Więzy krwi Maja Lidia Kossakowska

Okładka Więzy krwi
autor:
Maja Lidia Kossakowska
wydawnictwo:
Fabryka Słów
data wydania:
2007
ISBN:
9788360505052

Opis

Więzy krwi to zbiór intrygujących, pełnokrwistych opowiadań. Ich wspólnym mianownikiem jest mroczny klimat zagłady, beznadziei i śmierci. Autorka prezentuje przewrotne pomysły fabularne i świat, który nie jest piękną krainą magii, ale często smutną i demoniczną rzeczywistością. Tu nic nie istnieje bez powodu: pojawienie się zwykłej muchy ma sens, choć bohater jednego z opowiadań wolałby owej muchy nigdy nie zobaczyć, widmowy demon grasujący w dżungli wyciąga mordercze ręce po kolejną ofiarę, a zw..ykłe zakupy mogą urosnąć do rangi święta. Ba, pojawiają się nawet Zakony Handlowe, a wierni urządzają coroczne pielgrzymki do świątyń handlowych! Zapach rdzy, wanilii i gorzkich migdałów zwiastuje natomiast pojawienie się Anioła Śmierci. Wśród opowiadań jest też mikropowieść. Autorka kreuje w niej świat po drugiej stronie lustra, którym rządzi Lud Luster, prowadzone są niejasne interesy, a w powietrzu czuć zapach krwi i zemsty.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Więzy krwi
Recenzent: edith
Lektura „Więzów Krwi” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Mai Kossakowskiej. Muszę przyznać, że bardzo udane, choć początkowo obawiałam się takiego nadmiaru fantastyki. „Prawdziwa przygoda pachnie morzem, dymem cygar, skóra, drewnem i aromatem roślin, które nigdy nie wyrosną na twoim podw... więcej »
Więzy krwi
Recenzent: fri2go
Pani Kossakowska w trochę innym niż zwykle wydaniu. Tym razem zbiór dłuższych i krótszych opowiadań zamiast bardziej obszernej powieści. Na dodatek tematyka może i pozostająca w kategorii fantasy/fantastyki ale już mająca mało wspólnego z mitologią („Ruda Sfora”) czy ze skrzydlatą ekipą i całą tą... więcej »
Dodali do kolekcji
Immora_Fray
evvi
Shoo
banan
Imogen
Lamiane
MoniQ
Jezebel
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!