"Wybrani" C.J. Daugherty

Okładka "Wybrani"
autor:
C.J. Daugherty
wydawnictwo:
Otwarte/ Moondrive
data wydania:
2013

Opis

Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz?
Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkr..yciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter?
Jaką tajemnicę kryje historia rodziny dziewczyny? Kim tak naprawdę jest Allie?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Czy zastanawialiście się kiedyś nad napisaniem własnej książki? A jeżeli ktoś zaproponowałby wam wyzwanie, które polega właśnie na stworzeniu powieści od początku do końca na własnym pomyśle. Czy podjęlibyście się? W taki właśnie, bowiem sposób C. J. Daugherty stworzyła Wybranych. Jej mąż cały cz... więcej »
„To twoja piechota. Ma najmniejsze możliwości poruszania się i jest najsłabsza, ale ponieważ piony są gotowe poświęcić życie dla lepszych od siebie, bez nich nie wygrasz." Allie Sheridan była kiedyś idealną córką i wzorową uczennicą, jednak wszystko się zmieniło, gdy jej brat Christopher ich o... więcej »
Wybrani
Recenzent: Paula1992
Gdzieś w Internecie znalazłam kiedyś informację, że nakład ,,Wybranych” za granicą w ciągu 5 dni osiągnął liczbę 17 000. Jak dla mnie ilość niesamowita, więc postanowiłam się skusić na kolejną książkę z serii paranormal romanse, jak mi się wydawało, odpowiednią dla nastolatków. Główna bohater... więcej »
Wybrani
Recenzent: Lena173
Bardzo ciekawią mnie powieści dla młodzieży, które opowiadają swoim czytelnikom historie niezwykłych szkół. Obcowanie z ich uczniami stało się dla mnie niczym narkotyk i nie wyobrażam sobie chwili, w której miałabym zrezygnować z tej przyjemności. Takim właśnie sposobem pokochałam Hogwart, Akade... więcej »
Kto nie chciałby być wybranym, tym któremu dane jest doświadczyć lub poznać to co dla innych jest poza zasięgiem? Przywilej, dający korzystne uprawnienia czy obowiązek, z jakim wiąże się odpowiedzialność nie tylko za siebie? To co niedostępne dla wszystkich kusi tych, pozostających poza sekretnym... więcej »
Po trzecim już w ciągu roku aresztowaniu, rodzice Allie tracą cierpliwość i postanawiają wysłać ją do szkoły z internatem, w której ma pogodzić się ze stratą ukochanego brata oraz powrócić do dawnego życia. Na początku Alyson się buntuje i próbuje ich odwieść od tego pomysłu, ale kiedy w końcu st... więcej »
,,(…) kiedy już przywykłam, zakochałam się w tym miejscu. Uwielbiam to, że lekcje są trudne i że wszyscy są dziwni. Niektórzy nauczyciele to kompletne świrusy. Wszystko tu do siebie pasuje. Od dłuższego czasu dobrze się tutaj czuję. Właściwie to nawet świetnie. Jakbym znalazła swoje miejsce na z... więcej »
Już po przeczytaniu opisu wiedziałam, że "Wybrani" przypadną mi do gustu. Nie przywiązałam w przypadku tej powieści zbyt wielkiej wagi do okładki, która - choć adekwatna i trafnie dobrana do tematyki - niezbyt mi się spodobała. I powiem Wam coś jeszcze. C.J. Daugherty, z zawodu reporterka i... więcej »
Videorecenzja: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wQFsvWTEr8w więcej »
Allie to zbuntowana nastolatka. Rodzice nie radzą sobie z jej zachowaniem i po trzecim aresztowaniu wysyłają dziewczynę do szkoły z internatem - Cimmeri. Allie poznaje tam Jo, Sylvaina i Cartera. Jednak im dłużej jest w szkole, tym szybciej traci do wszystkich zaufanie. Na początku książka nie... więcej »
Polecam!!
Recenzent: kasandra
