Zaginiony Symbol Dan Brown

Okładka Zaginiony Symbol
autor:
Dan Brown
wydawnictwo:
Sonia Draga
data wydania:
2011
ISBN:
9788375084108

Opis

Co zaginęło, zostanie odnalezione?

Waszyngton. Harvardzki specjalista od symboliki, Robert Langdon na prośbę swego przyjaciela i mentora, Petera Solomona, ma wygłosić wykład na Kapitolu. Kiedy dociera na miejsce, okazuje się, że na wieczór nie zaplanowano żadnego odczytu, a po chwili na środku rotundy odkryte zostaje makabryczne znalezisko, niepokojąco naznaczone pięcioma tajemniczymi symbolami. Jego przesłanie jest dla Langdona oczywiste ? to zaproszenie do dawno zaginionego świata sk..rywającego ezoteryczną mądrość.

Kiedy okazuje się, że Peter Solomon, filantrop i prominentny członek loży masońskiej, został porwany, Langdon wie, że istnieje tylko jeden sposób, by ocalić przyjaciela: przyjąć tajemnicze zaproszenie i udać się tam, gdzie zaprowadzą go zaszyfrowane wskazówki.

A poprowadzą go podziemnymi korytarzami do tajemnych komnat i świątyń ukrytych pod jednym z najpotężniejszych miast świata. Skrywa ono prastare sekrety loży masońskiej i odkrycia, których wielu wolałoby nie ujawniać. Rozpoczyna się szalona wędrówka i wyścig z czasem, bo Langdon ma zaledwie kilka godzin na dotarcie do celu. W przeciwnym wypadku jego przyjaciel zginie.

Zaginiony symbol to mistrzowsko skonstruowany thriller przesiąknięty historią, zagubiony w labiryncie symboli i enigmatycznych kodów. Pełen zagadek i trzymających w napięciu zwrotów akcji.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Sensacja Thriller
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Z wielkim sercem czekałam na tę powieść. Jak każdy fan/miłośnik książek Browna czekałam z utęsknieniem na najnowsze dzieło Browna. I teraz, gdy w końcu się doczekałam, uczucie mam jedne – rewelacja! Zaczynając od początku – znów mamy Roberta Langdon’a, którego ja osobiście uwielbiam. Zawsze fasc... więcej »
  Dana Browna chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, jeśli ktoś go nie czytał to pewnie przynajmniej o nim słyszał. Po „Zaginiony symbol” sięgnęłam z czystej ciekawości co za mroczną tajemnicę będzie musiał Langdon odkryć tym razem. I chyba dobrze, że tak lekko do tego podeszłam, bo ani się nie rozc... więcej »
  Najpierw słów pare o fabule: Harvardzki specjalista od symboliki, Robert Langdon na prośbę swego przyjaciela i mentora, Petera Solomona, ma wygłosić wykład na Kapitolu. Kiedy dociera na miejsce, okazuje się, że ... na wieczór nie zaplanowano żadnego odczytu, a po chwili na środku rotundy odkryte... więcej »
  Z wielka niecierpliwością czekałam na nową książkę Browna i nie rozczrowałam się :) Wciagajaca od pierwszej strony, trzymajaca w napięciu do ostaniej, czyli to co lubię najbardziej. więcej »
  Wszystko zaczyna się od ręki. Odcięta ręka masona z grawerowanym pierścieniem na palcu wskazującym do góry w Rotundzie Kapitolu w Waszyngtonie. Ręka na opuszkach palców ma wytatuowane tajemnicze symbole, które musi rozszyfrować Harvardzki specjalista od symboliki Robert Langdon, który podstępem z... więcej »
  Dodali do kolekcji
  plusjamais
  Betsy93
  sania
  ann1103
  CupOfLove
  SantaFe
  Rebellish
  Lady_Bunny
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  Jedynie ofiarowując to, co najcenniejsze, człowiek może zdobyć największą moc.

  Dodane przez dona35

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!