Straż nocna Terry Pratchett

Okładka Straż nocna
autor:
Terry Pratchett
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2010
ISBN:
9788376485188

Opis

Komendant Sam Vimes ze Straży Miejskiej Ankh-Morpork miał wszystko.Ale teraz wrócił do swojej własnej, twardej i ostrej przeszłości, pozbawiony nawet ubrania, które miał na sobie, gdy uderzyła błyskawica.Życie w przeszłości jest trudne. Śmierć w przeszłości jest niezwykle łatwa. Musi jednak przeżyć, by wykonać swoją robotę. Ma wyśledzić mordercę, nauczyć swoje młodsze ja, jak być dobrym gliną, i zmienić rezultat krwawej rewolucji. Jest też pewien problem: jeśli wygra, straci żonę, straci dziecko,.. straci przyszłość.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Straż nocna
Recenzent: Tsumetai
W tym dziele naszego mistrza satyrycznej fantasy uwidocznia się dorosłość jego książki, choć pod względem poruszanej tematyki Pratchett ewoluował już dość dawno. Straż Nocna, mimo całej humorystycznej otoczki, pozostaje powieścią poważną, rozprawiającą się między innymi ze stereotypem "udanej" re... więcej »
Praca komendanta straży w Ankh-Morpork nie jest łatwa. Szczególnie gdy dziwnym zbiegiem okoliczności jest on wysłany w przeszłość w trakcie pogoni za mordercą. Aktualnemu komendantowi Samowi Vimesowi, nie przeszkadza to jednak w pełnieniu swoich obowiązków i szybko adaptuje się do nowego środowi... więcej »
Dodali do kolekcji
eliot
banan
musk
oshin
MateuszSkoczylas
sybka
Womanek
ecrire
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!