Lubię młodzieżowe książki, dlatego kiedy podczas przeglądania nowości wydawniczych natknęłam się na lekturę „Wybrani” C.J. Daugherty, od razu wiedziałam, że to coś dla mnie. Świetna okładka, intrygujący opis oraz wiele zachwalających recenzji wśród polskich czytelników od razu sugerowało, że war... więcej »
Wybrani
Recenzent: Angiee
Nowa szkoła i pierwszy dzień nauki to bardzo stresujące przeżycia. Nigdy nie wiadomo, jak zostanie się odebranym przez rówieśników, jakie zasady i przyzwyczajenia panują wśród pedagogów i jak odnaleźć się w nowym miejscu. Potrzeba czasu na to, by się zaaklimatyzować, poznać nowych ludzi i przysto... więcej »
„Nie wszystko jest tym, na co wygląda, a ludzie nie zawsze są tymi, za których się podają.” Kłamstwo ma krótkie nogi – to wiemy nie od dziś. Ale co zrobić, gdy kłamią wszyscy na około? Nauczyciele, rodzice, przyjaciele, a nawet wrogowie? Co wtedy? Jak z tym żyć? Przekonała się o tym bohaterka ... więcej »
Akademia Cimmeria na pozór zwykła szkoła letnia, gdzie uczniowie dzięki dodatkowym lekcjom mogą poszerzać swoją wiedzę. To tu Allie zostaje wysłana przez rodziców, gdy po raz kolejny zostaje aresztowana przez policję za wandalizm. Powodem wysłania staje się brak możliwości poradzenia sobie rodzic... więcej »
Szkoła o podwójnej działalności, z tajemnicami i podejrzaną, wiekową przeszłością. Elitarna, choć trudno przypadkowo trafić w jej progi. Utrzymywana w sekrecie, bo kilka rzeczy trudno byłoby wyjaśnić. Taka właśnie jest Akademia Cimmeria w pierwszym tomie trylogii "Nocna Szkoła". Akcję rozpocz... więcej »
Tak naprawdę nawet nie wiem jak zacząć tę recenzję. „Wybrani” nadal trzymają mnie w swoich sidłach mimo, że już kilka dni temu skończyłam przygodę z tą książką. Nawet nie potrafię sięgnąć po kolejną! Ciągle jestem w świecie jaki stworzyła pani Daugherty i ciężko mi się z niego wydostać. Histo... więcej »
Wybrani
Recenzent: Cassiel96
„Nie wszystko jest tym, na co wygląda, a ludzie nie zawsze są tymi, za których się podają.” Z książkami, w których fabuła rozgrywa się w murach jakiejś akademii czy szkoły spotkał się każdy bibliofil. Dlatego też po przeczytaniu opisu Wybranych można uznać tę powieść za całkowicie przewidyw... więcej »
"Wybrani" to pierwsza część sagi poświęconej historii Allie, nastolatki, która trafiła do tajemniczej Akademii Cimmeria. Do tej pory nie spotkałam się z ani jedną negatywną recenzją tej powieści. Ja również odebrałam ją bardzo na plus i jestem nią zachwycona :). Allie Sheridan jest typową nas... więcej »
„Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz?” Kolejna książka, o której jest niezwykle głośno ostatnimi czasy. Od razu w mojej pamięci pojawia się obraz trylogii „Igrzysk śmierci” Suzanne Collins, która zyskała największy rozgłos dzięki ekranizacji. Przeczytałam, przekonałam się, pokochałam. Czy t... więcej »
Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz? Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dz... więcej »
Książka zaciekawiła mnie jeszcze na długo przed premierą i wiedziałam, że muszę ją zdobyć. Kiedy już trafiła w moje ręce nie mogłam się doczekać, aż ją przeczytam, szczególnie, że z każdym dniem do sieci wpływały coraz nowsze i bardziej pochlebne recenzje. Allie ma szesnaście i przechodzi trudny... więcej »
Kiedy Allie Sheridan w ramach zadośćuczynienia za swoje złe zachowanie, policyjne aresztowania i nieposłuszeństwo trafia do nieznanej nikomu Akademii Cimmeria w żadnym wypadku nie czuje się wybrana. Pobyt w nowej szkole jest dla niej karą, którą jak najszybciej pragnie odbyć. Surowe, rygorystycz... więcej »
Wybrani
Recenzent: miiincik
