Al William Wharton

Okładka Al
autor:
William Wharton
wydawnictwo:
Rebis
data wydania:
2011
ISBN:
9788375105568

Opis

Al to kontynuacja najpopularniejszej powieści Williama Whartona Ptasiek.Wypuszczony ze szpitala Al Columbato otrzymuje rentę wojskową i stypendium, które umożliwia mu podjęcie studiów na dowolnie wybranej uczelni. Kupuje jeepa z demo­bilu i wyrusza w podróż przez Amerykę, by zrozumieć, za co niegdyś walczył. W tym czasie postanawia zostać malarzem i poznaje przyszłą żonę Althee.Ta książka Whartona to w pe­wien sposób powieść drogi. Nie należy tego rozumieć jedynie dosłownie ? jako podróży bohater..a z Filadelfii do Kali­fornii. Studia, twórcze aspira­cje, wreszcie związek z kobietą rysują inną drogę ? drogę dojrzewania Ala i przygotowanie do odgrywania roli artysty, kochanka, męża, a wreszcie ? ojca.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Beletrystyka » Psychologiczna
  Tematyka » Literatura piękna
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Po Ala z utęsknieniem sięgnęłam po zakończonej lekturze Ptaśka, również autorstwa Williama Whartona. Bardzo się ucieszyłam, gdy zakupiłam ją na wyprzedaży książek za drobną kwotę i po powrocie do domu pierwsze co zrobiłam, to rozpoczęłam czytanie. Była to dla mnie spokojna lektura, jednakże momen... więcej »
  "Al" jest kontynuacją znanego "Ptaśka". Napisany zupełnie inaczej, fragmentami nudny, a momentami ciekawy. William Wharton, tak naprawdę Albert William Du Aimé ur. w 1925 roku w Filadelfii. Amerykański psycholog, malarz i pisarz. Tworzył powieści obyczajowo-psychologiczne, których bohaterem b... więcej »
  Dodali do kolekcji
  deever
  Patrycja158
  marta_de
  murgrabiazamil
  franka_1
  Imogen
  sel
  belusia
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!