7 razy dziś Oliver Lauren

Okładka 7 razy dziś
autor:
Oliver Lauren
wydawnictwo:
Otwarte
data wydania:
2011
ISBN:
9788375151152

Opis

Sam Kingston jest ładna, popularna, ma idealnego chłopaka i trzy najlepsze przyjaciółki. Mija kolejny dzień jej wspaniałego życia. Niestety wieczorna impreza przybiera zupełnie nieoczekiwany obrót. Kiedy Sam budzi się następnego dnia, z przerażeniem odkrywa, że znowu jest piątek 12 lutego, jeszcze raz dziś...

Słowa kluczowe

Czasami zdarza mi się marzyć o tym, by cofnąć czas i móc zmienić pewne sytuacje, naprawić błędy, które w przeszłości popełniłam. I choć wiem, że jest to niemożliwe, to wciąż tkwi we mnie nadzieja, że w jakiś sposób dałabym radę tego dokonać i zredukować szkody, których dawniej dokonałam. Myślę, ż... więcej »
"Podobno tuż przed śmiercią całe życie staje człowiekowi przed oczami. W moim przypadku było inaczej"[1] Takimi słowami rozpoczyna się debiutancka powieść Lauren Oliver - amerykańskiej autorki, absolwentki filozofii i literatury na uniwersytecie w Chicago. Książka przez wiele tygodni utrzymywa... więcej »
Debiutancka powieść autorstwa Lauren Oliver opowiada o losach Sam Kingston. Ma ona idealne życie. Jest piękna, popularna i co najważniejsze ma idealnego chłopaka i swoja "paczkę". Mijają minuty, godziny, dni jej idealnego życia, w którym wszystko jest tak jak powinno. Sam wraz z przyjaciółkami ... więcej »
Postanowiłam sięgnąć po książkę „7 razy dziś” z powodu pochlebnych opinii na jej temat i podeszłam do niej z wielkim entuzjazmem. Akurat miałam ochotę na przeczytanie powieści obyczajowej, opowiadającej nieco o miłości, troszkę o rozterkach nastolatek, ździebko o niekonwencjonalnych przygodach. P... więcej »
Sam Kingston to zwykła, szczęśliwa dziewczyna. Ładna, z grupką oddanych przyjaciółek tworzą coś na znak elity w szkole. Są tymi ''ważniejszymi''. Umawia się z najpopularniejszym chłopakiem, którego zazdroszczą jej wszystkie dziewczyny z młodszych klas. Ma szczęśliwą i wyrozumiałą rodzinę. Jej życ... więcej »
Nie raz już mieliśmy do czynienia z historią, w której to bohaterowie wpadają w pętle czasu i usiłują się z niej wydostać. Błędne koło zdarzeń powtarza się aż do momentu katastrofy, a potem rozpoczyna znów swój bieg. Zwykle jednak gdy już wykryty zostaje defekt, który był odpowiedzialny za te zaw... więcej »
7 razy dziś
Recenzent: Estijana
,,Może dla ciebie jest jakieś jutro. Może dla ciebie istnieje tysiąc kolejnych dni albo trzy tysiące, albo dziesięć, tyle czasu, że możesz się w nim zanurzyć, taplać do woli, możesz pozwolić, by przesypywał ci się przez palce jak monety. Tyle czasu, że można go marnować. Ale dla niektórych istnie... więcej »
Ile razy marzyło się wam, żeby cofnąć czas? Zmienić swoją decyzję? Postąpić inaczej? Mi zbyt wiele razy. Kiedy trafiłam, na „7 razy dziś”, nie sądziłam, że książka mnie poruszy. Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że trzymam w ręku jedną z tych powieści, o których nie tylko nie da się zapomnieć. Jest t... więcej »
Co bym zrobiła, gdybym kolejny raz obudziła się tego samego dnia? Gdybym wiedziała co się wydarzy minuta po minucie, jakie błędy zrobiłam lub czego nie zrobiłam. Może chciałabym wszystko zmienić, a może wolałabym pozostawić wszystko takim, jakie było pisane? 7 razy dziś, to historia dziewczyny, k... więcej »
„7 razy dziś” jest historią, z którą najprawdopodobniej każdy już się spotkał. Dziewczyna imieniem Sam ginie w wypadku samochodowym, następnie budzi się i odkrywa, że nadal jest ten sam dzień, a ona musi przeżywać wszystko od początku. Utknęła w pętli czasu, na pewno wiecie o co chodzi, bo jest ... więcej »
Jest taki moment w życiu człowieka, kiedy żałujemy popełnionego czynu. Chcielibyśmy wtedy cofnąć czas i naprawić błąd. Wiemy, że jest to nierealne, ale bohaterka "7 razy dziś" miała możliwość przeżycia tego samego dnia kilka razy. Samantha Kingston wiedzie szczęśliwe życie. Spędza czas z uroc... więcej »
Bywają w naszym życiu takie chwile, kiedy dostrzegamy ogrom błędów, jakie do tej pory popełniliśmy. Chcemy coś zmienić, ale nie zawsze nam to wychodzi. Mimo to wciąż się staramy, bo mamy nadzieję, że na zmiany nie będzie za późno. „Siedem razy dziś” autrostwa Lauren Oliver doskonale obrazuje tę... więcej »
