
Imogen
nutkab
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!