Są takie książki, które nie są zbyt oryginalne, a jednak szum jest wokół nich niesamowity. Wszyscy recenzenci o nich piszą, ludzie, którzy książek nie czytają nagle kochają daną lekturę. Wiecie o jakiej powieści mówię? O "Wybranych", oczywiście! Z bólem serca muszę stwierdzić, że powieść wzbudził... więcej »
"Wybrani" to debiutancka powieść C.J. Daugherty, tym samym pierwsza część sagi Night School. Co ciekawe, została napisana w wyniku zakładu rzuconego autorce przez jej męża. Czy to udany debiut? Miałam ochotę na coś lekkiego, odstresowującego, a w takim wypadku zazwyczaj sięgam po mniej ambitne... więcej »
„Nie wszystko jest tym, na co wygląda, a ludzie nie zawsze są tymi, za których się podają.” Allie Sheridan to nastolatka, która dobrze się uczy, ma dobre kontakty z rodziną. Jednak wszystko się zmienia po zaginięciu jej brata. Ona nie potrafiąc się z tym pogodzić popada w złe towarzystwo, a je... więcej »
Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bog... więcej »
Książka Wybrani nie trafiła do mnie przypadkowo, bardzo chciałam ją przeczytać i zazdrościłam tym którzy mieli to już za sobą. Czytanie ich, recenzji, opinii upewniło mnie jedynie w tym że pozycja ta jest tym czego szukam. I powiem szczerze nie zawiodłam się ani na opiniach blogowych recenzentów... więcej »
"Nie wszystko jest tym, na co wygląda, a ludzie nie zawsze są tymi, za których się podają." Mamy tutaj klasyczne rozegranie- dwaj przystojni chłopacy i dziewczyna. Liczba książek z tak zwanymi "trójkącikami" błyskawicznie wzrasta. Zapewne mają one na celu budowanie napięcia, jednak powoli zacz... więcej »
Zawsze chciałam chodzić do szkoły z internatem. Przez ‘zawsze’ mam na myśli dzień, w którym po raz pierwszy przeczytałam „Harry’ego Pottera”. Były to też czasy kiedy do przeżycia nie potrzebowałam ani telefonu komórkowego ani tym bardziej komputera. Bo o Internecie wtedy jeszcze nikt nie marzył. ... więcej »
Wybrani
Recenzent: ciarolka
Wybrani to powieść, która chodziła za mną już od dłuższego czasu. Co rusz przypominałam sobie, że chciałam ją przeczytać, bo a to ktoś dodał recenzję na bloga, a to w księgarniach pojawiała się nowa część... Nareszcie nadszedł jej czas i mogę dziś poopowiadać co nieco na jej temat od siebie. Do j... więcej »
Po debiutancką powieść C. J. Daugherty sięgnęłam jeszcze zanim pojawiła się ona w naszym kraju. Przeczytałam ją w oryginale jako „Night School”, natomiast teraz, gdy minęło już kilka dobrych miesięcy, gdy miałam z nią do czynienia, zabrałam się za wersję polskojęzyczną, czyli za „Wybranych”. Teor... więcej »
Allie jest dziewczyną, która przeszła nieoczekiwaną metamorfozę, po zniknięciu swojego starszego brata i najlepszego przyjaciela. Popada w złe towarzystwo, wagary, alkohol. Rodzice załamani stratą syna, boją się o córkę, więc wysyłają ją do elitarnej szkoły - Akademii Cimmeria. Tam dziewczyna poz... więcej »
Allie Sheridan zostaje aresztowana- po raz trzeci w tym roku. Odkąd jej brat zaginął, miejsce dawnej wzorowej uczennicy zajmuje zbuntowana nastolatka, która nie potrafi odnaleźć się w świecie bez Chrisa. Rodzice chwytają się ostatniej deski ratunku. Wysyłają dziewczynę do szkoły z internatem, Aka... więcej »
Dodali do kolekcji
MalamiBLOG
Cassiel96
maww
Krasnoludek
Nerezza
tala86
Black_Vampire
kasandra
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
"Właśnie miała zawrócić, kiedy na końcu korytarza otworzyły się drzwi i z cienia wyłoniła się niezidentyfikowana postać."

Dodane przez MaryMikaelson

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!