“7 razy dziś” jest udanym debiutem autorki Lauren Oliver. Książkę, która została okrzyknięta międzynarodowym bestsellerem, przetłumaczono na dwadzieścia jeden języków. Jest to powieść, która pozostaje w pamięci na długo, a co najważniejsze - naprawdę zmusza do myślenia. Sam Kingston wiedzie id... więcej »
Dla mnie wielkie zaskoczenie. Ta książka zmotywowała mnie do próbowania większej ilości książek spoza mojego ulubionego gatunku Urban Fantasy. Owszem, jest tu pewien element fantastyczny, ale mimo jego kluczowego znaczenia dla akcji książki - i chyba nie będzie to wielkim spoilerem, że bohaterka ... więcej »
Lauren Oliver ukończyła filozofię i literaturę na uniwersytecie w Chicago, potem przeprowadziła się do Nowego Jorku. Mieszka na Brooklynie, pisze wszędzie, ciągle i na wszystkim: i na notebooku, i na serwetkach. Poza tym uwielbia gotować, jest uzależniona od kawy i dodaje keczup do wszystkiego, ... więcej »
Moim pierwszy spotkaniem z Lauren Oliver, była lektura książki Delirum, która wywarła na mnie spore wrażenie. Zachęcona tak przyjemnym pierwszym wrażenie, postanowiłam sięgnąć po debiutancką powieść autorki, którą jest 7 razy dziś. Sam Kingston to jedna z najpopularniejszych nastolatek w szkol... więcej »
„Podobno tuż przed śmiercią całe życie staje człowiekowi przed oczami. W moim przypadku było inaczej.” Czy kiedykolwiek pragnąłeś cofnąć czas? Czy gdybyś dostał drugą szansę, postąpiłbyś tak samo, a może coś byś zmienił? Zastąpił swoją decyzję jakąś inną, lepszą? Na pewno znajdą się osoby, które... więcej »
"Może dla ciebie jest jakieś jutro. Może dla ciebie istnieje tysiąc kolejnych dni albo trzy tysiące, albo dziesięć- tyle czasu, że możesz się w nim zanurzyć, taplać do woli, że możesz pozwolić by przesypywał ci się przez palce jak monety. Tyle czasu, że możesz go zmarnować."* Po przeczytanie "... więcej »
"7 razy dziś" nie jest pierwszą przeczytaną przeze mnie książką tej autorki, bowiem pierwszą było "Delirium", które wręcz pochłonęłam. Nieciężko więc wyobrazić sobie, że kiedy miałam okazję przeczytać "7 razy dziś" Lauren Oliver, to od razu skorzystałam z tej okazji. Czy warto? To postaram się pr... więcej »
"Zabawne, jak toczy się życie." Nikt nie zna dnia ani godziny swojej śmierci. Nikt nie wie, w jakim momencie to się może wydarzyć. Zastanawiałeś się kiedyś, co by było gdybyś umarł właśnie dzisiaj? Byłbyś zadowolony z tego dnia? Byłbyś zadowolony ze swojego życia i z tego, jakim jesteś człowie... więcej »
Każdy z nas zna „Dzień świstaka”, nawet jeśli ktoś nie oglądał filmu wie o co chodzi. Bohater wciąż powtarza jeden dzień, w książce „7 razy dziś” mamy taką właśnie sytuację, tyle że ofiarą deja vu jest młoda nastolatka - Sam Kingston. Bohaterka raz za razem przeżywa jeden dzień – dzień swojej śmi... więcej »
"7 razy dziś" to debiut literacki Lauren Oliver, a okładka informuje nas o tym, że przy okazji jest to międzynarodowy bestseller przetłumaczony na 21 języków. Kiedy zaopatrywałam się w tę książkę jakoś nie zwróciłam uwagi, że dotyczy ona nastolatek, co, przy rozpoczynaniu lektury, zaowocowało prz... więcej »
Lauren Oliver ukończyła filozofię i literaturę na uniwersytecie w Chicago, potem przeprowadziła się do Nowego Jorku. Mieszka na Brooklynie. "7razy dziś" to był debiut autorki. Znana jest również z późniejszych powieści "Delirium" i "Pandemonium". Zjawisko deja vu jest nam powszechnie znane, a... więcej »
Co byś zrobiła gdybyś wiedziała, że d z i ś jest Twoim ostatnim dniem? Co byś zrobiła wiedząc, że niedługo umrzesz? A później ten sam dzień zaczynałby się od nowa, od nowa, od nowa, a nikt dokoła tego nie widzi. Może zrobiłabyś w s z y s t k o to na co jeszcze w c z o r a j brakowałoby Ci odwagi?... więcej »
"7 Razy Dziś" opowiada o Sam - dziewczynie, która wydawałoby się ma wszystko - jest popularna, ma najlepszego chłopaka w szkole, pieniądze, trzy najlepsze przyjaciółki... Wszystko się zmienia po wielkiej imprezie w Dzień Kupidyna - 12 lutego. Ile razy Sam będzie musiała przeżyć ten sam dzień, aby... więcej »
Dodali do kolekcji
jantarek
HopeSolo
Roselle
w_asia
arwena
Micki
Etreinte
melve
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!